Acil Araba Gaz yemiyor

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Navaron
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
opelin şasesine, konforuna diyecek yok ama elektronik aksam öldürüyor

aynı sorun bendede var son teşhis benzin pompası. benim arabam benzinsiz kalmış ve kurumuş dediler ama bittiğini hiç bilmiyorum. bi kaç günlüğüne arkadaşıma vermiştim onda bitmiş olabilir.

Araç benzinsiz kaldı diye veya benzin bombası kuru du diye arıza yapmaz yapsa yapsa kalitesiz yakıtan dolayı yapar olduki ben çok benzisiz kaldım yeri geldi param olmadı araç 10 gün kapı önünde yattı ki ozamanlar bile benzin pompası değil arıza yapmak tekleme sorunu bile olmadı sen arızanı tekrar kontrol ettir bence bu arada yukardada yazdım mutlaka katalizatörlerinizi kontrol ettirin arkadaşlar katalizatör arızalı oluncada yukarda verilen arızaları verir unutmayın ve bu konuya dikkatli yaklaşın

ben katalizörü bile değiştirdim .malesef aynı.

Araç benzinsiz kaldı diye veya benzin bombası kuru du diye arıza yapmaz yapsa yapsa kalitesiz yakıtan dolayı yapar olduki ben çok benzisiz kaldım yeri geldi param olmadı araç 10 gün kapı önünde yattı ki ozamanlar bile benzin pompası değil arıza yapmak tekleme sorunu bile olmadı sen arızanı tekrar kontrol ettir bence bu arada yukardada yazdım mutlaka katalizatörlerinizi kontrol ettirin arkadaşlar katalizatör arızalı oluncada yukarda verilen arızaları verir unutmayın ve bu konuya dikkatli yaklaşın

benzin pompasının kuru çalışması pompa arızası yapar...

Araç benzinsiz kalırsa pompa arıza yapar.Lütfen insanları yanlış yönlendirmeyiniz.

Son düzenleme:
aynı sorunu bende yaşadım.Arabam yolda giderken yığılıp kalıyor sonra yeniden gaz yemeye başlıyordu.Benzini çeyrek deponun altına düşürme.Ben bu sorundan şöyle kurtuldum:Depoyu fulle.Bir kutu enjektörtemizleyiciyi depoya boşalt.Depo bitene kadar mümkün oldukça yüksek devirlerde kullan aracı.5000-6000 devirleri göstermeye çalış.Düzelme olursa bir kutu daha atıp sorunu tamamen çözersin.Ancak düzelmezse benzin pompası büyük ihtimalle bozulmuştur.

sensörleri kontrol ettir. büyük ihtimalle sensörlerden birisinde sorun vardır. geçmiş olsun

sensörlerde sorun olsa arıza lambası yanar

Geri