ACİL: Meriva OPC 2006 model alınır mı?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan alperd
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Merak ettiğim birşey var, Türkiye'de OPC sayısı çok az, acaba ilk, sıfır olarak alanlar OPC'nin gerçekten ne olduğunu bilerek mi aldı yoksa OPC'yi de essentia, cosmo gibi bir donanım mı sanıyorlar? :)

umarım araç temiz çıkar ve hayırlısıyla alabilirsiniz.

Merak ettiğim birşey var, Türkiye'de OPC sayısı çok az, acaba ilk, sıfır olarak alanlar OPC'nin gerçekten ne olduğunu bilerek mi aldı yoksa OPC'yi de essentia, cosmo gibi bir donanım mı sanıyorlar? :)

umarım araç temiz çıkar ve hayırlısıyla alabilirsiniz.

bence bilerek almışlardır çünkü herhalde iyi bir FİYAT farkı vardır aralarında farketmişlerdir yani sadece donanım olmadığını :)

sağolun. hayırlısı bakalım temizse ve kısmetse...

başka yorumu olan var mı?
güncel.

Bence alınası bir araç...Fakat çok az bir fiyat farkı ile Corsa D GSi da düşünülebilir.Veya 207 RC-GT. Amaç performans ise tabiki. Ama opc sonuçta , her türlü farklı. :) Almayı düşünüyorsanız alın derim.

Sabri,hocam yol tutuş nasıl Meriva opclerde?

Bence alınası bir araç...Fakat çok az bir fiyat farkı ile Corsa D GSi da düşünülebilir.Veya 207 RC-GT. Amaç performans ise tabiki. Ama opc sonuçta , her türlü farklı. :) Almayı düşünüyorsanız alın derim.

hem aile arabası hem spor olsun istiyorum o yüzden corsa ve 207 küçük gelir.

Spor aile arabası olarak bence çok güzel...İkinci elde satarken alıcı bulmakta, normal bir Meriva'ya oranla zorlanabilirsiniz, bunun dışında çok güzel bir araç.

Aldesa da LPG de fena bir marka değil diye biliyorum ben...

Fiyatı o kadar da abartılı değil, km orjinalse o da uygun,araç zaten güzel.Ben bir akıp değerlendirirdim.

emrecim ben aracı almadan önce 1-2 sene int takip ettim, ayrıca iyice bir teknik araştırma da yaptım.. ;)

yol tutuşu konusuna gelince diğer opc lerde sport tuşunun özelliklerinin sürekli olarak bu araçta devrede olması..:)

ben de hem aile hem spor hem de pratik bir araç istemiştim..
önümde en iyi alternatif meriva opc idi (1600cc 180 ps 0-100 8,2 sn), çünkü rakip olarak zafira opc (2000cc 240 ps 0-100 7,8sn) ile vw touran (1400cc 140ps:confused: 0-100 9,8sn) vardı ama touran spor hiçbir donanım sunmuyordu..
meriva bir üst sınıf olan iki araçtan en yakın performansa sahip zafirayla karşılaştırıldığında ataklık-ağırlık-pratiklik açısından daha avantajlı idi..

spor bir araç alcaksanız hadi gel de rastgele demezsiniz.. alper arkadaşımada pm ile bilgi vermiştim..

aracımı kullanan forumdan mokia arkadaşıma tecrübelerini sorabilirsiniz..:)
benden başka kullananların ve benim ortak fikirlerim:
1-hızlanma da başka turbo araçların daha ötesinde ve aşırı gücüne rağmen direkt ve düz hızlanıyor.. sizi tedirgin etcek sapmalar kesinlikle olmuyor..
2-savrulma kesinlikle olmuyor çünkü diğer opc ler ile (corsa-astra-zafira) yürüyen aksamları tamamen aynı.. merivalar dan ise farklı olarak arkada viraj denge çubuğu var..
testlerde özellikle 1.40sn den itibaren ne kadar zorladıkların görebilirsiniz..:eek: http://www.youtube.com/watch?v=vFRlny18OfQ
3-en büyük ve tek dez avantajı çok sert süspansiyon.. ama diyarbakır gibi yerde bile 45 yanak lastiğe rağmen en sert çarpmalarda bir yer kırıldı sanıyorsunuz ama no problem.. çok memnunum..:good:
4-turbolu araçların genel özelliği çok yakmasıdır..:( ki şehir içi 5000 devir civarı gezerseniz ort 12-13 litreye çıkabiliyor ama şehirler arası hız sabitleyici ile 140 ort da 6litrenin altına düşüyor..90 denedim 5,4 litre oluyor..:alkis:
5-benzer performansa sahip astra gtc ya da corsa gsi dan hem performans hem donanım olarak gayet öndedir ve opc dir..:cool:
6-2006 model az km orjinal modifiyeli (recaro koltuklar-17 jantlar-opc göstergeler vs..) bir aracı bu fiyata BULAMAZSINIZ..

Ben aracımdan gayet memnunum..

Son düzenleme:
kısmetse yarın bakmaya gidiyorum arkadaşlar umarım sorunsuz bir araçtır :)