Acil Yardim Vectra C Uyari Lambasi

ahmetfettah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu Hafta Aracimi Vectra C Ile Degistirdim.cok Bakimli Cok Temiz Bir Arac Aldim
Servis Bakimli Fakat Km Saatlerin Orda Bir Sure Gittikten Sonra Asagidaki Resimdeki Gibi Bir Isaret Cikiyor?anlamini Bilen Varsa Lutfen Yazsin..............Profil resmımıde degıstırdım.arıza ısaretını koydum

Ekli dosyalar

• arıza.webp
    arıza.webp
    1.5 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleme:
hepınıze cok tesekkur ederım yarın hemen degıstırıyım.Opellı olmanın bır ayrıcalıgınıda bır kez daha yasadım :alkis:

Eğer lastiklerle ilgili bir işlem yaptırdıysanız ondan kaynaklıda olabilir. Ben amortisör değiştirtmiştim sonra bu uyarı çıktı. Servisteki eleman sensör kablosunu koparmış meğer..Belkide sizin cidden balatalarınız azalmıştır..

benimde serviste çalıştığım zamanlarda bizde takmıyorduk o kabloyu tesitatı felan hazır aslıdna takmak gerek ancak kimi insan takmıyor yenisini değiştirdikten sonra...kablo kopmuş olaiblir soket çıkmış olabilr yada kısa devre de yapma olasılığpı var su felan geldiyse fazlaca...

Benimki takmamak değil, resmen koparmış. İyi ki kullanma kılavuzundan dolayı biliyordum işaretin anlamını, yoksa geçiştirecekti lastik hava basıncındandır falan diye. Ne ilgisi var dedim hava basıncıyla, balata uyarısı bu dedim, ve önceden yoktu dedim. Ondan sonra tekrar lifte kaldırıldı araç, daha usta birisi kontrol ettiki amortisör değiştirirken kabloyu koparmış eleman...
Servis bile olsa kimseye güvenmemek lazım, az da olsa birşeyler bilmek gerekiyor yoksa önüne gelen kandırır valla...

haklısın SERkan abi uyanık ve bilmeyen çok kişi var ülkemizde ... bilinçsiz dikkatsiz yapılınca çok kolay kopartabilir .. kasten olmasa bile istemeden koparmış bile olaiblir ancak iş sonu kontrol etmek gerek... Allah tan benim başıma hiç gelmedi gerçi araç ilk bakıma geldiğinde o kabloyu biz çıkarıyorduk yanisini takmıyorduk balata bitincede lamba yakmıyordu orası ayrı bi dava... her araç kullananların dediği gibi az çok birşeyler bilmesi gerek ...hayat bir tecrübe artık başına gelsede nerde nasıl en oldğunu bilirsin... saygılar...

yaww ne kadar çok sensör varmış bizim araçlarda bunu yeni gördüm

Geri