Acİlll yardim...

aslan_21_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki bu airbag sargisi cok pahalimidir...?? Evet once tuslar karisik calismaya basladi sonrasinda ise korna ile beraber calismamaya basladi... direksiyonu hafif sola çevirdiği mde tuslar o zaman duzgun calisiyordu fakat bir anligina oliyordu yine karisik islev gordu sonrasinda da vaziyet bu hem tuslar hem korna gitti....

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra B de CIM modülü diye birşey yoktur.
Bahsettiğiniz kumanda ışıklarının siğortası filanda yoktur.
Eğer kumanda, ışıkları, korna hepsi aynı anda gitmiş ise. Aracınızın da yaşı var baya.
Büyük ihtimalle sarsıntıdan soketi çıkmadıysa Airbag sarğınız kopmuş olabilir.
Direksiyon kapagını açıp soketleri kontrol edip tuş takımının içine birşey dökülüp dökülmediğinden emin olun.
Hatta elinden geliyosa tuş takımını aç butonları kontrol edip temizle.
Ama bence Arirbag sargın kopmuş.

20130705_175921.jpg

İşi bilene bırakmak lazım =)

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Peki bu airbag sargisi cok pahalimidir...?? Evet once tuslar karisik calismaya basladi sonrasinda ise korna ile beraber calismamaya basladi... direksiyonu hafif sola çevirdiği mde tuslar o zaman duzgun calisiyordu fakat bir anligina oliyordu yine karisik islev gordu sonrasinda da vaziyet bu hem tuslar hem korna gitti....

Zaten direksiyonu çevirdiğinde tepkileri değişiyorsa airbag sargın kopmuştur.
sıfırı 250-tl civarı
Çıkma 100-tl civarı bulabilirsin sanırım
Yalnız iki tipi var görünüş aynı soketindeki pin sayısı değişiyor.
Direksiyon tuşlarını derstekleyen pinleri dolu tipini alıcaksın.

1399972599ny.jpg

aslan_21_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yarin ilk isim direksiyon kapaginj acmak olacak son bi soru bu direksiyon kapagini nasil acabilirim...?? Direksiyonun arkasinda vida yuvasi var ordan mi aciliyo acaba...??? Su bahsettigim kumandanin hemen arkasinda....???

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Yarin ilk isim direksiyon kapaginj acmak olacak son bi soru bu direksiyon kapagini nasil acabilirim...?? Direksiyonun arkasinda vida yuvasi var ordan mi aciliyo acaba...??? Su bahsettigim kumandanin hemen arkasinda....???

Evet ordan açılıyor
yanız bu işleri yaparken kontak açmayın.
Soketini çıkaracağınız için Airbag hata almasın.
Airbag sargısını göremezsiniz yalnız o arkada zaten kopugunu da gözle göremezsiniz elinizden geliyosa ölçü aletiyle ölçün.

aslan_21_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işin gerçeği ilk gündendir airbag ışığım yanıyor... bende koltuğun altındaki soketlerden olabileceği için hiç takılmadım yani problem etmedim ... ama ne var ki işte böyle olunca çok canım sıkıldı yani 3 gün ,içerisinde oldu ... pazar günü sağ farımın ayarını yapayım derken manuel ayar vidasını kırdım far yere vuruyor... pazartesi arabaya bindim kapıyı çekiyordum ki kapı tutacağı kırıldı... salı günü direksiyondan kumandalar coşmaya başladı ki çarşamba günü ne korna çalıştı nede kumandalar... yani 3 günde yağacağı kadar yağdı benim başıma ...

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işin gerçeği ilk gündendir airbag ışığım yanıyor... bende koltuğun altındaki soketlerden olabileceği için hiç takılmadım yani problem etmedim ... ama ne var ki işte böyle olunca çok canım sıkıldı yani 3 gün ,içerisinde oldu ... pazar günü sağ farımın ayarını yapayım derken manuel ayar vidasını kırdım far yere vuruyor... pazartesi arabaya bindim kapıyı çekiyordum ki kapı tutacağı kırıldı... salı günü direksiyondan kumandalar coşmaya başladı ki çarşamba günü ne korna çalıştı nede kumandalar... yani 3 günde yağacağı kadar yağdı benim başıma ...

Hocam onlar nasıl bi talihsizlikler silsilesi ya :D
Şaka bir yana geçmiş olsun. Canınıza bişey olmasın...

aslan_21_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eyvallah saolun ... fakat harbiden bayağı bi takıldım.. :D CANA GELECEĞİNE MALA GELSİN AMA mal canın goncası işte :D 3 gün de ardı ardına olunca canımdan bezdim :D :D

aslan_21_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu gün sanayiye gittim direksiyonun airbag kablosu kopmus dediler... p.tesi araci kayseriye cikartacagim tertemiz yapsinlar getireyim.... bu kriz agzinda 150 tl de far ampulune iscilige bayildik.... bi 150 de su döner kontektör e gidecek.... elinde satmk isteyen varsa sifir talibiyim......

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu gün sanayiye gittim direksiyonun airbag kablosu kopmus dediler... p.tesi araci kayseriye cikartacagim tertemiz yapsinlar getireyim.... bu kriz agzinda 150 tl de far ampulune iscilige bayildik.... bi 150 de su döner kontektör e gidecek.... elinde satmk isteyen varsa sifir talibiyim......

Kayseri'de nereye getireceksiniz hocam. Belli mi gideceğiniz dükkan.