akaryakıt fiyatlarını boykot ediyoruz. 20-27 haziran arası akaryakıt almıyoruz.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan HK
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
dün benzinliğe girdim 100 tl lik benzin aldım benzinciye dedim bu fiyatlar düşdümü yok dedi :D dedim bizim arkadaşlar eylem yapıyor :D :D olmadımı yansıması adam suratıma bir garip bakdı yok dedi daha bize yansımadı :D :D

gerçekten komik bir macera yaşamışsınız. ama komik olan eylemin şu anda yapılmıyor olması:cool:

Bırakın kardeşim o zaman arabaları, bırakın komple, herkes binsin bisiklete. Bu arabayı aldıysan akaryakıtı da alacaksın. Sorun ihtiyacı olmayanların da araba alıyor olması. Benim gibi yılda 40-50.000 km yol yapan bi adama akaryakıt alma demek abesle iştigalden ibarettir.
Bi eylem yapıcaksanız alın size öneri. Gidin bankaların önlerine, kefilsiz sadece ipotekle hiç peşinsiz araba kredisini protesto edin. Her kapının önünde 1 arabanın bulunduğu ülkede hükümet tabiikide yakıt fiyatlarını artırır. Sonuçta devlet bu işten %600 vergi alıyor.

Gökhan kola eylemini hatırlıyorsundur. yaşın müsait. burdaki arkadaşlarda buna benzer bişeyler bulmaya çalışıyor. tabiki kola yerine ayran msuyu gazoz içersin ama yakıtın yerine alternatif bisiklet yada yaya ulaşım ama bunuda herkes yapamaz örnek senin gibi kişiler (aracı ile para kazanan aracına bağımlı kişiler.) bu nedenle sende destek ol köstek olma.
birde %600 vergi nasıl oluyor onu anlamadım. abarttınmı?
benim bildiğim iki büyük kalem %25 ötv idi(ertelendi)
%18 kdv ...

arkadaşlar gerçekler var her kez haklı ama altındaki araba yakıtla çalışdığı sürece gerçekci olalım sen bu insanlara mahkumsun benzin almasan ne olucak sanıyorsun o benzinlikçi zarar mı edicek tabiki hayır onun deposunda benzini bekler ama sen arabasız ne kadar bekleyebilirsin..

tamam yakıt pahalı buna 40 yıldır bir çözüm bulunamamış insanlar 70 lilerde kuyruklara girip sınırlı sayıda almış bu ülke bu konuda çok sıkıntı çekmiş ama politikasını hiç değiştirmemiş şimdi üç beş kişi toplanıcak hadi onuda bırak üç yüz beş yüz kişi toplanıcak da ne olucak liresi 3 lira olan benzini 1 lira mı yapıcaklar yani siz buna inanıyormusunuz
hiç bir şeyde olmaz milletde bu benzine mahkum dediğim gibi o benzinlikçi 15-1 ay benzin satmasada koymaz ona sizin düşündüğünüz gibi zarar etmez onun depolarında o benzin bekler hiç bir şey olmaz ama sen o kadar süre bekleyebilicekmisin arabasız..

açıkcası böyle şeyler yapılıcağına benzinden tasarruf alternatifleri üstünde konuşulup tartışılsa belki ayda 200 tl lik benzin/dizel kullanan biri alternatif farklı yollarla 50 yada 100 liraya düşürebilir bunları konuşup tartışmak bence en makülü gerisi kusura bakmayın ama boş bir hayal olur..

benzin/dizel/lpg kısaca yakıt olmadan teker dönmez burda ben destekliyorum diyen insanlar bile adım gibi eminim yakıtları bittimi tıpış tıpış gidip yakıtlarını alırlar burda da bende varım yazarlar..

Arkadaşlar sonuna kadar sizi destekliyor ve bunun için msn'deki sloganımı şöyle değiştirdim.
20-27 Haziran Akaryakıt Fiyatlarını Boykot günü. Bu tarihlerde akaryakıt almayın, Destek olun. Artık yeter.
Bu sloganı büyük puntolarla herkese mail attım. İş yerindeki herkese böyle bir boykot olduğunu anlattım herkesten destek için söz aldım.

Forumdaki Herkes öyle yapsa 20-27 Haziran süper kurşunsuz olacak.

Son düzenleme:
İstesemde alamam zaten arabam bozuldu. Ama diğer arabam için seve seve katılırım bu eyleme.:)

Arkadaşlar sonuna kadar sizi destekliyor ve bunun için msn'deki sloganımı şöyle değiştirdim.
20-27 Haziran Akaryakıt Fiyatlarını Boykot günü. Bu tarihlerde akaryakıt almayın, Destek olun. Artık yeter.
Bu sloganı büyük puntolarla herkese mail attım. İş yerindeki herkese böyle bir boykot olduğunu anlattım herkesten destek için söz aldım.

Forumdaki Herkes öyle yapsa 20-27 Haziran süper kurşunsuz olacak.
Evet şimdi bende msnde değiştirdim ;) Dediğiniz gibi okuldada herkese sölüyorum tanıdık,eş,dost,herkese haber veriyorum :) Bu arada depoyuda fulledim ben boykota hazırım benden 1 ay benzin almak yok :)

Bırakın kardeşim o zaman arabaları, bırakın komple, herkes binsin bisiklete. Bu arabayı aldıysan akaryakıtı da alacaksın. Sorun ihtiyacı olmayanların da araba alıyor olması. Benim gibi yılda 40-50.000 km yol yapan bi adama akaryakıt alma demek abesle iştigalden ibarettir.
Bi eylem yapıcaksanız alın size öneri. Gidin bankaların önlerine, kefilsiz sadece ipotekle hiç peşinsiz araba kredisini protesto edin. Her kapının önünde 1 arabanın bulunduğu ülkede hükümet tabiikide yakıt fiyatlarını artırır. Sonuçta devlet bu işten %600 vergi alıyor.
Gökhan abi en çok bu olaydan sen dem vurman gerekirken bırakın diyosun :( yani ben topu topu senede 5-10 bin km yaparım beni bu fiyatta koymaz sonuçta ama senin gibi mecbur kullanan birisi olarak senin başta destek vermen gerekirken bırakın bu işleri diyosun :( Yani benim için hava hoş yani ayda bir kere benzin alan için :) ama artık buna bir şekilde dur demenin zamanı geldi milleti kandırır gibi 2 küsüre çekipte sonra yeniden normal eski fiyatına çekmekte nasıl olur :(

Ufak bir tablo hazırladım. 2008 başından beri Shell'den 95 oktan benzin pompa fiyatlarını aldım.

Pompa fiyatında değişiklik olduğu zamanlardaki petrolün varil fiyatını koymak sureti ile varil fiyatını o günkü kurdan TL'ye çevirerek doldurdum.

Daha sonra, grafiğe güzel otursun diye t=0 'daki Petrol/TL fiyatına göre pompa fiyatlarını normalize ettim.

Sanırım 1.8 TL civarında sabit bir vergi olmasının pompa fiyatlarını nasıl inelastik hale getirdiğini daha rahat görebilirsiniz.

turkiyepetrolbenzin.png

İddialı ya da akademik bir çalışma değil, sadece son zamlardan sonra fiyat dalgalarını kendi gözümle görmek, aynı zamanda sizinle paylaşmak istedim.

Geri