Akaryakit Zammi

DalyaNTurguT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hadi yine sizler iyisiniz bu zamların üstüne benim benzin deposunda üflememi nedir bir koku var. yani motor çalışmasada benzin uçuyor zaten...
Evime yakın olan servisimi aradım elimde 3 tane araba var daha el süremediğim diyor bekliycez artık ne gelir elden.

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzine Zam Motorine İndirim..

Benzine Zam Motorine İndirim İşte Son Zamlardan Sonra Benzin ve Motorin Fiyatları
Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş'nin (TÜPRAŞ), rafineri fiyatında yaptığı düzenlemenin ardından, dağıtım şirketleri de, benzin fiyatlarını 9 kuruş artırırken, motorin fiyatylarında da 5 kuruşluk indirime gitti.

Akaryakıt dağıtım şirketlerinden
Petrol Ofisi (PO) bayilerinde 95 oktan kurşunsuz benzinin satış fiyatı Ankara'da 4,05 liradan 4,14 liraya, İstanbul ve İzmir'de 4,04 liradan 4,13 liraya yükseldi.

OPET bayilerinde 95 oktan kurşunsuz benzinin litre fiyatı
Ankara ve İstanbul'da 4,13 liraya, İzmir'de 4,11 liraya çıkarken, BP ve Shell
bayilerinde 95 oktan benzinin fiyatı, Ankara ve İstanbul'da 4,13 lira İzmir'de ise 4,12 lira oldu.

97 oktan kurşunsuz benzin ise zam sonrası litrede 4,14 lira ile 4,22 lira arasında değişen fiyatlardan satılmaya başladı.

Akaryakıt şirketleri motorinin litre fiyatında ise 5 kuruşluk indirime gitti. PO bayilerinde motorin
Ankara ve İstanbul'da 3,62 liraya, İzmir'de 3,59 liraya, BP ve Shell bayilerinde Ankara ve İstanbul'da 3,57 liraya, İzmir'de 3,55 liraya, Opet bayilerinde ise Ankara'da 3,57 liraya, İstanbul'da 3,56 liraya, İzmir'de ise 3,54 liraya satılmaya başlandı.

Dağıtım firmalarının belirlediği tavan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük çaplı değişiklikler gösteriyor...

KAYNAK: http://www.haberler.com/benzine-zam-motorine-indirim-2-2620902-haberi/

Son düzenleme:

Celebi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
11 kuruş indi 9 kuruş çıktı amaç yok öylesıne düzenlemeler bunlar

Masmiseim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sabah aldım 50 TL lik benzin. Çeyrek oldu arabam :)

Öyle sanıyorumki küfürün adı günah artık, kendisi değil. Şu güzelim forumu katletmemek, forumdan uzaklaştırılmamak ve hatta insani tepki verebilmek adına küfür etmiyorum şuan. Yoksa öyle sağlam şeyler sayardımki...

Masmiseim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sabah aldım 50 TL lik benzin. Çeyrek oldu arabam :)

Öyle sanıyorumki küfürün adı günah artık, kendisi değil. Şu güzelim forumu katletmemek, forumdan uzaklaştırılmamak ve hatta insani tepki verebilmek adına küfür etmiyorum şuan. Yoksa öyle sağlam şeyler sayardımki...

Bu arada Ahmet Timur kardeşim. Senin yaptığınada ayıp derler :)

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben geçen konu açmışdım orda yazımda bu zam yapılmadan 3 gün önce pompacı ile konuşmamı yazmışdım abi libyadaki olaylar durulsun sağlam zam gelicek demişdi 3 gün sora dediği oldu zam oldu..

mazot da indirimde bence kasti mazotlu araç satışını arttırmak için yapılan yöntemler şimdi aklında mazotlu araç yokken bile pek çok insan bak kardeşim mazot düşüyor benzin artıyor devir dizel devri deyip alıcaklar.. bilmiyolarki avrupada çoğu ülkede mazot benzinden pahalı bilmiyorlarki bizim bile rafinerimizden mazot çıkdığından benzinden pahalı ama nasıl bir kutsal mucize oluyorsa benzinlikde pompada benzin daha pahalı oluyor..

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlisin var mazot avrupada benzinden ucuzdur...yoksa kimse mazot araci almaz..
vergisi pahalidir yani ayni hacim benzinli ile dizel arasinda %40 fazla vergi ödersin :D

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlisin var mazot avrupada benzinden ucuzdur...yoksa kimse mazot araci almaz..
vergisi pahalidir yani ayni hacim benzinli ile dizel arasinda %40 fazla vergi ödersin :D

selim abicim senle bizim fikirler aynıda bir türlü sanırım diyalogda anlaşamıyoruz :D bak benim açdığım bir konu vardı orda avrupadaki dizel fiyatlarını yazdım yaklaşık 10 ülkede benzinden pahalı idi geri kalan ülkelerde ise aynen senin yazdığını yazdım dizel ucuzdu ama o ucuzun farkını dizel binek araçlardan yüksek vergi alarak aradaki farkı kapatıyorlar dizel gene pahalıya geliyor yazdım..

o ülkelerdede aslen rafineri fiyatı tıpkı türkiye gibi dizel pahalı ama ticari yük taşımacılığı yada sanayi sektöründe dizel yakıt tüketimi fazla ise fiyatı fazla yükseltemiyorlar sadece sanayi sektöründe kullanılsın istiyorlar o yüzden mazot ucuz olsada arabalara ek ağır vergiler getiriyorlarki insanlar dizel araçlara yönelmesin..

yani konuşduğumuz aynı şey neticede dizel araç her şekil vatandaşa pahalıya geliyor bazısına direk pompada bazısına o pompa parasını ağır vergi olarak veriyor..

Yani netice dizel araç sürmek pahalı ve türkiye gibi cezbedici bir şey değil.. ve ben bunun ilerde şu yeni vergilendirme olayı geldiğinde yani emisyon sistemi üstünden vergilendirme geldiğinde dizel araçlarada yapılıcağını düşünüyorum dizeller tıpkı avrupadaki gibi ağır vergisinden dolayı bir avantajı kalmıycak..

millet bu sefer elektriğe dönücek zaten bu kadar bence elektrik reklamı yapılması ötv lerin alınmaması elektrikli araçlardan yerli elektrikli fluence üretilmesi falan nedeni elektriğin dizelin yerine geçirme çabaları olarak görüyorum..

Bu türkiyedede var mesela sanayi sektöründe mazot ötv siz gemi sektöründe olsun diğer sanayi makinalarında olsun tabi o yakıt şu anki common rail motorları mahveder ama eski tip bir dizelin varsa 88 model merco 250 td 300 td tarzı bir şey çatır çatır çalışır gibime geliyor.. :D

Son düzenleme: