akaryakitlari protesto etme fikrim var ?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan metin_7
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
bu işin eylemi olmaz...
10 lirada olsa millet gene alır ...
ortalama memur maaşının 1500 lira olduğu memleketimde ,ne maksatla olduğunu hala çözemediğim bi şekilde cebine ,ihtiyacına bakmadan ,bilmem kaç yıllık birikimi yada bankadan aldığı bilmem kaç oranında faizli borç para ile gidip 20 000 liralık arabaya üstüne binen vergiylen beraber 50 000 lira veren alan. onada yıllık bilmem kaç bin lira vergi ödeyen ve sesini çıkarmayan ona isyan etmeyen adam benzine gelen zamma isyan edermi...?
etmez haci etmez ...
bu konu ilen alakalı içinde değişik organlarımızın adının geçtiği bi atasözü var da biraz argo burda söylemek istemiyorum ama anlayan anladı zaten...( öyle vatandaşa böyle vergi, böyle benzin manasına gelen veciz bi söz )

allahım yaa sanane baska vatandastan herkezın tuttugu kendıne degılmı kazık ona gırıyorsa bana neden gırmek mecburıyetındekı sen etrafındakılerı dusunup o sekılde davranıyorsan kusura bakma hocam ben öyle davranamam bir tane adam akıllı bırı cıkıpta tamam kurdaleyi bagladım demiyor ya bızene arkadaslar mılletten onda bundan herkez kendı ıcın yasamıyormuu? benım kazıgımın acısını baskası duyuyormuda ben baskasını dusuncem öyle olsaydı devlet baskanı mılletını dusunur kazıgı sokmazdı zaten ben bu cuma gunu antenıme siyah kurdale baglıycam protesto etmek isteyen baglamaz kardesım bu kadar basıt burda hala bana onu bunu gelıp savunmayın her koyun kendi bacagından asılır bu kadar basittttt!!!

Neden bu kadar sinirlendiniz anlayamadım doğrusu. Elbette, herkesin konu hakkında fikir söyleme hakkı olacaktır. Sinirlenip, fikrini paylaşan insanlara tepki göstermeniz doğru değil. Ayrıca, yazdığınız mesajların da birbiri ile çeliştiğini düşünüyorum. Her koyun kendi bacağından asılır mantığı güden bir kişinin, toplumsal bir eylem yapma isteği bana biraz anlaşılmaz geliyor kusura bakmayın.

Elbette, hemen hemen herkes rahatsız bu konudan ama benim anlamadığım bir şey var. Bahsettiğiniz üzere, aracımın antenine siyah kurdeleyi taktığımı varsayıyorum. Kendi çapımda, yapılan zamlara bu yolla tepkimi gösterdiğimde, akaryakıt fiyatları düşecek mi ya da vergiler azalacak mı? Akaryakıt satan dev firmalar milyonlarca lira zarar ederek, geri adım atmak zorunda mı kalacak? Eğer bir şeyler değiştirmek istiyorsanız, daha etkin birşeylerden bahsetmek zorundayız. Yoksa, arabanın anteninde takılı kurdele ile sünnet arabası gibi gezeriz. Benim gözümde, bu tarz pasif eylemlerin hiçbir kıymeti yok. Yakın bir zamanda, internet filtrelerinin sansür olduğu yönünde, binlerce paylaşım yapıldı sosyal paylaşım sitelerinde, herkes karşı çıktı, sosyal paylaşım siteleri, fotoğraflar ve özlü söler ile doldu ama meydanlarda kaç kişi gördünüz filtre uygulamasına karşı çıkan?

Maalesef, arabanın antenine takılacak siyah kurdele hiçbir şeyi değiştirmez. Kimse anlamaz, anlasa da bu eylem çözüm üretmez.

arabalariniz yokken nasil yasiyordunuz araba olmadan olmuyormu, binmeyelim arabaya bir ay kadar hic kimse benzin, mazot, lpg, almasin bakalim birseyler degisiyormu.ama bunu tabiki 300-500 kisiyle degil tüm ülke olarak yapilirsa bir seylerin degisecegini düsünüyorum.
bir gün bile benzin almama protöstosuna katilamayan milletimden bir ay arabaya binmeme gibi büyük bir fedekärligi beklemek cok yanlis bir fikir olsada fikirlerimi dile getirmek istedim.
her ne kadar Türkiyede yasiyor olmasamda bu durum gercekten morälimi cok bozuyor.bune ya hem kalite düsük hemde cok pahali olmaz böyle bir sey.

arabalariniz yokken nasil yasiyordunuz araba olmadan olmuyormu, binmeyelim arabaya bir ay kadar hic kimse benzin, mazot, lpg, almasin bakalim birseyler degisiyormu.ama bunu tabiki 300-500 kisiyle degil tüm ülke olarak yapilirsa bir seylerin degisecegini düsünüyorum.
bir gün bile benzin almama protöstosuna katilamayan milletimden bir ay arabaya binmeme gibi büyük bir fedekärligi beklemek cok yanlis bir fikir olsada fikirlerimi dile getirmek istedim.
her ne kadar Türkiyede yasiyor olmasamda bu durum gercekten morälimi cok bozuyor.bune ya hem kalite düsük hemde cok pahali olmaz böyle bir sey.

durum aynen budur. Bir gün binmesek hepsi geri adım atar. ama bizim halkımız bir gün bile binmeden yapamaz. Toplu taşım bizde düşük gelirlilerin aracı olarak algılandığı sürece bu düzen değişmez. Ayrıca bize yıllardır nasıl bol bol tüketmemiz gerektiği öğretildi ve öğretiliyor. Ben de yavaş yavaş boykot etmekten vazgeçenlerdenim. Çocuğumdan ve yeni nesillerden özür diliyorum... Beni de tüketmeye programladılar, karşı koyamıyorum...

bunun tek sebebinin artık herşeye duyarsızlaşmamıza bağlıyorum ben.zam artık bizim toplumumuz için bir alışkanlıktır ve alıştığımız şeylere tepki veremiyoruz malesef.

buraya yazıyorum inşallah kalıcı olursa benzinin 2-3 sene içerisinde 10 lira olacağını düşünüyorum.bunlar iyi günlerimiz.

2010 ekimde hatay'a yerleştim benzin 2,45 falandı
2012 mart ankara'dayım benzin 4,53.
yani 2 seneye bile kalmadan benzin 10 TL olur. Bize de müstahaktır. Beter olalım...

Boş yere acılmış bir konu boşuna konuşuluyor bizlere herşey mustehaktır ve diyorum inşallah benzin yaza kadar 10 lira olur bu dileğimdede sonuna kadar samimi inşallah allah dualarımı kabul eder

ya siz neyi konuşuyorsunuz asılmaya kesilmeye sesi cıkmayan bir halk uç beş zam koyarmı ya şimdi cıksın başbakan benzini 10 tl yaptım desin ardındanda ya iki general yada kandile bir ucak kaldırsın bak ülkede tek bir kişi cıkıp zam yapıldı yada yapılmış dermi boşboış konuşup duruyoruz en iyisi mi hiç yazıp cizmeyelim

metin bey tepkinizde haklısınız ama vatandaş olarak her ne kadar yöneticimizi bizler seçsek de işi yine yukarıdan hallediyorlar bize söz düşmüyor..
gönlüm ister ki yakıt 1 lira olsun 2 lira olsun ama elden bişey gelmiyor ve mecbur oldugumuz için yakıt almak durumundayız..sizi destekliyorum haklısınız ama diyeceğim tekşey Allah sonumuzu hayır etsin..saygılar

Geri