akaryakitlari protesto etme fikrim var ?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan metin_7
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
aslında bu petrolüde serbest bıraksalar ekmek gibi. ekmek burda 0,50 krş fırıncı birbirini yiyor ve sonuç memleket ucuz ekmek yiyor. bırakın benzinciler birbirini yesin vatandaş benzine doysun yaw.....

aslında bu petrolüde serbest bıraksalar ekmek gibi. ekmek burda 0,50 krş fırıncı birbirini yiyor ve sonuç memleket ucuz ekmek yiyor. bırakın benzinciler birbirini yesin vatandaş benzine doysun yaw.....

Murat şaka yapıyorsun değil mi? :). (http://www.zaman.com.tr/haber.do?ha...fiyatlari-serbest-birakildi-tuketici-kaybetti)

Serbest ekonominin mimarlarından rahmetli Turgut Özal iktidarı döneminde birçok ürünün fiyatını (aman rekabet olsun da fiyatlar ucuzlasın, vatandaşlarım rahat etsin diye) serbest bırakılmıştı ama fazla birşey değişmediğini kendisi de görmüştü :), hatta birtakım firmalar rakipleri ile rekabet edebilmek için maliyetlerini düşürmek uğruna vatandaşa kalitesiz ürünler satarak "bu paraya ancak bu kadar olur" sözünü ticaret dünyasına kazandırmışlardı :sopa:.

bırakın bu işleri ağalar.eylemle tepkiyle bir yere gelinmez bu ülkede.copu kafana yersin valla,protesto da neymiş!! sopayı yediğinle kalırsın,idealistliğe gerenk yok.ver tepkini sandıkta gel geç..

Murat şaka yapıyorsun değil mi? :). (http://www.zaman.com.tr/haber.do?ha...fiyatlari-serbest-birakildi-tuketici-kaybetti)

Serbest ekonominin mimarlarından rahmetli Turgut Özal iktidarı döneminde birçok ürünün fiyatını (aman rekabet olsun da fiyatlar ucuzlasın, vatandaşlarım rahat etsin diye) serbest bırakılmıştı ama fazla birşey değişmediğini kendisi de görmüştü :), hatta birtakım firmalar rakipleri ile rekabet edebilmek için maliyetlerini düşürmek uğruna vatandaşa kalitesiz ürünler satarak "bu paraya ancak bu kadar olur" sözünü ticaret dünyasına kazandırmışlardı :sopa:.

savaş abi ben ne yaptığımı biliyormuyum. aldım bi turbo gazlaya gazlaya gezeyim diye, gaz pedalı korkulu rüyam oldu turboda paslanmaya başladı:D

bırakın bu işleri ağalar.eylemle tepkiyle bir yere gelinmez bu ülkede.copu kafana yersin valla,protesto da neymiş!! sopayı yediğinle kalırsın,idealistliğe gerenk yok.ver tepkini sandıkta gel geç..

sandıkla olacak iş değil bu sanki gelecek olan basmıyacak zammı akaryakıta ....en iyisi bunlar dediklerimiz bile bu kadar vatandaşa salladıktan sonra gerisi ne yapar bilmiyorum artık ...

Ben vaktinde aracımın arka camına "Bu arabada dünyanın en pahalı akaryakıtı kullanılmaktadır!!!" yazdım, insanlardan bana; "Niye kardeş uçak benziniylemi çalışıyor bu" tepkisi gelince, toplumun henüz protestoya hazır olmadığını anladım...

ahahaha :D gülsek mi ağlasak mı toplumun haline. biri bana öyle bişey söylese heralde kafasını o yazıya vururdum. ama sizin durum biraz komik olmuş :D

sandıkla olacak iş değil bu sanki gelecek olan basmıyacak zammı akaryakıta ....en iyisi bunlar dediklerimiz bile bu kadar vatandaşa salladıktan sonra gerisi ne yapar bilmiyorum artık ...
sandıklar olur,olur da.yapacak siyasi erk nerede?? sen hakkıyla vergi toplayamazsan kaçıran kaçırdığıyla kalırsa e tabi akaryakıta yüklenirsin..ben bunlar kötü yeni gelen iyi demiyorum.sadece memnun değilsen tepkini sandıkta vereceksin ki bişeyleri anlasınlar ve değişim yoluna gitsinler..akaryakıt avrupada da pahalı ama vatandaşın belini bükmüyor,devlet düzeni oturmuş,açık yok..insanlarına da iyi para veriyor.biz de trilyonluk yat sahibi mazotu ucuz aıyor,nakliyat filosu kuran zengin logistik firmaları da ucuz alıyor.ama çitfçi garibim 4 tl den mazot alıyor,tarlasını süremiyor.adaletsizlik burda..ayrıca petrol kaynaklarına bu kadar yakın olup bu kadar pahalı akaryakıt kullanan bir başka ülke daha yok..

insanlar hak ettikleri gibi yasarlarmis yada yönelitilmis gibi bir söz vardi bu millete müstehak.
sandik olayina gelince cok ama cok haklisin, bundan 17-18 yil önce kücük cep hasligimla benzin alir gerzerdim bu kadar pahali degildi simdi soralim bir ögrenci cep hasligiyla ne kadar benzin alip gezebilir.bu millet bunu hak ediyor kanisindayim.mevcut hükümet isini biliyor desteklemeye devam:) durmak yok yola devam hedef benzin 6 lira. dizel 5,75:)

Geri