Akıl istiyorum acil!kalfa&alkol&kaza&sigorta&rücu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan 06kpr19
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
tek çare çocuğu yakalayacaksın 3 tane senet yapacaksın açık. ardından sanayide ustadan alacaksın 3 tane senet açık gelsin paralar sonra ;)
yoksa sittin sene alamazsınız...

tek çare çocuğu yakalayacaksın 3 tane senet yapacaksın açık. ardından sanayide ustadan alacaksın 3 tane senet açık gelsin paralar sonra ;)
yoksa sittin sene alamazsınız...

Seneti açık alınması durumunda mahkemeyede açık ibraaz edilmek zorunda sonra doldurulduğunda adli tıp bunu anlıyor. Ve resmi evrakta sahtecilikten sıkıntı olabiliyor bildiğim kadarıyla. Ayrıca senetin açık olarak mahkemeye ibrazı durumunda mahkeme tutar belirlemek için resmi evrak arıyor. İrsaliye fatura vs.. Bu durumda açık almak seneti daha kötüye sebep olabilir. Zaten çocuğun üzerine bişeyde yoksa senet değil ne alsan boş. Ancak biyerde sigortalı çalışmaya başlarsa. 4/1 oranında maaş kesintisi yaptırabilirsin. O edeceğin mahkeme masrafları avukat paraları vs bu miktarı bulur. Bence işyeri bu durumdan mesul'dur vede işyerinden şikayetçi olunması durumuna gidilmeli. İşyerindeki demirbaşlara haciz vs uygulanabilir. Benim şahsi görüşlerim.

Bir haftada neler oldu:

Kaza yapan bebe parayı ödemedi. Telefonlara cikmiyo
Babası parayı ödemedi.telefona cikmiyo
Dükkan sahibi parayı ödemedi.uğraştığını alacağını idda ediyo.
Ben de. Konyanin iyi avukatlarından birine dosyayı verdim.
Sigortaya bizde karşı ihtar çektik ödemeyecem diye.
Bide dükkan sahibine çektik ode diye.bide arabanın değeri düştü diye 3000 tl istedik.
7 günde süre verdik

2. Haftada bitti :dükkan sahibine ihtar dün ulaşmış hemen beni aradi.cektigin ihtari dikkate almıyorum bile dedi arabayı bana mi biraktinda falan diyo.ben senin için uğraşıyorsun ama yanlış yaptın falan falan

2. Haftada bitti :dükkan sahibine ihtar dün ulaşmış hemen beni aradi.cektigin ihtari dikkate almıyorum bile dedi arabayı bana mi biraktinda falan diyo.ben senin için uğraşıyorsun ama yanlış yaptın falan falan

Dikkate almasa aramazdı bence:rakir: Senin için uğraştığıda bir tartışma konusu. Lafla peynir gemisi yürümez.

Dükkan sahibi seni gene arayacaktır, ben bundan sonraki telefon görüşmelerini kayıt altına al derim ;).

dükkan sahibi seni gene arayacaktır, ben bundan sonraki telefon görüşmelerini kayıt altına al derim ;).

savaş abi;

benı aramadı ama eniştemi aramış.ihtarnameyı alınca avukata gıtmıs avukatta yapacagın bısey yok ihale sende kalır demiş.
Sonrada 3.000 tl var bende geri kalanını halletmeye calısıyorum demiş.
Bakalım ihrata cevabı en gec cuma gunune kadar dönüş yapması gerekıyor.

savaş abi;

benı aramadı ama eniştemi aramış.ihtarnameyı alınca avukata gıtmıs avukatta yapacagın bısey yok ihale sende kalır demiş.
Sonrada 3.000 tl var bende geri kalanını halletmeye calısıyorum demiş.
Bakalım ihrata cevabı en gec cuma gunune kadar dönüş yapması gerekıyor.
o zaman bu güzel gelişme..

Geri