Almanyada opel

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan buraki
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
hayırlısı artık şahinde güzel arabaydı :)

yok yok bakmayacağım avrupadaki 2. el sitelerine 10-15bine 2000 model vectra bulamazken
2,2 dizeli 5000 euroya almak , CLK coupeyi 12000 YTL'ye almak 80binde 2000 model....
yok yok gerçekten bir daha bakmayacağım :) aklıma şöyle birşey geldi dayıma para yollasam ordan bir CLK alsa 4 ay kullansam sonra alsa götürse ama dayımı 4 ay nasıl oyalacağım burda? :)

Ama gün gelir de şu AB olayı ile gümrük kalkarsa ne gümbürtü çıkar onu da biliyorum. Ortalama %60 değer kaybeder araçlar. Bizde ne araçlara bineriz valla bede yalan yok yine bir vectra b kasa alır koyarım kapımın önüne belki altımda bir CLK olur ama B kasa vectra da durur kapımda ona aşkım bir başka.

Son düzenleme:
Erman abicim vergi yüksek olabilir.
Ben vergi cok düşük arttırılsın demiyorum yada düşüklüğünden dolayı devleti eleştirmiyorum.

''ben böyle yasayı çıkaran devletin......................''

ama sırf fazla vergi ödüyoruz diye sırf aldıgımız arabanın fiyatının yarısı vergi diye hakaret etme hakkını kimseye vermez bu devlet.
develet hepimizin bütünlüğünü sağlayan bir kurumdur unutmamak gerek.
yazılan yazı yanlış onu belirtiyorum.
Seninle aynı fikirdeyim. Eleştirinin dozu iyi ayarlanmalı. Kaş yaparken göz çıkarmayalım. Devleti yönetenlere değil devlete sahip çıkalım. Yönetenler geçiçidir, ama devlet kalıcıdır. Düzlüğe çikana kadar dişimizi sıkmalıyız.

hayırlısı artık şahinde güzel arabaydı :)

ehueheu koptum:D walla öle hele doğan görünümlülerine hastaydım eskiden tesisatlı falan umptıskıştıs umtıskıştıs:D

iyi dostum ödeme o zaman.
hizmette alma.

varmı 3 kuruşa 5 köfte?

ben 81 liyim çocukluğumda TRT de çıkan görüntülerde " verdiğiniz vergiler elektirik,su,yol.köprü olarak geri dönecektir " deniliyordur.

köprüde paralı,otobanda ve son dönemde sizede gelecek olan asfalt vergisi 150 YTL nin üzerinde :eek:

peki bana geri dönen ne ?????
faiş fiyatlarla verilen ihalelerin paralarımı?
yoksa
içi boşaltılan bankaların doldurmak için ödediğim vergimi :confused:

vergi ödemek bana koymuyor ama gittiği yerleri düşününce üzülüyorum :cry:

sadece şunu merak ediyorum : nijeryada insanların evinin önünden geçen asfalta vergi veriyorlarmı????????????????

benim aracın kasko değeri 17.250(10.000euro yaklaşık) almanyadaki değeri ise 6.400 euro.

Arkadaşlar Opel iyidir, hiçte Almanya'nın şahini filan değil. Öyle olsa GM bu işe bu kadar para yatırır mı?

LND nin dediği Devlet hepimizin ve Devlete karşı ifadelere dikkat edelim
Devleti ayakta tutanda vergi olduğuna göre hizmetleri almak için ödememiz gerekiyor
Bu verginin yüksekliğinde Devletin değil, borçlanan hükümetlerin sorumluluğu vardır

Geri