Almanyada opel

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan buraki
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
anladığım kadarıyla,lnd vergi yükseltilsin demiyor.devlete kimsenin hakaret etme hakkı yok diyor.niçin anlamamakta direniyorsunuz.

arkadaşım tam okumadın galiba hiçbir ab ülkesinde dışarıdan araba getirilidiğinde gümrük vergisi vs ödeyeni duymadım fakat tr de burda ki aracın parası kadar vergi alınıyor sen demiş sinki devlete ödeniyor ben demişim ki türk otomobil üreticilerini korumak için alınıyor ve sen bu verginin hepsini devlete gittiği gayesi içindesin şaşıyorum sana???????????

Tamam, fazla uzatmayalım arkadaşlar.Ben de hergün ne olacak bu devletin hali diyorum ama siyaseti foruma taşımayalım ve lütfen burada bırakalım artık...

mesajı düzelttim oke o fiyatları alman sitesinde o fiyata görünce tabi haliyle sinirlendim, hatamı anladım konuyu değiştirdim
anladığım kadarıyla,lnd vergi yükseltilsin demiyor.devlete kimsenin hakaret etme hakkı yok diyor.niçin anlamamakta direniyorsunuz.

yok yok sen anlamazsın...

katılıyorum uzatmaya gerek yok LND yine ihanet felan demedikçe benim birşey diyeceğim yok çok çabuk tanımlama koyuyor

1600 cc.'ye kadar: %37...

1600 - 2000 cc. arası: %60...

2000 cc. üzeri ise: %84 ÖTV ödeniyor...

Eee bir de %18 KDV ödeniyor...

Tamam KDV boynumuzun borcudur... Otomobil de özel tüketime girer anlarım... Fakat insaf yani 1600 cc'yi geçen her otomobilin yarısından fazlası vergiye gidiyor...

geçen biizm bi arkadaş 90 model doğan aldıı arkadaşlarr 5.600ytl inanabiliyormusunuz sizn demenize göre almanyada az daha katardı mercedes alırdı:D

1600 cc.'ye kadar: %37...

1600 - 2000 cc. arası: %60...

2000 cc. üzeri ise: %84 ÖTV ödeniyor...

Eee bir de %18 KDV ödeniyor...

Tamam KDV boynumuzun borcudur... Otomobil de özel tüketime girer anlarım... Fakat insaf yani 1600 cc'yi geçen her otomobilin yarısından fazlası vergiye gidiyor...

Bir de örnek vereyim:

Passat 1.6 FSI 115 hp Comfortline
Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Kampanya Fiyatı: 51.860 YTL.
ÖTV'siz FİYATI: 32.672 YTL.

Passat 2.0 FSI 150 hp Comfortline
Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Kampanya Fiyatı: 64.970 YTL.
ÖTV'siz Fiyatı: 25.988 YTL.

Hesap bu şekildedir, yanlışlık yapmışta olabilirim...
Doğrusunu bilenler lütfen düzeltsin...

Fakat bu hesaba göre bir otomobil alırken ödenen paradan ÖTV çıkarıldığı zaman 2000 cc. bir otomobil 1600 cc. bir otomobilden ucuz oluyor...

Reel olarak baktığımızda da biz 1600 cc. bir otomobil aldığımızda otomobil firmasının, 2000 cc. bir otomobil aldığımızda da devletin kasasına bir hayli para bırakmış oluyoruz...

Geri