Amerikada trafik kazası

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Youtubede gezinirken böyle bir trafik kazası yakaladım pek mantık bulamadım sizce neden böyle bir uygulama yapılmış olabilir ?
Bumblebee driving skills FAIL - YouTube

Polis sesine ve sirenine güvenip (aynı şeyi ambulanslarda çok yapıyor) özellikle kavşaklara hiç frene basmadan sazanlama dalıp geçiyor , bence burada sarı araç yerine polis hatalı (eğer o araca yeşil ışık yanıyorsa tabi) polisin hatası kendisine kırmızı yanıyor olmasına rağmen "nasıl olsa siren çalıyor birşey olmaz ya" diyip bodoslama kavşağa dalması sarı aracında gaza gelip hiç polis , ambulans varmı diye sağına soluna bakmadan yeşil yanıyorken dur biraz gaza basayımda kızlar baksın mantığı ile son sürat kavşağa dalması ve tabiki kaçınılmaz kaza

bu olayı sözüm ona ambulanslar çok yapıyor kaç kez ben ve diğer sürücüler çok büyük kazalardan döndük hastayı hastaneye yetiştirecez diye başka sürücülerin hayatlarını tehlikeye atmanın hiç bir açıklaması olamaz diye düşünüyorum ben

Farkındaysanız olay "transformers" filminin setinde yaşanıyor.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

valla ne setinde yaşanırsa yaşansın , ister film için çekilmiş sahte bir kaza senaryosu olsun

Ülkemizde malesef böyle kavşaklara sirenim çalıyor diye bodoslama dalan polisler ve ambulanslar bir hayli fazla

Polis sesine ve sirenine güvenip (aynı şeyi ambulanslarda çok yapıyor) özellikle kavşaklara hiç frene basmadan sazanlama dalıp geçiyor , bence burada sarı araç yerine polis hatalı (eğer o araca yeşil ışık yanıyorsa tabi) polisin hatası kendisine kırmızı yanıyor olmasına rağmen "nasıl olsa siren çalıyor birşey olmaz ya" diyip bodoslama kavşağa dalması sarı aracında gaza gelip hiç polis , ambulans varmı diye sağına soluna bakmadan yeşil yanıyorken dur biraz gaza basayımda kızlar baksın mantığı ile son sürat kavşağa dalması ve tabiki kaçınılmaz kaza

bu olayı sözüm ona ambulanslar çok yapıyor kaç kez ben ve diğer sürücüler çok büyük kazalardan döndük hastayı hastaneye yetiştirecez diye başka sürücülerin hayatlarını tehlikeye atmanın hiç bir açıklaması olamaz diye düşünüyorum ben

Usta dediğin şeyler Türkiyede gerçekten çok fazla oluyor ayrıca ben ne Ambulans şöförleri gördüm içinde hasta olmayıpta siren yakıp keyfe keder kırmızı ışıkta geçenleri , kural ihlalleri yapanları. Bunlar yurdumuzun geleneksel hareketleri. Ayrıca gerçekten yeşil ışık yanıyo geçeyim mantığıyla gitmemek lazım sağına soluna yinede bakıcaksın karşına ne çıkacağı hiç ama hiç belli olmuyor. :mad:

Polis aracında ufak çizikten başka bişey olmamış.

Evet benimde dikkatimi çekti ya sağlam araba yada çarpan araba darbe yiyen araca göre daha az hasar alıyor.

Farkındaysanız olay "transformers" filminin setinde yaşanıyor.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Hiçbir fikrim yok olabilir hocam
[/B]
ünlü yada siyasetçinin aracıdır. yoksa neden kapasınlar

Ben zaten ilk defa gördüm böyle bir olay kesinlikle ya film seti yada dediğin gibi olabilir

ambulans polis otosu vs istediği şekilde geçer kavşaktan,sonuçta geçiş üstünlüğünü boş yere vermemişler.Yeşil yansa bile dikkatli bir sürücü kontrol edip öyle geçer,illa ambulansa yada polise gerek yok kırmızıda da biri geçebilir,yeşil yandı hoop bas git şöförlük olmuyo ne yazıkki ;)

Ehliyet yazılı sınavında geçiş üstünlüğünün bu resmi sirenli araçlara ait olduğuna dair sorular soruldu, çalışma kitapçıklarında da geçiş üstünlüğü açıkça anlatıldı, geçiş üstünlüğü polistedir neyin kafası ki bu? Ayrıca film setindeyse herşey mümkün, uçakla corvette bile çarpışabilir :D

Geri