Ankaraya kar yağmiş

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan bako
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
kar yağmadığı halde 1 hafta boyunca kavşaklarda kar küreme araçlarını bekletip 28/01/2010 sabahıda sadece tuzlama çalışmasıyla yetinip insanların saatlerce yollarda sürünmesine sebebiyet vermekten dolayı Melih Gökçek e sitem etmekte insanlar haksız değiller lakin bugün arabayla epey dolaştım çankayası oranı dikmeni kızılayı eryamanı aydınlığı neresi varsa dolaştım 80-90km yaptım ve şunu gördüm insanların çoğu arabasını çıkarmamış ama yinede kar lastiği olmadığı halde trafiğe çıkma cesaretini gösteren insanların sayısıda bi hayli fazlaydı.bunların yanında kar lastiği olupta tecrubesi olmayan ne yapacağını bilmeyen dengesiz dengesiz fren yapıp trafiğin dengesini bozan insanlarında sayısı bi hayli fazlaydı.bende 4 tane kar lastiği olduğundan bugün hiçbir sıkıntı yaşamadım çatır çatır istediğim yere çıktım,istediğim yerden indim.Çok dik yokuşlar dışında diğer yolların hiçbirini belediye açmasaydı bile kendi adıma konuşuyorum pek sorun yaşamazdım.Bence öncelikle insanlar kendi önlemlerini almalılar.

doğru lafa EYVALLAH denir. :good::good:

28.01.2010 tarihinde 00.00 saat ve 24.00 satleri arası
II-TRAFİK İSTATİSTİKLERİ

Bölgemiz sınırları içinde 179 trafik kazası meydana gelmiştir. Kazalar sonucunda 27 kişi yaralanmıştır.
bu anlaşamayıp trafik polisi çagıran kişiler
karşılıklı poliçelerle tutanak tutup anlaşanların sayısı ?
poliçersiz aldım verdim yapan anlaşan sayısı ?

4 teker kış lastigi kullanırım en güvenlisi bu çünkü

Tarih 28.01.2010 sabah saat 8.00.Kültür Başkenti seçilen ve ''Şehrinle Gurur Duy'' denilen yerdeyim.En büyük ilçelerinden birinde K.ören'deyim.Gideceğim yer Ankara'nın göbeği Ulus.7 km yol.Kar yağdığı için aracı çıkarmadım ve toplu taşıma araçlarını tercih ettim! Önce 1 saat dolmuş bekledim.Daha sonra tıka basa bi araca binip o 7 km yolun 2 saatde nasıl gidilemiyeceğini öğrendim.Hani nerde o günlerce kavşaklarda duran kar araçları? 1 tane tuzlama çalışması yapılamaz mı? 1 tur tuzlama yapsalar,o yollar zaten çözülürdü (binlerce araç geçiyor) Herneyse saat 11.00 de dükkana ulaştım kültür başkentinde.Hem kızıyorum hem üzülüyorum bu yönetime oy verenlere destek verenlere.Çünkü onlar yüzünden rezilliği biz çekiyoruz.Acaba bu ''Kültür Başkenti'' apoleti nerelere bakılıp alındı? Aylardır yarısı yıkılmış yarısı duran Asıl Ankara olan ve Ankara'nın göbeği Ulus'a bakıldı mı? Sabahları K.ören köprü trafiğine vs. yerler görüldü mü? Bunlar sadece benim gördüğüm 1 2 durum,daha nice yerler daha kötü durumda.Ama işin kolayını bulmuşlar;biraz itiraz etsen ora bizim değil,belediyeye ait demesini iyi biliyorlar.Hani derler ya oyunlarda BUG var diye.Başımızdakilerde saolsun bizim BUG'umuzu bulmuş.Hiçbir hizmet yapma,bol bol göze hoş gelen park bahçe yap,seçim yaklaşırken kömür,makarna dağıt.Böyle yapınca görülmez; mithatpaşadaki gereksiz üst geçitler,borçlar,herşey düzgünmüş gibi futbola atılmalar,aylardır kel gibi kalan kuleler ve daha sayamadığım neler neler ve yapılanlar.Oh ne güzel memleket.Bir kişide demiyorki benim yardıma ihtiyacım yok,bana iş sağlayın, çalışıyım kendim alıyım.Alışmışız hazır yatıp sürünmeye.Ondan sonrada biraz cin olan kişiler tarafından senelerce sömürülüyoruz.Benim kendi adıma ümidim kırık ülkem için,böyle gelmiş böyle gider derler ya,bu kadar şey görüyosun herkes yaşıyo rezilliği,işsizliği ama gel görki tam herşeye cevabını verecekken oyunu satıyor vatandaşım 2 torba kömüre 2 paket makarnaya.Ne demiş ünlü düşünür RTE;''Durmak Yok Yola Devam''.

kime verseydik beyim oyumuzu. TERÖRİSTLERİ meclise göz göre göre sokan KARAYALÇIN a mı ? Yoksa adını ilk seçimlerde duyduğumuz sayın MHP yemi ? buyrun duyamadım. Bu yazdıklarınızın hepsini yaşıyorum ben hemde her gün. Sizin anlattığınız sorunlar size has değil. Fikirleriniz tammaen idealistlik. Birde realite var yaşanan. Mevcut durum. Diğer ünlü düşünür ün "Peygambere söven yardımcısını halen görevde tumasından" sa Başbakanının "Durmak Yok Yola Devam" söylemi her zaman yeğ dir. Ağalar biz bu trendeyiz. daha iyi makinst varsa kimse tutmuyor buyrun binin siz yönetin. Ama yoookkk. her yapılan kötü her yapılan kaka. Bu arada gözünzaydın CHP anayasa mahkemesine dava açacakmış. Elmadağ yolu için. Gözzevk,n, bozuyormuş beyefendinin. Milletçe iyiye iyi, kötüyü kötü deme erdemine ulaşamadıkça böyle yönetilir gideriz. Biri gelir Ankaragücünün başına geçer, diğeri gider Beşiktaş a. Vesselam.

kime verseydik beyim oyumuzu. TERÖRİSTLERİ meclise göz göre göre sokan KARAYALÇIN a mı ? Yoksa adını ilk seçimlerde duyduğumuz sayın MHP yemi ? buyrun duyamadım. Bu yazdıklarınızın hepsini yaşıyorum ben hemde her gün. Sizin anlattığınız sorunlar size has değil. Fikirleriniz tammaen idealistlik. Birde realite var yaşanan. Mevcut durum. Diğer ünlü düşünür ün "Peygambere söven yardımcısını halen görevde tumasından" sa Başbakanının "Durmak Yok Yola Devam" söylemi her zaman yeğ dir. Ağalar biz bu trendeyiz. daha iyi makinst varsa kimse tutmuyor buyrun binin siz yönetin. Ama yoookkk. her yapılan kötü her yapılan kaka. Bu arada gözünzaydın CHP anayasa mahkemesine dava açacakmış. Elmadağ yolu için. Gözzevk,n, bozuyormuş beyefendinin. Milletçe iyiye iyi, kötüyü kötü deme erdemine ulaşamadıkça böyle yönetilir gideriz. Biri gelir Ankaragücünün başına geçer, diğeri gider Beşiktaş a. Vesselam.
Karayalçın konusunda haklısın, ancak teröristle muhatap olmayı kendine iilke edinen AKP ve hükümetten başkası olamaz. hiç bu dönem kadar taviz verilmedi bu ülkede. davul zurnayla pkk lı karşılandı, adamların ayağına savcı gönderildi ve 10 dk içinde suçsuz oldukları ilan edilip serbest bırakıldı. terörist başı başbakan olsa bu kadarını yapamazdı sanırım.

şahsen parti ile hiç işim olmaz sınıf ve okul başkanı haricinde sadece muhtarlık için oy verdim burda parti vb asla savunmam karalamam ama şu bir gerçek mhp birden çıktı ankarada çıkması önemli degil ama kimle çıktıgı önemli kişi Mansur YAVAŞ
18 Nisan 1999 seçimlerinde %51 oy oranıyla 8 bin 500 oy alarak Belediye Başkanı olan Mansur Yavaş, beş yıl içerisinde yaptığı çalışmalarla Beypazarı'nı, Türkiye'nin en güzel on güzel ilçesinden biri yapmayı başarmıştır. Tarihi Beypazarı konaklarının restorasyonu ve binlerce yıllık Beypazarı tarihini koruma çalışmalarıyla 2001 Yılının En İyi Yerel Yöneticisi', Türk Dil Kurumu tarafından anadilimiz Türkçe'nin korunması nedeniyle verilen onur ödülü, Doğa savaşçıları'nın ‘Çevre Ödülü', 24 Eylül 2004 tarihinde TÜSİAV tarafından "Yılın Belediye Başkanı" seçilmiştir.
18 Nisan 2004 yılında %55 oy oranı ve 11 bin oy alarak yeniden Belediye Başkanı seçilmiş bir kişi 2009 seçimleri için hazırlanan projelere bakarsanız havada uçmadı

beypazarının adını bile bilmezdi bırakın başka illeri ankaralılar sadece derslerde ögrendigi ilçelerden bilirdi sokaklarında kadınları göremezdiniz dışarı çıkmazlardı erkekleri ya iş yada kahvede idi bugün gidip görün her yer cıvıl cıvıl teyzelerimiz nenelerimiz el işi yapıp satıyor lokanta vb yerler işletiyor kahvelerde olan erkeklerde onların yardımcılıgı yapıyor

şahsen parti ile hiç işim olmaz sınıf ve okul başkanı haricinde sadece muhtarlık için oy verdim burda parti vb asla savunmam karalamam ama şu bir gerçek mhp birden çıktı ankarada çıkması önemli degil ama kimle çıktıgı önemli kişi Mansur YAVAŞ
18 Nisan 1999 seçimlerinde %51 oy oranıyla 8 bin 500 oy alarak Belediye Başkanı olan Mansur Yavaş, beş yıl içerisinde yaptığı çalışmalarla Beypazarı'nı, Türkiye'nin en güzel on güzel ilçesinden biri yapmayı başarmıştır. Tarihi Beypazarı konaklarının restorasyonu ve binlerce yıllık Beypazarı tarihini koruma çalışmalarıyla 2001 Yılının En İyi Yerel Yöneticisi', Türk Dil Kurumu tarafından anadilimiz Türkçe'nin korunması nedeniyle verilen onur ödülü, Doğa savaşçıları'nın ‘Çevre Ödülü', 24 Eylül 2004 tarihinde TÜSİAV tarafından "Yılın Belediye Başkanı" seçilmiştir.
18 Nisan 2004 yılında %55 oy oranı ve 11 bin oy alarak yeniden Belediye Başkanı seçilmiş bir kişi 2009 seçimleri için hazırlanan projelere bakarsanız havada uçmadı

beypazarının adını bile bilmezdi bırakın başka illeri ankaralılar sadece derslerde ögrendigi ilçelerden bilirdi sokaklarında kadınları göremezdiniz dışarı çıkmazlardı erkekleri ya iş yada kahvede idi bugün gidip görün her yer cıvıl cıvıl teyzelerimiz nenelerimiz el işi yapıp satıyor lokanta vb yerler işletiyor kahvelerde olan erkeklerde onların yardımcılıgı yapıyor

inanaın amacım bir siyasi partiyi karalamak veya yüceltmek veya adı neyse onu yapmak değil tıpkı sizinki gibi. bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. MAnsur YAVAŞ ın tek seçilemem nedeni nedir biliyormusunuz ? KARAYALÇIN. HAdi canım demeyin lütfen. Oy bölünür KARAYALÇIN seçilir diye kimse oy atamadı YAVAŞ a. Dediğim gibi parti değil işimiz. CHP de adam yokmuydu da tuttu bunu getirdi aday yaptı. NEyse konu atşmasın herkesin hayat görüşü kendine mahsusudur. Biizm amacımız fikirlerimizi saygı çerçevesinde ortaya sunmak. BEnde sizin gibi çocuklarım daha guzel bir ülkede yşasın gayretindeyim.

Hiç sevmediğim partizanlığı bir kenara bırakarak, Ankara'ya gönül vermiş birisi olarak adaylar hakkında bir iki yorum yapmak istiyorum. CHP, Murat Karayalçın'ı aday göstermekle hayatının hatasını yaptı. CHP'de hiç kimse kalmamış gibi bir zamanlar diş bilediği Murat Karayalçın'ı aday göstermekle belediye başkanılığını İ.Melih Gökçe'ye altın tepsi ile sundu.
İ.Melih Gökçek hakkında yorum yapmaya bile gerek görmüyorum, objektif olarak bakıp görmek isteyenler gerçekleri zaten görür. Sadece şu kadar bir yorum yapacağım. Her hangi bir yerin belediye başkanı oturup adam gibi belediye başkanlığı yapmalıdır, bir belediye başkanın spor kulübü başkanlığı ile ne alakası olabilir ki? Zamanı çok bolsa (belediye başkanlarının vaktinin bol olduğuna inanmıyorum) gitsin hizmet yapsın. Mahsur Yavaş'ın Beypazar'ındaki olumlu icraatlarını bütün Türkiye takip ederken Ankara'lıların ilgisiz kalmaları kendi kabahatleridir veya kendi tercihleridir. Kimin PKK ya daha yakın olduğu veya yüz verdiği zaten ortada. İsteyen istediği gibi değerlendirebilir. Biri meclise girmesine destek veriyor, diğeri mecliste ona arka çıkıyor, suçsuz, günahsız, özgür vatandaşlarının taleplerini duymamazlığa gelenler DTP veya PKK nın gizli liderlerinin hücresine ithal duvar kağıdı kaplamaları yaptırıyor. Yazın da sıcak oluyor diye talep gelirse hücresine klima taktırmazlarsa ben de adam değilim. Diğer hapisanelerde yatanlar sanki insan değil.

Hiç sevmediğim partizanlığı bir kenara bırakarak, Ankara'ya gönül vermiş birisi olarak adaylar hakkında bir iki yorum yapmak istiyorum. CHP, Murat Karayalçın'ı aday göstermekle hayatının hatasını yaptı. CHP'de hiç kimse kalmamış gibi bir zamanlar diş bilediği Murat Karayalçın'ı aday göstermekle belediye başkanılığını İ.Melih Gökçe'ye altın tepsi ile sundu.
İ.Melih Gökçek hakkında yorum yapmaya bile gerek görmüyorum, objektif olarak bakıp görmek isteyenler gerçekleri zaten görür. Sadece şu kadar bir yorum yapacağım. Her hangi bir yerin belediye başkanı oturup adam gibi belediye başkanlığı yapmalıdır, bir belediye başkanın spor kulübü başkanlığı ile ne alakası olabilir ki? Zamanı çok bolsa (belediye başkanlarının vaktinin bol olduğuna inanmıyorum) gitsin hizmet yapsın. Mahsur Yavaş'ın Beypazar'ındaki olumlu icraatlarını bütün Türkiye takip ederken Ankara'lıların ilgisiz kalmaları kendi kabahatleridir veya kendi tercihleridir. Kimin PKK ya daha yakın olduğu veya yüz verdiği zaten ortada. İsteyen istediği gibi değerlendirebilir. Biri meclise girmesine destek veriyor, diğeri mecliste ona arka çıkıyor, suçsuz, günahsız, özgür vatandaşlarının taleplerini duymamazlığa gelenler DTP veya PKK nın gizli liderlerinin hücresine ithal duvar kağıdı kaplamaları yaptırıyor. Yazın da sıcak oluyor diye talep gelirse hücresine klima taktırmazlarsa ben de adam değilim. Diğer hapisanelerde yatanlar sanki insan değil.
:good:

Sorularını bana sorduğun için hemen ve net bi şekilde cevap vereyim abicim.Hayatımda ne partilerle işim oldu nede başka şeylerle.Forumlarda dahi bu tür konulara yorup yapmaktan sakınırım.Ama biraz objektif bakarsanız size şunu söyleyim;Oyunuzu ''Mansur Yavaş'a vereydiniz efenim'' derim.Bakın MHP adayı demiyorum,Mansur Yavaş diyorum.Nedeni de kendimce şöyle açıklayım;İyi kötü Melih Gökçek Ankara'ya hizmet verdi ki benim fikrimce kötü bir başkan ama baştada dediğim gibi cin gibi.Mansur Yavaş'ı seçime kadar çok iyi tanımaz,sadece kulakdan duyma isim aşinalığı ile bilirdim. Ama adaylığından sonra araştırdım ve yaptıklarını öğrendim.Ki belki diyeceksiniz Ankara'yı yönetmek başka Beypazarı'nı yönetmek başka.Peki bir şans vermeye değmezmiydi böyle bir aday için? Bir düşünün isterseniz.Sonuçta hepimiz neyin ne olduğunu az çok biliyoruz.Karayalçına;''TERÖRİSTLERİ meclise göz göre göre sokan KARAYALÇIN a mı ?'' derken.Diğerlerinin güllerle karşılayıp,serbest bıraktıklarını unutmamak gerekir.Tek üzüldüğüm CHP yüzünden oyların bölünüp Mansur Yavaş gibi bir adaya şans verilememesidir.

Son düzenleme:
Geri