Ankaraya kar yağmiş

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan bako
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
çorum tip yerde olur kardeş şu kare şeklinde.. dolmuşlarda ayak altında olur..

Kardeş toroslardada oluyo o zaten dolmuşlarada ordan söküp takıyolar sonradan diye biliyorum.Bizim bi ark.da vardı araba döküntüyd ama çalıştırır çalıştırmaz -10 derece soğuğu kesiyodu :D

birinsisi kar yüzünden genelde ara sokaklarda kalıyo araçlar ve ara sokaklar ilçe belediyelerine ait, oturduğum çankayada ara sokaklarda hiç bir çalışma yoktu lakin ana yollar genel itibarı ile açıktı. neden insanlar birşeyleri görmezden gelip siyasi konuşuyor anlamadım. üstelik insanın doğa ile mücedel etmesi kolay bi iş değildir.
avrupada kar yağdığı zaman yöneticiler uyarıyor zincirsiz yola çıkmayın diye bunun dışında bizdeki gibi ortalık velveleye verilip hemen yöneticiler suçlanmıyor. öncelikle kendi tedbirimizi alalım ve çok karlı yollarda zincir kullanalım.

bak abicim ben ankaraya geliyorum hemen hemen her hafta bu haftasonuda ankaradaydım geziyoruz o kadar sabah 7 de iniyorum gece 1 lere kadar geziyorum kötü olumsuz tek gördüğüm şey nedir biliyomusun bu haftasonu ve geçenlerde arabyla gelmiştim 7. cadde leş gibi çamur heryer yağan yağmur mafetmiş kaldırım taşları sökülmüş yapılmamış falan filan yollar çukurlu ama söyle diyeyim siz istanbula geldiğinizde nasıl taksimi beyoğlunu istiklali bağdat caddesini geziyosunuzda çok hoşunuza gidiyo aynen öyle bizimkiside bahçeli kızılay çankaya eryaman batıkent geldiğimde gittiğim yerler buralar ve olumsuz bişey göremedim he ankarayı seviyomusun sevmiyorum hiçbişey yok bomboş geliyo bana ankara alışveriş merkezleri kapatmış heryeri doğal güzelliği yok çünkü.
43 sene aralıksız Ankara'da yaşayan, bir çok yerini bilen, son 3 senedir de 1-2 ayda bir giden biri olarak sana kesinlikle katılmıyorum. Haa bu arada Ankara'da İ.Melih hiçbir şey yapmadı diyenlere de katılmıyorum. Ama bir başkent düşünün ki arkasında iktidar desteği, yediği önünde yemediği ardında, yargının bile söz geçiremediği, ülkenin en borçlu bir belediyesi olarak bu kadar imkanlar sonucu daha fazla şeyler yapabilirdi.

Lanet okudum bugün ben bu melih gökçeğin ve ilçe belediye başkanlarının yapacakları işee..

Dün geceden arabayı dışarıya bırakmıştım.Evin önü yokuş oldugundan dolayı park ederken el frenini çekmek zorunda kalmıştım.Sabah arabanın üzerinde biriken 10 cm lik karı temizledim ve yola çıktım ama arka tekerler dönmüyordu.Aşagıya indim elimle el freni telini sag ve sol taraftan biraz salladım.Yola çıktım ve bir ara yolda frene dokundum fren sanki boş gibi geldi.Arabada herhangi bir çekiş kaybıda hissetmedim.Gidecegim yere vardıgımda garaja aldı arabayı ve arka tekerler tütmeye başladı.1 kova su ile jant ve kampanaları sogutmak zorunda kaldım.Ama sanki şu anda frenlerde biraz boşluk var gibime geldi. :(

Bu havalar LND (samet'in ) havası,Kar yağsında drag yapayım diye dört gözle bekliyordu,askerliği nedeni ile bu sene bu zevkten uzak kalacak;)

Arkadaşlar bırakın melih GÖKÇEK'i biz kendi tetbirimizi alalım. Malisef millet olarak suçu hep başkasında ararız. kaçtanemizin arabasında 4 tane kış lastiği var, buzlu havada zincir takıyormuyuz. şahsen bende lastik yok. Ayrıca yollar bukadar agırsa bir kaç günlüğünede olsa da toplu taşıma araçlarını kullanalım.

Arkadaşlar bırakın melih GÖKÇEK'i biz kendi tetbirimizi alalım. Malisef millet olarak suçu hep başkasında ararız. kaçtanemizin arabasında 4 tane kış lastiği var, buzlu havada zincir takıyormuyuz. şahsen bende lastik yok. Ayrıca yollar bukadar agırsa bir kaç günlüğünede olsa da toplu taşıma araçlarını kullanalım.
:alkis:+ Ben bile İzmir gibi yerde kışlık lastiklerle gezerken, soğuk iklime sahip, yağış alan yerlerde oturanların da biraz duyarlı olması gerekmez m? Üstelik kış lastiği kullanmak için kar yağması da şart değlidir.

Son düzenleme:
Geri