Ankaraya kar yağmiş

bako

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bak abicim ben ankaraya geliyorum hemen hemen her hafta bu haftasonuda ankaradaydım geziyoruz o kadar sabah 7 de iniyorum gece 1 lere kadar geziyorum kötü olumsuz tek gördüğüm şey nedir biliyomusun bu haftasonu ve geçenlerde arabyla gelmiştim 7. cadde leş gibi çamur heryer yağan yağmur mafetmiş kaldırım taşları sökülmüş yapılmamış falan filan yollar çukurlu ama söyle diyeyim siz istanbula geldiğinizde nasıl taksimi beyoğlunu istiklali bağdat caddesini geziyosunuzda çok hoşunuza gidiyo aynen öyle bizimkiside bahçeli kızılay çankaya eryaman batıkent geldiğimde gittiğim yerler buralar ve olumsuz bişey göremedim he ankarayı seviyomusun sevmiyorum hiçbişey yok bomboş geliyo bana ankara alışveriş merkezleri kapatmış heryeri doğal güzelliği yok çünkü.
istanbul bir çok konuyu zorlugu aştı istanbulun tüm semtlerini eksiksiz gezmişimdir heryerini severim il le şehir sözlükte aynıdır ama şehir birazdaha modern altyapısı saglam il ise gelişmeye açıktır istanbul artık şehir olma yolunda ve çok az kaldı ankara ise hala il şehir olmada hevesi yok çabası yok keşke olsa park fıskıye vb leri degilde yolları metrosu olsa

dreamin34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi istanbullu artık çok bilinçli davranıyo belediyelere iş bırakmıyo çok fazla, kar yağdığı zaman arabasına binmiyo vatandaş toplu taşıma araçlarını kullanıyo iett metrobüs tren falan ben 2 haftadır aracımı çıkartmıyorum garajdan niye bineyimki tehlikeye atayım kendimi kaldırımlar yollar tuzlandı ana yolların başında kurtarıcı bide kar küreme araçları bekliyo sabah evden çıktım pazartesi inş. dolmuş çalışıyodur dedim yerler sırf buz dolmuş geldi oturcak yer yok son durağa çok yakın evim normalde boş olurdu kimse olmazdı kimse arabasıyla gitmemiş dolmuşu kullanıyo akıllandı artık vatandaş sorunda olmuyo kazada

hubus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
istanbul belediyesi buzlanma ihtimali olan yerlere sensörler yerleştirdi buzlanmayı önceden belirleyip müdahale ediyorlar, ayrıca her yoldan belirli aralıklarla tuzlama araçları geçiyor, ana arterlerde herhangi bir sıkıntı yaşanmadı.

demek ki çalışılınca kar da yağsa yağmur da yağsa oluyormuş...

aynı istanbul belediyesi verdiği ruhsatlar yüzünden ikitelli de pekçok insanın canından olmasına sebep oldu, o zaman da yağmur çok yağdı diyorlardı...

Ama iki olay arasındaki tek fark çalışmak...

işinizi düzgün yapınca oluyor tek mesele bu..

ve maalesef melihin belediye başkanlığından daha önemli işleri var ve o işini layıkıyla yapmıyor...

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Belediyeyi savunan, aklı yaşında değil başında olan arkadaş, belediye en ufak önlem almadı, yol temizleme veya tuzlama çalışması yapmadı. Dün gece 9 gibi başladı kar, çok tehlikeler atlattık. Ana yollar temizlenmiştir diye umarken ara sokaklardan farkı olmadığını gördük. Dağ başı mı burası ? başkent. Ben bu sabah aracımı da bıraktım ne oldu, otobüsler çıkabildi mi ? Çankaya, Ayrancı, Tunalı Küçükesat taraflarına giden yollar kapalı. 5 cm kar yağında hayat dursun mu ? Evlerimizden çıkmayalım mı ? Millet koyun zihniyetli olduğu sürece (bazı aklının başında olduğunu düşünenler gibi) daha çook maceralar yaşarız...

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tartışırken seviyeyi koruyalım arkadaşlar,karşılıklı saygı çerçevesinde devam edelim lütfen

M8402

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çiğdem mah,100.yıl,çukurambarda hiçbir çalışma yapılmamıştı,yollar karla kaplıydı.100 mt ileri de konya yolunda 3 tane kar küreme aracı boş boş duruyordu.güçlükle taksi bulup gelebildim işe.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Alakasız olacak biraz ama dün TBMM TV'yi izliyordum, Ankara Belediye, EGO ve Doğalgazın hazineye borcu, Türkiye'deki tüm belediye borçlarının toplamının %58 miş :)

bako

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alakasız olacak biraz ama dün TBMM TV'yi izliyordum, Ankara Belediye, EGO ve Doğalgazın hazineye borcu, Türkiye'deki tüm belediye borçlarının toplamının %58 miş :)
ankara belediyesinin botaşa 2 milyar dolara yakın borcu var dı en son ankaranın sorunu 5 cm karda hayatın durması sabah servisim gelmedigi için araba ile geldim servis esatta kalmış bende zincir var ama dönecek yol yok önüm tıkalı dedi akşam ankara geneli kaza raporlarını okurum bakalım ne kadar kaza olmuş bunda %20 araçlar kusurludur kalanıda yoların tuzlama küreme vb yapılmamasıdır