Antalya Ahalisi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan tyanali
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
son bir yoklama daha:) antalya ahalisi nerde ? :D

arkadaşlar, antalya'ya tayinim çıktı. temmuz ayında ankara'dan antalya'ya taşınacağım. haritadan baktığım kadarıyla, işyerine yakın sarısu mahallesi var, burası nasıl bir muhittir? işyerine yakın olduğu için burayı söylüyorum. bilgisi olan arkadaşlar, fikirlerini belirtebilirler mi? bu arada antalya'da kışın ısınma genellikle klima ile mi oluyor. teşekkürler.

Son düzenleme:
Hayırlı olsun öncelikle Levent
Sarısu mahallesi dediğin yer yapılaşmaya yeni geçen yerlerden, genellikle yüksek katlılar ve birazda villa tipi binalardan oluşuyor. Hala yeni inşaatlar yapılmaya devam ediyor tabi, bazılarından işine yürüyerek bile gidebilirsin hatta. Havuzlu, güvenlikli çok bloklu sitelerin doluluk oranı nedir tam bilmiyorum şu anda ama ilerde doluluğun artacağı kesin.
Diğer taraftan yakınında arıtma tesisi olması ve bazı rüzgarlarda koku yapması, yeni yerleşim olduğu için alışveriş yerleri v.s. ve toplu ulaşımının tam oturmaması gibi olumşuzlıklar olabilir. Gördüğüm kadarı ile oraya özel bir minibüs hattı çalışıyor ama saatleri v.s. konusunda bilgim yok.
Ulaşım v.s. kemer yolundan biraz daha doğuya geldikçe rahatlar. Liman mah. Hurma mah ( sarısu dediğin yer buranın devamı gibidir aslında) daha eski mahallelerdir.
Özellikle liman mahallesinde gelişim hızlı şu anda migros v.s. açıldı.
Biraz daha geriye gelip Altınkum yada Gürsu'ya bakarsan (ben altınkumdayım) istemediğin kadar Banka, market ve toplu ulaşım imkanın olur :)

Geri