arabamızla yaptığımız acemilikleri paylaşalım mı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan bzgin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
eyvah eyvah...Karizma sıfır

Şubat ayında almış olduğum ve 2006 kışının kalkmayan karında her gün gidip gelirken üstündeki karları sildiğim arabamı ilk nisan da kullanma cesaretim geldi:o .Mahallede bir deneme turu atayım diye kullanırken caddeye çıkma cesaretim olmadğına kanaat getirip sokaktan geri dönme(bak bak geri gitme cesareti gösteriyorum) niyeti ile arkada bir cam yokmuş gibi bakmadan kontrolsüz,, hooopp geri vitessss ve daaann die bi ses..Arkadaki duran koca kamyona çarptım benim sol stop kırıldı ..Garip olan şu araba benimdi ama nieyse ben bunu babamaa nasıl söyliycem die birden korku sarmştı içimi, yazıkk bana çocukluktan kalan bir şey olsa gerek:p Bişe olmayan kamyonu orda bırakıp eve döndüm titrek halde..

şahinimde gizli kontak vardı kapamısım bindim marsa basıyom yok vurdurmaya calısıyorum yok amma ugrasmıstım 1 saat sonra aklıma geldı:s

Aynı olay eski arcımda benimde başıma geldi.mahalle seferber oldu itmek için.
Elektrikçimi çağırdım.(Gizli kontağı o takmıştı).Gülerek geldi.Çalıştırdı.Abi bu gizli kontaktır.O Kadar gizli ki bazen ben bile bulamıyorum dedi.

hiç unutmam ilk arabamızı yeni almıştık, belki 20 sene oldu. babam arabayı yıkıyordu bende duran arabanın direksiyonun da sürüyor gibi yapıp araba sesleri çıkarıyordum. Çat diye direksiyon kitlendi, dönmüyor!!! nasıl açılacağını da bilmiyoruz, resmen korkmuştuk. bozduk mu acaba diye.

:) Bende öyle arkadaşlarımla buluşup ardından arabaya binip artisce oradan ayrılacakken direksiyon kitlenmiş çalıştıramadım arabayı..Kaldım öyleee, gruptan bir arkadaş ukalaca gelip siz kızlara cikleti çiğneyip içinden çıkan ehliyeti de atmanız gerektiği öğretilmeli diye olayı çözmüştü.Araba bozuldu demeyi geç ben fenaa bozulmuştumm:hıh:

:) Bende öyle arkadaşlarımla buluşup ardından arabaya binip artisce oradan ayrılacakken direksiyon kitlenmiş çalıştıramadım arabayı..Kaldım öyleee, gruptan bir arkadaş ukalaca gelip siz kızlara cikleti çiğneyip içinden çıkan ehliyeti de atmanız gerektiği öğretilmeli diye olayı çözmüştü.Araba bozuldu demeyi geç ben fenaa bozulmuştumm:hıh:

Ağır olmuş gerçekten..

İnsan durumdan faydalanır yau..:P

Bende arabamı yeni almıştım bir cuma günü işlemler yetişmemişti kasko yok ruhsat bayide filan yinede dayım arabayı almış geldi cumartesi tanıdık bir yere götürdük birlikte arabayı frenleri filan değişelim diye , ben yanıyorum araba kullanmak için :-)) ama o gün kullanamadım arabayı getirdik bizim orda garaja bıraktık o gün , dayım sen acemisin ben geleyim birlikte kullanırız bensiz bir şey yapma dedi gitti . neyse pazar sabahı 6 da uyandım uyku tutmuyor dedim yollar boş ben biraz dolaşayım :-)) gittim 7 gibi garajdan arabayı çıkardım sokak aralarından bizim sokağa geldim , dedim birde caddeye çıkayım boş nasılsa , cadde de kısa bir turdan sonra yine bizim sokağa girmek istedim , kaldırıma park etmiş bir zat yüzünden sokak girişi daralmış bende çoooook yavaş bir biçimde hatta durduğum yerde direksiyonu sonuna kadar sağa kırdım ve gaza birazcık dokundum, gaza dokunmamla kaldırıma çıkıp börekcinin camını kırmam bir oldu :-(( , börekçide müşteriler elemanlar şok , ben şok, yoldan gelen geçen toplandı kimisi sarhoşmu acaba diyor , kimi ben gördüm hiç hızı yoktu diyor , benim başımdan aşağı kaynar sular , daha ilk gün başıma gelene bak başka bir arabaya dokunsam neyse , duran dükkana çarptım :-)) sonra polisler vatandaşlar beni tanıyanlar ve en kötüsü ilk defa başıma böyle bir olay geldiği için dayımı arama gafletinide göstermiştim :-(( bırrrrrrrrrrr berbattı gerçekten ben demiştim bakışları filan.
benim yeğenin okulda bile çocuklar bir birine anlatıyormuş pazar sabahı bir sarhoş börekçiye dalmış diye benim yeğende o benim halamın oğlu diye hava atıyormuş :-))

Son düzenleme:
Bu ramazan bayramı tatilinde eşimin memleketi trabzona gittik..Trabzonun bir köyünde anneannesine uğradık..Evin önünde eşimi indirdim ileride bir boşluk vardı oraya arabayı çekecektim..Yol tek şerit ve toprak..İlerden biryerden döndüm o boşluğa arabayı bıraktım..Tam inecekken telefon çaldı arkadaşla konuştum konuşarak eve doğru gittim..Eve girdim eşim telefonunu arabada unutmuş oturmadan gidip alayım dedim..Arabanın arka koltuğundan telefonu aldım kapıyı kapadım bir kaç adım attım çıtır çıtır bi sesler geliyor toprak sesi falan dedim birimi geliyo arkamdan bide kapkaranlık ortalık yani tırstım inceden...Arkamı döndüm yanımdan beyaz bir kango yavaş yavaş geçiyor direksiyonda hafif sola dönük..Baktım benim araba şok oldum..Hemen önüne atladım iki elimle itmeye çalışıyorum oda beni itiyor :)Zor bela durdurdum arabayı..Ama yol meyilli olduğu için ve direksiyon sola dönük olduğu için bıraksam kayacak ve sol taraf bi 600-700 metre bahçe dimdik ve sonuda dere...Etrafta pek evde yok toplasan 3-4 ev var yani bildiğin karadeniz köyü...Öyle bir müddet bekledim biri gelir falan diye ama araba bu arada hafif hafif kayıyor..Neyse bir hışımla arabayı bıraktım hemen arabaya atlayıp el firenini çektim..Tir tir titriyorum ama...Ne el frenini çekmişim nede vitese takmışım.Demek o telefonla konuştuğum zaman dalgınlığıma geldi..Köyde bağlı olduğu ilçeye 70-80 km..İlçede trabzona 70 km falan..Ne çekici gelirdi oraya ne kurtarıcı :) Kalırdı araba o derede sonsuza kadar:)..Bunu asla unutamam hayatım boyunca...

Geri