arabamızla yaptığımız acemilikleri paylaşalım mı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan bzgin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
acemelik işte
ilk ehliyetimi aldım hemen rent a car gittim dedimki bana en ucuzundan bi araba birde çarpınca malzemesi ucuz olanından ver dedim,adam şahini verdi yola çıktım ilk virajı döndüm tak birden bir ses geldi solda part etmiş arabanın aynası aşağıda ama şahinde çizik bile yok,bir gaz vııın bir görseniz beni sanki 30 sene araba kullanıyormuş gibi kaçtım bir patinaj bir sesler göreceksiniz,ondan sonra mahelleye geldim arabayı park edicem,normalde geriye doğru dönünce baka baka gelirsin ; nerdee acemi işte ;ger ger geliyorum ban diye bir ses arkamda duran kartalın aynası oda yerde,o yüzden enşte bana aynacı der :) :) :) :)

Bu ramazan bayramı tatilinde eşimin memleketi trabzona gittik..Trabzonun bir köyünde anneannesine uğradık..Evin önünde eşimi indirdim ileride bir boşluk vardı oraya arabayı çekecektim..Yol tek şerit ve toprak..İlerden biryerden döndüm o boşluğa arabayı bıraktım..Tam inecekken telefon çaldı arkadaşla konuştum konuşarak eve doğru gittim..Eve girdim eşim telefonunu arabada unutmuş oturmadan gidip alayım dedim..Arabanın arka koltuğundan telefonu aldım kapıyı kapadım bir kaç adım attım çıtır çıtır bi sesler geliyor toprak sesi falan dedim birimi geliyo arkamdan bide kapkaranlık ortalık yani tırstım inceden...Arkamı döndüm yanımdan beyaz bir kango yavaş yavaş geçiyor direksiyonda hafif sola dönük..Baktım benim araba şok oldum..Hemen önüne atladım iki elimle itmeye çalışıyorum oda beni itiyor :)Zor bela durdurdum arabayı..Ama yol meyilli olduğu için ve direksiyon sola dönük olduğu için bıraksam kayacak ve sol taraf bi 600-700 metre bahçe dimdik ve sonuda dere...Etrafta pek evde yok toplasan 3-4 ev var yani bildiğin karadeniz köyü...Öyle bir müddet bekledim biri gelir falan diye ama araba bu arada hafif hafif kayıyor..Neyse bir hışımla arabayı bıraktım hemen arabaya atlayıp el firenini çektim..Tir tir titriyorum ama...Ne el frenini çekmişim nede vitese takmışım.Demek o telefonla konuştuğum zaman dalgınlığıma geldi..Köyde bağlı olduğu ilçeye 70-80 km..İlçede trabzona 70 km falan..Ne çekici gelirdi oraya ne kurtarıcı :) Kalırdı araba o derede sonsuza kadar:)..Bunu asla unutamam hayatım boyunca...

bayağı esrarengiz bi olaymış.... :D:):)

hangi birini anlatiimmm:D

ama en güzeli mercedes e 200 de el frenini bulamayıp yarım saat arabada amcamı beklemek oldu.(yaş o zman 16 daha)

ben de ehliyeti ilk aldığım sıralarda herkes gibi yokuşlarda dururken kalkışta zorluk çekiyodum.ve bizim sitenin ara yolundan ana yola çıkış yokuş.neyse bi gün kalktım sabah okula gidicem.güzelce çalıştırdım arabayı gidiyorum.yokuşa geldim.durdum.sonra kalktım araba hiç kaymadı.ya dedim ben bu işi öğreniyorum inceden :D.neyse yol bitti.park ettim.indim.arkadan dumanlar çıkıyo.bi de iğrenç koku.bi baktım el freni çekik :D

Geçen sene opel odağa servise götürmüştüm arabayı girişte sizi güvenlikçiler karşılıyor hoşgeldeniz deyip aracı alıyor neyse ben girdim kapıdan içeriye arkadam siyah bi astra araç ingiltereden gelmiş güvenlikçi alışmış hemen sol tarafa yanaştı hoşgeldiniz dedi ama direksiyon sağda adam şöyle bi afalladı ordaki diğer güvenlikçiler ve ben kopmuştum

Çok kısa anlatayım. Kırmızı ışıktan sonra yeşil yanınca arkamda bekleyen şahinin farını aşağı indirdim. OOFF YAA aklıma geldikçe :cry: :cry: ...

sene 1996 yaş 15 Staj yapıyorum bi toyota servisinde..

Bir müşterimiz var bedensel özürlü arabası otomatik bir corolla ve sol tarafta da gaz pedalı var..Biz arabanın işini bitirdik arabayı yıkamaya götüreceğim..Girdim yıkamaya yerler fayans ve ıslak yavaş yavaş yanaştım tam durucam ayağım debriyaj diye soldaki gaza gitmezmi..Eyvahhh daaaannn diye girdim duvaraa..araba patinaj çekiyor gidip gidip duvara vuruyor ben hala ayağımı debriyajdan çekmiyorum :D

en komik senin olmuş.. Engine katılıyorum gülmekten yarılmak üzereyim..
(ama sonra ne oldu merakta etmiyor değilim)

Geri