arabamızla yaptığımız acemilikleri paylaşalım mı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan bzgin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
ßundan bi 4 5 sene önce daha ehliyetimiz yok yanlamayı öğrenmeye çalışıyoruz 81 modeL bi kadettimiz vardı hep yanladığım bi viraj vardı taxicilerin devamlı takıldığı bi viraj aLchoLL fazLa kullanmam o gün 1 tane de içmiştim ayıptır sölemesi :) bi kızada aşık olmuştum eve dönüşte bide ondan çğrı gelince iyice gaz oldum her zaman on numara girdiğim viraja o gün o gazla girdim ama çıkamadım :D ve cami duvarının kaldırımına çarpmıştım taksiciler arabanın benim kullandığıma inanmadı sen her seferinde kurtarırdın dediler :D ama oLmadı işte kaLdırımda Kaldık :(

sabah yoğun trafikte ilerliyorum sağ tarafımdan bir volkswagen golf geçti ama arabanın tekeri bisiklet tekeri gibi incecik (istepmeyi takmış) alla alla bu nasıl teker deyip takip ederken bir çatırtı tabiki öndeki araca arkadan bindirdik para verip anlaştım ama o gün bugün gözümü yoldan ayırmam

Benzer bi olay benimde başıma gelmişti..şirketin palio suyla ankara kızılay trafiğindeyim..ön solumdaki doblocu küllüğü pat diye o kalabalıkta boşalttı yere.trafik yavaş ilerliyo dedim ''kim şu .ayvan herif bi bakiim '' derken öndeki taksiye bindirdim arkadan..neyseki şahindi 20 ytl ye anlaşmıştık....:o :D

Gecen sene Vatan caddesindeki tanıdıgımız galericiden bir 94 Brodway aldık bi abimle.Dedim abi sen baska araba bak ben bunu alıp Lüleburgaz a donucem.Mevsim yaz malum klima da yok oglen sıcagına kalmiim.Cıktım yola Silivri yi gectim ufak bi tekleme cektim saga bakıyorum ediyorum bulamıyorum sorunu.Neyse dedim umarım birsey olmaz dikkatli bir sekilde yola devam ettim.Asagı yukarı 100km bu sekilde geldim.
Lüleburgaz a girdigim gibi ustaya gittim.Abi ne is bu arac tekliyor ben yarım saat baktım bulamadım falan dedim.
Usta:Ac bakalım kaputu
Ben:Acık abi bakalım suna
Usta:Aferim sana Mert!!
Ben:Honk!!
Usta:Buji kablosu yok
Ben:Oha !

kısa devre

aracımı alalı 5 ay oluyor Vectra GT 95. lastik değişimi için gittiğim dükkanda sağ park lambasının yandığını farkettim parklar kapalı konumdaydı uğraştım ettim sönmedi ben de tuttum park ampülünü söktüm kısa devre yapıyor diye. sonra elektrikçiye gittim adam dediki park ettiğinde sağ sinyal açık konumda bırakırsan sağ park lamban yanar sol sinyal açık bırakırsan sol park yanar. cidden öyleymiş bu güzel özelliği kısa devre sandığım için opelden ne kadar özür dilesem azdır :)

samsundan ankaraya dönüşte...samsun merkez civarlarında sabah saat 5-6 civarı...140 la giderken bomboş yolda ilerde ışıkları gördüm yeşildi
yaklaştım yeşil...hızımı kesmedim...yaklaşınca iice sarı oldu...tam geçerken kırmızı oldu...bu esnada yol birleşimlerinden sağ taraftan bir araba fırladı yola...ben aynı hızdayım hala...aha çarptık filan derken bi tane daha araba fırladı...biri solumda biri sağımda kaldı...frene bastım çapraz kayarak ikisinin arasından geçtik o hızla...herkez dondu kaldı...tamamen Allahın taktiri birşey...3 araba arasında 2-3 cm boşlukta oldu bu olay...benim cahilliğimdi...artık yeşilde yansa ışıklara yavaş giriyorum

arabamı ilk aldıgımda birinci vites yerine üçüncü vitese atıp kalkmıştım gaza basıyorum araba gidiyor ibre oldu 90 allahallah dedim bu nasıl araba böyle birinci viteste 90 oldu bi ikiye atayım kaçla gidecek dedim tabi ikiye atar atmaz araba göğüsledi anladım ki bir yerine üçle gidiyormuşum

opelimi ilk aldığım da gece aracımı yolun kenarına yanaştırmak için sağ sinyal verdim ve direksiyonu kırmadan öylece bırakıp arabadan indim birde baktım sağdece sağ far yanıyor herhalde takılı kaldı dedim arabaya bindim kontrol ettim herşey normal baktım olmoyur bizim elektrikçi arkadaşı aradım bana ne söylese beğenirsiniz sinyal kolunu indir :)

bende arabayı servisten aldım. tavan ışığını yakmış usta. bindim gidiyom ışık sönmedi baktım sağa sola bulamdım düğmeyi geri döndüm. usta dalga geçti gösterdi yerini. daha önce tavan ışığını yakmak için kapıyı açıp kapatıyodum. :)

opelimi ilk aldığım da gece aracımı yolun kenarına yanaştırmak için sağ sinyal verdim ve direksiyonu kırmadan öylece bırakıp arabadan indim birde baktım sağdece sağ far yanıyor herhalde takılı kaldı dedim arabaya bindim kontrol ettim herşey normal baktım olmoyur bizim elektrikçi arkadaşı aradım bana ne söylese beğenirsiniz sinyal kolunu indir :)

ben kendi hatıramı yazdıktan sonra seninkini gördüm :) yine sen akıl edip sormuşsun ben çok biliyom ya kısa devre diye açtım kaputu çıkardım far kapağını ve park ampülünü söktüm öyle gittim elektrikçiye orda anlattı olayı taktık ampülü geri :)

ehliyeti yeni almışım benden büyük şoför yok bi abime diyorum söyle kullanıyorum böyle kullanıyorum diye o sırada babamın arabası yokuşta duruyor dediki hiç kaydırmadan geri geri çıkabilirmisin dedim çıkarım tabi iddaya girdik bindim arabaya debriyaja basıp çalıştırdım frene bastım el frenini indirdim kolumu yan koltuğa attım frenden çekip gaza bastım meğersem babam 1.viteste bırakmış arabayı... arabanın geri gidecek diye beklerken öne doğru gitmesi acayip bir his.. yaşayan bilir....

Bu yaz; İşteydim Dedilerki şişliye gidiceksin, çıktım yola rumeli caddesinden gidiorum, yol trafik, neyse bazı arkadaşlar görmüştür, trafikte güzel bayanlar ellerinde "Masaj Salonu" kartı dağıtırlar, neyse banada verdiler aldım elime kartı, güzel bi bayan resmi koymuşlar, yolda yukarıya doru hafif eğimli, ben karvizitin üzerindeki bayanı incelerken frenden ayağımı çekmişim farkında diilim, hala karta bakıorum birden küttt die bi ses bi baktım dikiz aynasından arkadaki taxici ellerini havaya kaldırmış, dedim abi kusura bakma o kadar yaklaştığını görmedim:D:D:D

Geri