Arabasını Yıkattığı Gün Yağmur Yağanlar Klübü

ben once weather.com dan bir kaç gunluk hava durumuna bakar oyle yıkatırım. bilinçli otomobil sahibiyim :D

Bana da çok sık oluyor malesef. Hatta gündüz güneş altında araba yıkadığım günün akşamında sağnak yağmur yağmıştı bir kere çıldıracaktım az daha :mad:

Bu konunun uzmanı ise abim, kendisi arabasını hiç yıkatmadığı için yağmur yağmış-yağmamış umrunda olmuyor :kop: Yağınca bi de üstüne "oh araba da temizlenmiş oldu böylece" diye pişkin pişkin gülüyor deli oluyorum.

10 gün boyunca hava bulutlu olur, ha yağdı ha yağacak. doğal olarak kesinlikle yıkamacıya gitmem. bir damla bile yağmaz bu süre içinde. 11. gün güneş açar, arabayı yıkatırım keyifle. hemen akşamına bir kaç damla çamurlu yağmur yağar. oldumu sana araba benek benek. yahu bari şöyle indirsede araba cilalansa. ama yok. çöldeki deveyiz yani... bu klüp tam benim klubüm.

ben ben daha geçen hafta yıkattırdım birsürü para verip o güneşe rağmen 2 saat sonra yağmur yağdı ve ne zaman yıkatsam yağmur ytağıyor o yüzden kolay kolay yıkatmıyorum artık:D

Ankara'da sık sık başıma geliyordu. Kapalı garaj olduğu halde yazın 3 günde bir, kışın haftada bir mutlaka yıkardım. Yıkamacıların yaptığı temizliği beğenmediğim için kendim yıkardım. İzmir'de ev 4. kat. Yıkamacılar üstünkörü yıkıyor, zaten sular aşırı kireçli, leke leke oluyor. Yıkattıktan sonra eve gelince kendim tekrar siliyordum. Baktım olmuyor 15 metre hortum aldım, haftada bir kendim yıkamaya başladım. Yağmura yakalanma riski burada azaldı.

bugun 3 aaç götürüp yıkattım sonuncuyu park edip inmemle bi yagmur bi de tam yagsa neyse az yagıyo duruyo rüzgar tozu arbaya yapıştırıyo sonra bi daha yagıyo

aracları yaıkattım para gitti hadi neyse bide hepsini getirip tek tek plastik parlatııları sürdüm ona su değdimmi gidiyo en çok ona iüzüüldüm

mahvoldu benim vali bugün tam Ata'mızın ziyaretine hazırlandık tertemiz olduk o da ne bir yağmur ve ben batıkent tarafında yakalandım şimdi leşşş :(

Akşama doğru autokingden aldım arabayı, çay içmek için opel garaja gittim, yağmur yağdı peşinden hortum çıktı yerdeki bütün çamur aynen arabaya :D

Geri