aracım 170-180 den sonra gitmiyo

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan efor06
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

efor06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaslar,

bu foruma daha önceden üyeydim fakat iş yogunlugumdan dolayı giremedigim için üyeligim silinmiş yenisini actım. yabancınız degılım yanı :)

bende 98 astra F var. aracım 180 den sonra basıyom ama gazı yemıyor, bu sorun arabayı aldgmnda berı var yaklasık 1 sene.

bir ara arıza işigi yakıyordu sönuyordu, oksıjen sensörunu degstrdm ısık yanması kalktı. eksoz sistemin son çıkış harıc digerleri degişti, triger depişti, baskı balata iyi. gaz ayarı yerınde. neden olabılir fikirklerınızı beklıyorum arkadaslar.

aynı arac arkadasımda vardı gazda rahat 200 e cıkıyodu. yalanmı bilmem ama 220 ye cıkıp km tekini kırdm bile diyordu.

aracınız 1,6 mı 1,4 mü. lpg varmı. ayrıca canınıza kastınızmı var 98 model aracla 200 yapmak için...

merhaba arkadaslar,

aynı arac arkadasımda vardı gazda rahat 200 e cıkıyodu. yalanmı bilmem ama 220 ye cıkıp km tekini kırdm bile diyordu.

bence astra f için 180 km bile yeterli ayrıca o aracın 220 km hıza çıkması önemli değil çıktığı hızda belli süre mesafe kat etmesi önemli arkadaşınızın aracı galiba iyi modifiye edildi motor işlem gördü v.s. yada gm üretim yaparken yanlışlıkla 60 70 bg güç ilave etti... konuyu dağıtmadan aracınızla o hızlara çıkmayı planlıyorsanız
1- lastiklerinizin durumunun iyi olması lazım en azından... ayrıca standart lastiklerle o hızlar tehlikeli hız lastiği olması gerekli ben daha bugün 1000 tl ye yakın para verip syron marka lastik aldım
2- aracınızın yağ seviyesi soğutma suyu seviyesinin bile kontrol edilmiş olması gerekli
3-balans ve rot ayarlarının son derece iyi olması gerekli

belki abartma arkadaş herkes çıkıyor diyeceksiniz ama unutmayın o araçta can taşıyorsunuz sadece kendinizin olduğunu varsaysak bile karşıdan gelen başka insanların canına bile kast etmiş olursunuz... bence bu tarz şeyleri kafanıza takmayın ve arkadaşınıza selamlarımı iletin...

arkadaslar 98 dedıysek okadarda kötu degıl ya. hız konusunda haklısınız zaten hız yapan bırı degılım otobanda bırkaçkez bastım cıkmadı fazla. bahsettıgım arkadasmn aracın motorunda bırsey yok acık ahafa fıltresı ve perfrmas eksoz vardı. bende tek eksık performas eksozu. sorunmun asıl 3 vıtes yada 4 te gaza yükledgım zman bile arabada bi gitme hevesi yok gibi örnegın 4 ten 3 e çekip yüklendıgımda sadece acık hava fıltre sesı duyuyorum ama arabada bı anı hızlanma gormeıyorum yawas yaws hızlanıyor. çıkış eksozumun iiçi dagınık dıye biliyorum o etkı yapabılırmı? birde ateslemede düşündüm buji ve kabloları degstrdm tek bobini degstrmedim. gazı ayarlattm yer bı sıkıntı oldgunu söyluyordu zaten.

bobin ve çıkış eksozundan süpelerim var. bunun dısında böyle bir sorunu hangı parca çıkarabılır?

O araçlar için 180 gayet iyi bi hız. Üstüne çıkmanızıda tavsiye etmem

Benim arabamda 4. vitesle 170 km hızı geçmiyor ne yapıcam bilmiyorum... Çok dertliyim.:D

Fabrika verisi maksimum 190 km olan bir aracın normal şartlarda 200-220 km hızlara çıkacağına inanmıyorum. Ufak ebatlı teker kullanımı, rampa aşağı iniş, arkadan alınan rüzgar, hatalı km saati, sürücü abartması gibi nedenler bir araya gelince o zaman yapar. Araç LPG'li, son susturucusu eskimiş, bobinin arızalı olma ihtimali varken (arkadaşımızın ifadesine göre) 170-180 km hızlar bile iyi değerlerdir.

Benim arabamda 4. vitesle 170 km hızı geçmiyor ne yapıcam bilmiyorum... Çok dertliyim.:D
Çakmak vereyim mi?:maden:. Hiç canını sıkma o 170 km birçok aracın 200 km hız yapmasından bin kat daha iyidir ;).

Çakmak vereyim mi?:maden:. Hiç canını sıkma o 170 km birçok aracın 200 km hız yapmasından bin kat daha iyidir ;).

Aynen Savaş abi,yalnız dikkatini çekerim 4. vitesle 170 yapıyor 5. vitesle değil :rakir:

Bu arada abi üstteki mesajda 200 220 yapmıyor demişsin,Diğer bilgisayarda fotoğrafı vardı 94 modal statıon astra f ile babam 210 yapmıştı.Kadran kesinlikle arızasız ve düz yoldu hereke izmit arası.Sonrasında motor üst kapağı yağ kaçırmaya başlamıştı tabi o ayrı konu.:D

180 den sonra gideceğin yer muhtemelen tahtalı köy olur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri