Aracıma Hangi Yağı Eklemeliyim.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan peace27
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Burada yanlış anlaşıldım sanırım. Araç bakımından sonra kaç km oldu? Onu sormak istemiştim.
İşte bende onu dedim araç bakımdan sonra toplamda 100 km yol kat etti aracım genel olarakda 173 bin km de.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İşte bende onu dedim araç bakımdan sonra toplamda 100 km yol kat etti aracım genel olarakda 173 bin km de.

Hobaaa...100 Km yol yapıp yağ eksilir mi? Bence eğer söylediğin şekilde ise bence sen yağ ekleme işini bir kenara bırak direk bu yağ eksilme neden kaynaklı? Onun çözümüne bakmanı tavsiye ederim. Çünkü bu araç ile bir yere gidilmez.

Hobaaa...100 Km yol yapıp yağ eksilir mi? Bence eğer söylediğin şekilde ise bence sen yağ ekleme işini bir kenara bırak direk bu yağ eksilme neden kaynaklı? Onun çözümüne bakmanı tavsiye ederim. Çünkü bu araç ile bir yere gidilmez.
Egr den cok fazla yag attigini gordum aracin, tabi motordada elbetki yag kacagi var fakat eksilmede o kadar cok fazla degil aracima normalde cok fazla titiz bakarim gunumun yogunlugundan dolayi ugrasamiyorum ayrica burda memleketimin buyuk sanayisi olmasina ragmen dizel arac tamirinden anlayan pek fazla kimse yok.

Egr den cok fazla yag attigini gordum aracin, tabi motordada elbetki yag kacagi var fakat eksilmede o kadar cok fazla degil aracima normalde cok fazla titiz bakarim gunumun yogunlugundan dolayi ugrasamiyorum ayrica burda memleketimin buyuk sanayisi olmasina ragmen dizel arac tamirinden anlayan pek fazla kimse yok.

Şahsi fikrim tabi öncelikle bu gibi durumlar da çözüm bulmak gerek. Ekleme sekleme ile olacak iş değil çünkü. Bugün işte başıma geldi ve sadece bir yağ çubuğu için saatlerce dolaşmam gerekti ama buldum. Yağ konusu şakaya gelmez. Yani ne desem şimdi hava da kalacak ama çözüm yağ eklemek değil. :rolleyes:

Şahsi fikrim tabi öncelikle bu gibi durumlar da çözüm bulmak gerek. Ekleme sekleme ile olacak iş değil çünkü. Bugün işte başıma geldi ve sadece bir yağ çubuğu için saatlerce dolaşmam gerekti ama buldum. Yağ konusu şakaya gelmez. Yani ne desem şimdi hava da kalacak ama çözüm yağ eklemek değil. :rolleyes:
Ndibi havada kalacağını nerden çıkardınız öyle düşünmenize üzüldüm sizin gibi büyük bilgi ve donanıma sahip olan birine bu tür soru yöneltiyorsam buda benim sizin fikir ve önerilerinizi dikkate alıp aracım için gerekli önlemi almaktır.

Ben de konuya farklı bir açıdan yorum getireyım.

100 km önceki yağ değişiminde araca fazla yağ koymuş olabilirler mi acaba?

Belki de motor bir şekilde bunu dışarıya atmaya çalışıyordur.

Ben de konuya farklı bir açıdan yorum getireyım.

100 km önceki yağ değişiminde araca fazla yağ koymuş olabilirler mi acaba?

Belki de motor bir şekilde bunu dışarıya atmaya çalışıyordur.
Mikron öncelikle seni gördüğüme sevindim kardeşim belkide dediğin gibi olabilir.İlgi ve alakan için teşekkür ederim kardeşim.

Çünkü bana pek mantıklı gelmedi bir aracın 100 KM için de yağ eksilmesi durumu. Duman atma vs dahi olsa bir araç bu kadar kısa km içinde yağ eksiltemez ki. Başka bir neden var bana göre. Bulmak gerek. Hadi yağ kaçaklarını düşündüm birden çok bariz bir şekilde kaçak olması lazım damlama şeklinde.

Mikron öncelikle seni gördüğüme sevindim kardeşim belkide dediğin gibi olabilir.İlgi ve alakan için teşekkür ederim kardeşim.

Rica ederim Barış,
Yine 2 sorum olacak..:)

-Kaç litre yağ koyduklarını hatırlıyor musun?
-Yağ filtresini de değiştirdiler mi?

Geri