Aracıma Hangi Yağı Eklemeliyim.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan peace27
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Çünkü bana pek mantıklı gelmedi bir aracın 100 KM için de yağ eksilmesi durumu. Duman atma vs dahi olsa bir araç bu kadar kısa km içinde yağ eksiltemez ki. Başka bir neden var bana göre. Bulmak gerek. Hadi yağ kaçaklarını düşündüm birden çok bariz bir şekilde kaçak olması lazım damlama şeklinde.
Baktım aracın altından filan illaki bu zemine damlar ama öyle birseyede rastlamadim.Egr kapaginin ordan acayip bir kacak var ama bu ne kadar eksiltir bilmiyorum.En iyisi musait bir zamanda iyi bir usta bulup baktirmak araca detayli yada yarin detayli bir resim cekip önce fikirlerinizi almak isterim.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Rica ederim Barış,
Yine 2 sorum olacak..:)

-Kaç litre yağ koyduklarını hatırlıyor musun?
-Yağ filtresini de değiştirdiler mi?
4.5 litre koydular kardeşim yağ filtreside değişti.

Yanılmışım,
Normalde 5,5 litre olması gerekir. 1 litre eksik yani.

Yağ çubuğunda minimum çizgisinde görünüyor olması gerek şu anda.

Baktım aracın altından filan illaki bu zemine damlar ama öyle birseyede rastlamadim.Egr kapaginin ordan acayip bir kacak var ama bu ne kadar eksiltir bilmiyorum.En iyisi musait bir zamanda iyi bir usta bulup baktirmak araca detayli yada yarin detayli bir resim cekip önce fikirlerinizi almak isterim.

Sen bir resim ekle bakalım birde şu konu var eğer ki araca alacağından fazla yağ eklenmesi durumun da araba deli gibi duman atmaya başlar. Bariz bir fazlalık varsa. Ama öyle 250 gram fazla bir yağdan bir şey olmaz. Zaten filtre değiştiği için de eklenen yağın belli kısmı bu filtreyi doldurmak için gider.

Sen bir resim ekle bakalım birde şu konu var eğer ki araca alacağından fazla yağ eklenmesi durumun da araba deli gibi duman atmaya başlar. Bariz bir fazlalık varsa. Ama öyle 250 gram fazla bir yağdan bir şey olmaz. Zaten filtre değiştiği için de eklenen yağın belli kısmı bu filtreyi doldurmak için gider.
Yarin mutlaka eklerim resim tekrardan tesekkur ederim.

Yanılmışım,
Normalde 5,5 litre olması gerekir. 1 litre eksik yani.

Yağ çubuğunda minimum çizgisinde görünüyor olması gerek şu anda.
Yağ cubugunun ucunda iki tane kesik var bir altta birde ustte benil bildigim yag ust cizginin uzerinde olmasi gerek ama bu biraz ust cizginin altinda.Bir not dusmek isterim tamirci bana bu araclarin 4.5 litre yag aldigini soyledi.Artik tamircinin dedigi ne kadar dogru bilmiyorum

Rica ederim ekle bakalım bir resim de ona göre daha sağlıklı bir yorum getirmeye çalışalım bence. Birde ERG kısmından yağ gelse bile bariz eksilme olacağını pek ihtimal veremedim. Çünkü şimdi düşünüyorum... Ne kadar yağ gelebilir ki? Bakalım. Resim eklendiğinde en azından bizde görmüş oluruz ve daha net cevap verme şansımız olur. Ama söylediğin şekilde eksilme varsa aman dikkat yatak filan sardırma konumuna getirme.

Rica ederim ekle bakalım bir resim de ona göre daha sağlıklı bir yorum getirmeye çalışalım bence. Birde ERG kısmından yağ gelse bile bariz eksilme olacağını pek ihtimal veremedim. Çünkü şimdi düşünüyorum... Ne kadar yağ gelebilir ki? Bakalım. Resim eklendiğinde en azından bizde görmüş oluruz ve daha net cevap verme şansımız olur. Ama söylediğin şekilde eksilme varsa aman dikkat yatak filan sardırma konumuna getirme.
Mutlaka dikkate alacagim.İnşallah kotu birsey cikmaz bu arac cunku beni cok ugrastirdi

Yağ cubugunun ucunda iki tane kesik var bir altta birde ustte benil bildigim yag ust cizginin uzerinde olmasi gerek ama bu biraz ust cizginin altinda.Bir not dusmek isterim tamirci bana bu araclarin 4.5 litre yag aldigini soyledi.Artik tamircinin dedigi ne kadar dogru bilmiyorum

Katalogda 5.5 litre yazıyor (filtre değişimiyle birlikte).
Ben de son bakımda 5.5 doldurmuştum.

En mantıklısı Nadir Bey' in dediği gibi fotoğraflara göre yorumlamak galiba.

Sen fotoları çekerken, yağ çubuğunun da bir fotosunu çekersen iyi olur.

Katalogda 5.5 litre yazıyor (filtre değişimiyle birlikte).
Ben de son bakımda 5.5 doldurmuştum.

En mantıklısı Nadir Bey' in dediği gibi fotoğraflara göre yorumlamak galiba.

Sen fotoları çekerken, yağ çubuğunun da bir fotosunu çekersen iyi olur.
Tmm kardesim.Çok sağol olmazsa asagi bi ineyim bakalım net gozukecek mi ısik filan tutarim artik

Geri