Aracında karter koruma var mı?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan muraltun
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Aracınızda karter koruma var mı?

• Kullanılan toplam oy
    88
Aslında takılmaması gerekn bir parça takılsada plastik olanı takılmalı çünkü araçlar kaza anında motoru yere bırakırlar vurmanın etkisiyle iç mekana girmemesi için fakat ülkemizde metal karter koruma takmamak mümkün değil! Şu zamana kadar en az 5 sefer kesin gittik dediğim şehilde kurtardı ama zararı söylediğim gibi yollar güzel olsada çıkartıp rahat rahat gezsem.

arabayı alır almaz ilk taktırdıgım aksesuar karter koruma oldu.türkiye yollarında zorunlu olması gereken bir parca.adamlar bizim yolların yüzünden türkiyeye gelen arabaları jeep gibi yüksek getiriyorlar.benim arabanın camurlukla lastik arasına düşürmeden önce 4 parmagım giriyordu.altı vurmasın diye yükseltiyorlar arabayı

ben taktırmadım. en son servise gittiğimde karter koruma yok diye yazmışlar. eksiklik diyorlar birde utanmadan. madem eksiklik arabayı satarken standart olarak takın :mad:

aracaımda yok ama
olması gereken bi parça

olmazsa olmaz bir parça bence.gerçekten motoru korumada önemli

Benim arabamda yok ama en kısa zamanda taktırmayı düşünüyorum. Yollarımız çok bozuk olduğundan ihtiyaç duyuluyor. Komik gelecek ama korumanın bir faydası da kedi vb. hayvanların motora girip orada sıkışması yada zarar vermesini de engelliyor.

bugün meraklandım açtım ve baktım varmış:)yani motora üstten bakınca yer gözükmüyor

Aracımda var,bizim yollarımızda kesinlikle şart bence.Sanırım birkaç kez vurdum aracın altını,hatta o kadar şiddetliydiki motor arıza ışığım yandı eyvah dedim noldu acaba!Eğilip baktım muhafazada küçük bir darbe o kadar,saç maç ama ağır ve sağlam bişey valla.Olmayanlara önerilir...

Geri