Aracınız Ne kadar yakıyor?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan hk__26
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Depoyu doldurup şehir dışına çıktım ortalama 100 km hız ile 710. kmde bir daha benzin aldığımda depo 38 litre benzin aldı.Demekki içeri de 7 litre benzin kalmıştı.Depoyu ikinci defa doldurmasaydım 7 litre ile uzunyolda sanırım yaklaşık 120 km daha giderdim;kısacası 100 km ortalama hızla klima sürekli açık bir depoda şehir dışı yaklaşık 830 km yol yaptım.

normal kulanımda 800den aşağı yapmadım bugüne kadar bence sen biraz bol keseden salladın. daha arabaya binmeden kullanmadan.

Arabaya binip kullanmadığımı nereden biliyorsun ki kendinden bu kadar emin konuşuyorsun. İyi brawo tebrik edereim 800den aşağı yapmadıysan madalyada takalım mı?

YKR ile ifade ettiğiniz tüketim değerleri o kadar yanlış veriler ki aslında.Bunu litre bazında hesaplayıp yazsanız kesin sonuçları vemiş olursunuz.Benzin bugün yükselir yarın düşer. 170 ykr yakıyor dediğiniz araba 200 ykr yakıyor görünür, halbuki eskisi gibi yakıyordur. Bu hesaplarla çok yanılıyorsunuz.Aynı şekilde benzin biraz ucuzlasa aabanız size giderek az yakıyormuş gibi gelir. Bu hesapları litre bazında yapmanız en doğrusudur.Yakıtın fiyatı değişir ama miktarı değişmez...

sende sorun yok arabanın normali böyle
bende astra 1.3 cdti var 50 ytl'lik mazotla tam 390 km yol yaptım
90-110 sürat arasıra 140-160 yaptım ortalama 12,8 kuruş yani
eeee buda 6 vitesli olmasının avantajımıdır nedir :)

baba tam benim cevabımı verdim
böyleleri varsayımlarla yorum yazıyorlar işte

bunlar sizin bu başlıkta yazdıgınız yazılar...

selamlar saygılar arkadaşlar 2007 1,3 cdti nyoj c'mon araç aldım,yanlız daha binemedim araç ağustos sonu teslim edilcek tarafıma.

buda üye arşivinden yaptıgınız acıklama...( yazı tarihiniz 17 agustos daha cok var aracı almanıza)
linkide buhttp://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=13874

başka bir başlıktada corsa ile astrayı karşılaştırıyordunuz http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=14214
ama görüyoruz ki aracınızı agustosta teslim alacaksınız daha...
yoksa teslim aldınızda yanlışmı yazdınız???

fazlasıyla normal.hatta ben şu anda sizin araçtan önümüzdeki 1 yıl içersinde almayı planlıyorum (2004 veya 2005 cdti).Daha da içim ısındı bu değerleri görünce.Harika değerler hiiç kafana takma o 750 üstü diyenler genellikle bol keseden sallayanlar oluyor

hiçte normal değil.biz yalanmı söylüyoruz minimum 750 km yol yapıyor CDTI motor.istediğini danışıp sorabilirsin...

Benim araç 800 km yol yapıyor 1000 km yol yapıyor veya 600 kmyi geçemez vb. tarzında hiç bir iddam yok dikkatli okursanız görürsünüz.Kendimce fikrimi söyledim.Doğrudur yalnıştır haaa yanlışşsa yine burada "belirli saygı sınırları çerçevesinde" tartışınır, yanlışssa tamam kusura bakmayın derim doğrusunu öğrenirim sizin sayenizde bilmeyen diğer arkadaşlarda öğrenir , konu kapanır.Bu sitenin amacı bu değil midir?

Ama bazı arkadaşların "sen dahaaa arabayııı almadınn ne konuşuyonnn" , "binipp kullandın mııı" , "bol keseden sallamaaa" gibi hitapları son derece gereksiz.......
Benim anlam veremediğim olay bu.

Geri