Aracınız Ne kadar yakıyor?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İsmail daha önceki konular da yazdım da Aktaş tarafından LPG istasyonlarından alıyordum ucuz diye ama bereketi yoktu ama şimdi ise BP den alıyorum bu kadar yol yaptı huylanmadım değil ucuz gazdan.

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İsmail daha önceki konular da yazdım da Aktaş tarafından LPG istasyonlarından alıyordum ucuz diye ama bereketi yoktu ama şimdi ise BP den alıyorum bu kadar yol yaptı huylanmadım değil ucuz gazdan.

yok abi ucuzdur vardır bi illeti demişler normal alacaksın keyfine bakacaksın

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bu olaydan sonra da zaten almam arabanın canına okuyordu şimdi araç benzinde gibi gidiyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sağ olasın Mustafa bakalım denemelerim devam ediyor ama bir şeyin farkında vardım çok sert araç kullanıyorum :D buda yakıtın canına okuyor :)

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir ingiliz atasözü "ucuz alacak kadar zengin değilim..." der. :)

benim araba adeta kokluyor motoru çalıştırmadan benzin enjektörlerine 1 er damla benzin,gaz enjektörlerine lpg damlatılmış bez sarıp yola çıkıyorum.Ankara akıncıları geçiyor :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ama netten araçlara bakıyorum da opel yeminle benzin canavarı yaw :D deli değerler vermişler 9 Litre den aşağı değer yok desem sanırım yalan olmaz... millet ekonomi derdin de opelde su niyetine yakma derdinde :D

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ama netten araçlara bakıyorum da opel yeminle benzin canavarı yaw :D deli değerler vermişler 9 Litre den aşağı değer yok desem sanırım yalan olmaz... millet ekonomi derdin de opelde su niyetine yakma derdinde :D

yav abi nihayetinde bu benzin/mazot/lpg ile çalışan makineler tabiki yakacak.bakımına özen gösterirsen aksatmazsan makul yakar.bayramda konya daydım.dayım i20 almış dizel "5.2 yakıyor ortalama" dedi.muhabbet açıldı."araba bendeyken normal yakması gerekeni yakıyor.birine satıyorum misal bir tanıdık oluyor "nasıl memnun musun yakıtından gidişinden diye soruyorum.adam valla kokluyor,hiç yakmıyor diyor uyuz oluyorum" diyor."ulan eşşoğlu eşşek arabayı sana satan benim benden sonra bir vida takmışlığın yok,nasıl kokluyor diyemiyorum" diyor :) ki dayımda arabalarına gözü gibi bakar herşeyi nizamidir yılların şöförü olunca alışkanlık yapmış.tık ses duysa sanayiye gider o derece.Bazılarıda abartmayı sever araca bakarsan düzenli olarak yakması gerekeni yakar seni üzmez,yolda koymaz.kısaca özeti bu :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bakım konusunda çok hassasım hiç bir zaman aksatmam ama yine de opel yakıyor yaw...

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nadir abi benim araba şehir içinde seninkinden çok yakıyor 35-40 kuruşları görüyorum aynen bende senin gibi arabanın canına okuyorum şehir içinde :)