Aracınız Ne kadar yakıyor?

Deniz İçgüdel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bu konuya bayılıyorum en çokta oktay abimizin yazdıklarını okuyorum ve katılıyorum.
Oktay abi ben sizin dediginiz gibi ölçtüm kendi ölçümümle aynı cıktı kulanım sitilinin önemli oldugunu inanıyorum sabırlı kulanıyorum 80-90. İnsanlar yanımdan fırt fırt geçiyorlar içim içimi yiyor ama yapacak bişey yok keşke bu mazot 1lira filan olsada bende 120-140 gidip bir depoyla 600km yapsam ama 800yapmak zorundayım kırızdeyiz :( o yüzden 80-90 aşmadan sıkıştırmadan kulanıyorum.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Deniz sağlamasını da yaptığına göre sorun yok:D
Çok ağır bir şasesi olmayan corsa c, çok başarılı bir motor olan 1,3 cdti la senin de ekonomik sürüş tarzınla bence yakabileceği en alt rakamları görüyor şu an.
Ben sürekli ölçüm yapıyorum kendi aracımda.1,2 benzinli easytronic corsa d şehiriçinde en son 105 tl benzinle 440 km gitti.km de 0,238 tl gibi bir rakam çıkıyor.
yılda 15 bin km kadar bir yol yapıyorum.keşke dizel versiyonunu alsaymışım diye düşünüyorum şu an.

Deniz İçgüdel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vala oktay abi keşke dizelini alsaymışsın. Bende 20bin km filan yapıcam yılda aslında 40bin yapmıcaksanız benzinli alın diyorlar servisi pahalı diye dizelin ama ben özel servise götürdüm hava,polen,mazot,yağ filtresi ve yağı değişti. işçilk dahil 200verdim orjinal gm parçaları. Sizin tabi garantisi devam etti için götürmezsiniz özele, Ben corsam dan da tüketiminden de servisinden de çok memnunum. sadece altı yere çok yakın kaldırma çarptım park ederken onu da kasko tamır edicek bu sabah verdim cuma sabahı kavuşucam.
Tükütemin 1.2 easytronic için şehiri içi makul sizdee hızlı kulanmıyorsunuz sanırım.

Bende acemiliğmi 1999model 1.2corsa otomatikle atmıştım civciv sarısı :)

m__sonmez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
200tl lil benzin ile iç dış karışık toplamda 840km yaptım çoğunluk dış mesafe ve klima ara ara açıldı çoğu zamanda pashacklıya fazla yüklendim çabuk gaza geliyor bu araç yaw :D yani demekki 240kr yakıyor km de :)

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Deniz bir dahaki sefere dizelini alırız;)
Murat o canavar için 240 kuruş gayet normal rakam.

ondercdx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
60 Tl/40 Lt gaz ile ort. 420-450 km arası şi+şd yol yapıyorum...Depoyu 4 defa doldurduğumdada 50 TLlik benzini bitiriyorum...Yani 60+12.5/435 dersek ort. kmde 166 Kr yakıyorum. Gaz 1.50den hesapladım. 2.0 cc vectra için hiçte fena değil galiba.

Can2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın 6 kuruş yakıyor. beninm aracımın tam yarısı kadar. Yani fabrikanın verilerinin bile çok çokk altında bence bu tüketimi Opel e ilet. Yetkilierde seninki gibi bir tüketim elde ederlerse buyuk ıhtımalle aracını buyuk paralar verip emsal için senden alırlar. hatta garanti alırlar. Kaba bir hesapla 100 km de 2.3 litre yakıt sarfiyatı var. Çok iyi bence... Hatta İNANILMAZ. Bence bunun nedeni ölçümü yanlış yapıyor olman. En garantisi şudur. Gzı tamamen bitir. Ve 40 tl ik gaz al. km yi sıfırla. dolaş veya yol git. sonra gazı tekrar bitirdiğindfe km ne bak. 40 tl ile o kadar km yol gider aracın. Bu mantıkla hesaplarsan neden böyle dediğimi anlayacasın. Bu arada petrolcü değilim. Umarım 2,4 den az yakıyordur. Buna sadece sevinirim. Amacım aracının gerçek yakıt değerini bulmana yardımcı olmak.

Bu arada ismini imzana veya takma adına yazmalısın. Yoksa bir müddet sonra uyarı geliyor..Kazasız sürüşler...

depo tam bıtıkken 35 tl lık gaz aldım km sıfırladım.. ankaraya 260 km donüş yozgat tarafından 287 km yani 547 km tam net.

coelho

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
145 tl ye fullettiğim depoyla 795 km yol yaptım. bunun yaklasık 170-180 km si sehir içi diğeri şehir dışıydı. tabi süratimi 90-110 km arasında tutmamın payı çok yüksek.