arıza lambası söndürmenin pratik yolu

maviduvar06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar
bazı araçlarda kilometre sıfırlama düğmesine basılı tutarak kontağı açınca arıza kodu siliniyormuş. bizim opellerde war mı böyle bir özellik. kıdemli opelciler öğretiversin bize yolunu :)

Gökay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Niye arızayı gidermektense arıza ışığını söndürelim..'' ( kıdemli opelciler arızayı bulur!, arızayı silmez) ''

maviduvar06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Niye arızayı gidermektense arıza ışığını söndürelim..'' ( kıdemli opelciler arızayı bulur!, arızayı silmez) ''

arıza giderildi ama ışık hala yanıyor. hafızaya almış artık bir kere sürekli ikaz ediyor. teck 2 ye bağlayıp silinmesi dışında pratik bir yol var mı onu merak ettim.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza giderildi ama ışık hala yanıyor. hafızaya almış artık bir kere sürekli ikaz ediyor. teck 2 ye bağlayıp silinmesi dışında pratik bir yol var mı onu merak ettim.

dediğiniz yöntemle insp yazısı gider.(servis period uyarısı ,km sayacinda çıkar ) arıza ışığını sondurmenin en basit yolu akü kutup başlarından birini sokup 10 saniye sonra takmaktir.

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arıza ışığı değil, servis bakım zamanının geldiğini bildiren, araç resmi ve üzerinde ingiliz anahtarı olan simge yok olur.
Km sınırlamaya basılı tutarak kontağı mar durumuna getiririz biraz bu durumda bekleriz.

tapatalk

mrcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim aracım oksijen sensorunde hata veriyordu. hava filtresini değiştirdim.kendine kendine söndürdü.:rakir:

maviduvar06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracım oksijen sensorunde hata veriyordu. hava filtresini değiştirdim.kendine kendine söndürdü.:rakir:

benim ışık hala yandığına göre demek ki başka bir sıkıntı war :(

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 11:31 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 11:30 ----------

Arıza ışığı değil, servis bakım zamanının geldiğini bildiren, araç resmi ve üzerinde ingiliz anahtarı olan simge yok olur.
Km sınırlamaya basılı tutarak kontağı mar durumuna getiririz biraz bu durumda bekleriz.

tapatalk

araç resmi ve üzerinde ingiliz anahtarı olan simge sadece servis zamanı geldi anlamına gelmiyor ki
yüzlerce hata kodu war
ayrıca mar durumu ne demek anlamadım bilgilendirirseniz sevinirim

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim ışık hala yandığına göre demek ki başka bir sıkıntı war :(

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 11:31 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 11:30 ----------

araç resmi ve üzerinde ingiliz anahtarı olan simge sadece servis zamanı geldi anlamına gelmiyor ki
yüzlerce hata kodu war
ayrıca mar durumu ne demek anlamadım bilgilendirirseniz sevinirim

o ingiliz anahtarlı ışık yanmıştı bende.bakım zamanı geçtiği için yanmış.
km sıfırlama düğmesine basılı tutarak kontağı çevirip (aracı çalıştırmadan) bekledik. km ekranında çizgiler belirdi ve bir süre sonra normale döndü.neticede ışık söndü.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bu kutup başını sökülmesi durumunda hata kayıtlarını siliyor ise bende bir sökeyim. LPG den dolayı durmadan yanıyor ışık arada can vermek gerek.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu kutup başını sökülmesi durumunda hata kayıtlarını siliyor ise bende bir sökeyim. LPG den dolayı durmadan yanıyor ışık arada can vermek gerek.

2006 model g kasa astra da sönüyor abi, tecrübe ile sabit