arıza lambası

kurt38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar adım mustafa 92 model opel vectra ikinci fitesde 30la giderken birden arıza lambası yandı istop etdi ne oldunu bilmiyorum arabayı yeni yıkamıştım sizce sorun ne olabilir yardımlarınızı bekliyoum araba lpg var tup bitmeye yakındı?

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım aracınızı motor beynine yada elektronik parçalara yıkatırken su gelmiştir sorunun yerini bulmak için tec2 cihazına bağlatın ve parçayı kurulayın büyük ihtimalle sorun parça ıslak olduğu içindir kurulayınca geçmesi gerek geçmezse mecbur sorunlu parçayı değişmeniz gerekecektir..saygılar...

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
a kasa vectra lar tech1 e bağlanır ; eğer tech1 bulabilirsen bağlat arızayı öğren ; araç 2.0 motorsa ; gaz kelebeğinin arkasında;hava debimetresinin içinde birer sensör var; onlardan biri arızalanmış olabilir;ama araç stop ettiğine göre muhtemelen okuyucuda sorun vardır; subab kapağının üzerinde soketi var; gevşeklik yapmış yada kırılmış olabilir; yenisi 65 ytl civarında olmalı; benimki de kopmuştu motoru yıkadıktan sonra ; silikonla yapıştırdım düzeldi; kısacası sensörleri kontrol etmek lazım.....

kurt38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
halil abi tşk ederim

halil abi söyledigin gibi arızasensöre su gitmiş temizleyince sorun ortadan kalktı tşk ederim yardımların için

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım aracınızı motor beynine yada elektronik parçalara yıkatırken su gelmiştir sorunun yerini bulmak için tec2 cihazına bağlatın ve parçayı kurulayın büyük ihtimalle sorun parça ıslak olduğu içindir kurulayınca geçmesi gerek geçmezse mecbur sorunlu parçayı değişmeniz gerekecektir..saygılar...
budur ya işte budur.
:good:

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
SAol Eyüp abi:D Kurt38 bey sorunun çözüldüyse geçmiş olsun diyorum kazasız belasız sürüşler..