Arkadşlar Teyipten ve tesisattan anlayan arkadaşlar Lütfen yardım

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Qabus
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Qabus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadşlar Teyipten ve tesisattan anlayan arkadaşlar Lütfen yardım Pm atarmısınız

Yaz geldi tesisatsız olmuyor bende bu aralar ilgileniyorum ucuz yollu bişi yapasım var ben bunları alıp başlamayı düşünüyorum

Kapılara

Alpin AP 1355 13 Cm . Bunu aldım fakat alpine değil.
PIONEER TS-G 1613 R16 CM

Subwoofer JBL BOX12CS Kabinli 30cm

Teyp LG LAC-5900 CD-DA/R/RW, MP3, WMA, AAC, AUX, ÇALAR

Anfi olarak jameson usa 505 düşünüyorum

En makul şekilde orta düzey bi ses için bence ideal.

Yaz geldi tesisatsız olmuyor bende bu aralar ilgileniyorum ucuz yollu bişi yapasım var ben bunları alıp başlamayı düşünüyorum

Kapılara

Alpin AP 1355 13 Cm . Bunu aldım fakat alpine değil.
PIONEER TS-G 1613 R16 CM

Subwoofer JBL BOX12CS Kabinli 30cm

Teyp LG LAC-5900 CD-DA/R/RW, MP3, WMA, AAC, AUX, ÇALAR

Anfi olarak jameson usa 505 düşünüyorum

En makul şekilde orta düzey bi ses için bence ideal.

bahsettiğiniz yanlış anlamayın ama giriş sınıfı kategorisinde...
bende 10 aydır kullandığım sistemimi değiştirdim ve biraz daha orta sınıf bi sistem aldım...
bu iş zevk meselesi olduğu için maliyeti maalesef yüksek oluyor ne kadar ekmek o kadar köfte... ben amatör olarak bu işle uğrasıyorum alıyorum satıyorum araştırıyorum soruyorum bildiğim kadar yardımcı olurum size. eskiden 4 kanal kickerin giriş sınıfı anfisi ile giriş sınıfı kompenentleri vardı. onları sattım şu an orta sınıf kickerin kompenetleri ve kickerin 4 kanallı 4 ohm da yüksek rms lere cıkabilen üst düzey anfisini aldım. sadece almakla bitmiyor montajı ve kablo kalitesi+işçiliği de çok önemli...

bahsettiğiniz yanlış anlamayın ama giriş sınıfı kategorisinde...
bende 10 aydır kullandığım sistemimi değiştirdim ve biraz daha orta sınıf bi sistem aldım...
bu iş zevk meselesi olduğu için maliyeti maalesef yüksek oluyor ne kadar ekmek o kadar köfte... ben amatör olarak bu işle uğrasıyorum alıyorum satıyorum araştırıyorum soruyorum bildiğim kadar yardımcı olurum size. eskiden 4 kanal kickerin giriş sınıfı anfisi ile giriş sınıfı kompenentleri vardı. onları sattım şu an orta sınıf kickerin kompenetleri ve kickerin 4 kanallı 4 ohm da yüksek rms lere cıkabilen üst düzey anfisini aldım. sadece almakla bitmiyor montajı ve kablo kalitesi+işçiliği de çok önemli...

Sınıf meselesini vurgulamamıştım aslında fakat dediğiniz gibi giriş seviyesinde bi sistem olsada yinede orta düzeye yakın bi sesle tatmin edebilir.Ben tesisatı kendim kurmayı düşünüyorum teybin çıkışlarını direk kapılara verip anfiyi teybin bas çıkışına bağlayıp anfi üzerinde köprü yapıp direk sub a aktaracağım kablo olarak kaliteli en az kaybı olan kablolardan kullanmayı düşünüyorum.Bu bütceyle şimdilik bu kadar oluyor :)

:). bencede kolonlarınızı teypten alın bas içinde anfiden köprüleyerek çekin... bu işler yavaş yavaş oluyor :D kolay gelsin...

Teşekkür ederim anfiden kapılara verip kapı döşemelerini tekrar tekrar sökmek zor olur :)

evet haklısınız hemde yukarıda dediğiniz hoparlörler anfide calışması için uygun değil sanırım...

Kesinlikle değil bir çift kompenent dünyanın parası ama ilerde güzel bir mid takımı ile anfiden sürebilirm senin yaptığın sistem gibi ...

İnsanın gözü doymuyor :)

Geri