astra 1.4 ne dersiniz.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan hakan44
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Konu yine hortladı :)
Bende şunu merak ediyorum :) Neden forumlarda 1.6 kullanıpta benden düşük yakıt tüketimi araç yok.

1.4 yetersiz olsaydı sanırım piyasada 1.4 motorlu araç seçeneği üretilmezdi. bırakın 1.4ü 1.3cc 1.2cc 1.1cc gibi seçenekler bile var. neden üretiliyor peki ?

daha önce 1.7cc lik atac kullanmıştım, şimdiki kullandığım 1.4 tende memnunum beni hiç üzmedi, yetersiz kaldığını görmedim.
şu mantığada hastayım nie ozaman insignia 1,6 115 üretildi sonra geri çekildi mühendisler herseyi iyi biliyo diye bisey yok arkadaslar

Bu memlekette 1.4 - 1.2 - 1.0 ve daha aşağı motor hacminde arabaları niye satarlar zaten anlamıyorum, hepsini toplatmak lazım !!!

toplatılsa 1.6 den aşağı araçlarda toplatılırdı, ama toplatılmıyorsa sorun yok demektir.

2000 motorlu bir araçta toplatılabilir araçta sorun varsa, biz motor gücünü tartışıyoruz, her araçta teknik sorun olabilir.

toplatılsa 1.6 den aşağı araçlarda toplatılırdı, ama toplatılmıyorsa sorun yok demektir.

2000 motorlu bir araçta toplatılabilir araçta sorun varsa, biz motor gücünü tartışıyoruz, her araçta teknik sorun olabilir.

Benim küçük motor hacimli araçlarla hiçbir sorunum yok, bilakis desteklerim, zaten 1.2 araç kullanıyorum :) performans olarakta bir eksiğini görmedim.
Ama toplumda dehşet bir ön yargı var bu konuda, zamanla aşarız diye umuyorum...

Ayrıca 1.4 astrayı da kısa süreli test etme imkanım oldu, gayet başarılı bir performansı vardı, onu da belirteyim

Ben de, 1.4 kullanıyorum. Bayramda Isparta-Balıkesir yaptım. Yolların durumuna göre 140 km hıza rahat çıkıyor. Zaten hız limiti 120 km. Herkesin arabası kadar gidiyorum. Bilenler bilir, sarıgöl'den Buldan'a doğru 3 km'lik dik bir yokuş var. O yokuşu, arabada 4 kişi var ve bagaj dolu, neredeyse 4. viteste çıkıyordum. Sonlarında 3. vitese düştüm. Ben arabamdan memnunum. Sadece, ilk hızlanma diğer araçlara göre bir kaç saniye geç, o kadar.

benim küçük motor hacimli araçlarla hiçbir sorunum yok, bilakis desteklerim, zaten 1.2 araç kullanıyorum :) performans olarakta bir eksiğini görmedim.
Ama toplumda dehşet bir ön yargı var bu konuda, zamanla aşarız diye umuyorum...

Ayrıca 1.4 astrayı da kısa süreli test etme imkanım oldu, gayet başarılı bir performansı vardı, onu da belirteyim
pardon ama neyi aşacaz

amerikada 1,6 arabaya millet biyeriyle gülüyd

pardon ama neyi aşacaz

amerikada 1,6 arabaya millet biyeriyle gülüyd

Çağtay bey burada arabalar ucuz (Vergisi ve arabanın kendi vergisi olmasa), Yakıt ucuz olsa herhade bizde 1.2 veya 1.4 pek tercih edilmez. Hatta ben V8dan aşağı binmem aşağı binmem kesinlikle!

Güney afrikada da adamlar araba gördümü seviniyor, yani mantık yanlış biz burada başka bir şeyi tartışıyoruz

Ben de, 1.4 kullanıyorum. Bayramda Isparta-Balıkesir yaptım. Yolların durumuna göre 140 km hıza rahat çıkıyor. Zaten hız limiti 120 km. Herkesin arabası kadar gidiyorum. Bilenler bilir, sarıgöl'den Buldan'a doğru 3 km'lik dik bir yokuş var. O yokuşu, arabada 4 kişi var ve bagaj dolu, neredeyse 4. viteste çıkıyordum. Sonlarında 3. vitese düştüm. Ben arabamdan memnunum. Sadece, ilk hızlanma diğer araçlara göre bir kaç saniye geç, o kadar.
aynen katılıyorum,bizim araba 2005 1.4 astra h
sürekli 5 kişi ve bagaj tamamen dolu binmeyecekseniz performansı yeterli..öyle dolu olsa bile araba gitmem demez kesinlikle,hangimiz 150 km/h den daha hızlı gidiyor,yada 150 km den üztü ne zamam lazım oluyor ülkemiz yollarında..ülkemiz yollarında 130 140 150 yeter, ki bu arabayla da ben 170 gördüm,bilmiyorum daha da gidermiydi, denemedim...
haa şu bi gerçek 1.6 2.0 gibi olmaz,olamaz...
ama performans yönünden pişman edecek bi motor hacmi de değil..
en azından ben hiç pişman olmadım arabayı hızlı kullanmayı seven biri olarak...
zaten bu soruyu soran kişi çoktan almıştır heralde bi araba ama 1.4 leri de kötülemeyin
sonuçta o da bi opel :)

Geri