Astra 1.4 T benzin yakıt

Otomatik buysa manhel daha hesaplı ılacak demektir. Oamaniyeden biri 12 lt dedi manuel vites 😳 aklım gitti😆
Şimdi şöyle anlatayım yakın arkadaşımda 1.3 dizel manuel var benimkinden çok yakıyor neden dersen insan gibi kullanmıyor. Seri kullanicam diye sürekli gaz pedalında ayağı. Normalde benden az yakması gerekli. İnsanlar bunu göz önünde bulundurmuyor. Ben ortalamami 6.5 - 7 lt olarak hesap ediyorum hep. Sürpriz ile karşılaşmıyorum. Böylelikle kafam rahat.

Şimdi şöyle anlatayım yakın arkadaşımda 1.3 dizel manuel var benimkinden çok yakıyor neden dersen insan gibi kullanmıyor. Seri kullanicam diye sürekli gaz pedalında ayağı. Normalde benden az yakması gerekli. İnsanlar bunu göz önünde bulundurmuyor. Ben ortalamami 6.5 - 7 lt olarak hesap ediyorum hep. Sürpriz ile karşılaşmıyorum. Böylelikle kafam rahat.
Eyvallah dostum

Zeynel Bey; 1,5 yıldır cosmo astra 1.4 t kullanıyorum. Yakıt konusunda çok sakin şekilde en fazla yol durumuna göre 2200 devirlerde vites değiştiriyorum. Yaz şehiriçi ortalamam 6.5, kışın 7.5. Uzun yol ortalamam 5.5 üstüne çıkmıyor. Hatta en son tokat istanbul yakıt ortalaması 5.0 idi. Hergün binmeyecekseniz lpg li asla önermiyorum. Ona vereceğiniz paraya dizel almanızı tavsiye ederim.

2012 Astra J 1.4 T Otomatik var bendede sehir ici (Elazig)8.4 sehir disi 5.4 litre yakiyo benzide, lpg 9.6 litre yakiyor 40 lik tank 32 litre civari aliyor. Gaz suan,3.5 tl tam,dolu depoyla sehir ici 350 km yaptim halen bitmedi benzine gecince bakalim kac km yaptigi ortaya cikacak Lpg sistemi Landrenzo Evo yaglamali sistem km 75.000 aracimin

2015 model 1,4 T manuel sedan aracım var ( 0 km aldım ) şehir içi yaz-bahar aylarında 7,5-7,7 lt kışın 8-8,5 lt tüketir . Şehirler arası 5,6lt den daha az görmedim.

Arkadaşlar cevaplar için çok teşekkürler. Toyota auris 1.4 d4d aldım. 5,3-4,5 yakıyor. Evet çok km yapmıyorum ama araç temiz ve güZeldi.

Hayirli olsun guzel arac iyisallah otomatik degildir. Yarim otomatik tek kavramali araclar oldum olasi keyifsiz surus verir

Arkadaşlar cevaplar için çok teşekkürler. Toyota auris 1.4 d4d aldım. 5,3-4,5 yakıyor. Evet çok km yapmıyorum ama araç temiz ve güZeldi.
Güzel günlerde kullanın. Muhtemelen periyodik bakım dışında sanayi yolu görmezsiniz.

Geri