Astra 1.4t abs ve esp arızası ( ÇÖZÜLDÜ)

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan guray16
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

guray16

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Hayırlı günler aracımda 1 haftadan beri abs ve esp arızası veriyor. Biraz forumda gezdiğimde bu sorunları yaşayanlarda artı olarak tekleme ve çekişten düşme sorunu var fakat benim aracımda bunlar yok. Bursa'da bir yere gösterdim fakat beyni değistirmek gerekli dendi o da bir hayli pahalı ve beyinde bir sıkıntı bulamadı elektirikçi. Başka bir sorun olabilir mi bilgisi olan varsa çok sevinirim. Ayrıca Bursa'da tamirci önerilerine açığım bu arıza için

Ustam her sey kontrol edildi sensorlerden valflere hicbirinde sikinti yok. Abs beynini degistirdik ve duzeldi 19k tuttu

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tekerlek devir sensörleri, direksiyondaki konum sensörü abs kontrolünde yer alan valfler gibi görev alan birçok parçada olabilir. Verdiği arızaya baksaydınız keşke

Tekerlek devir sensörleri, direksiyondaki konum sensörü abs kontrolünde yer alan valfler gibi görev alan birçok parçada olabilir. Verdiği arızaya baksaydınız keşke

Fren disklerinin arkasındaki sensörlere bakılmalıdır.

Direksiyondaki açı sensörüne baktılar bi sıkıntı yok dendi. Abs beyni sıkıntılı dediler başka bir yerde beyinde sıkıntı yok dediler. 2 tamircide kaldı araba sonuç olarak hiçbir şey değismedi şimdi valflere baktırıcam. 1 haftada nasıl cözemezler anlamiyorum

Direksiyondaki açı sensörüne baktılar bi sıkıntı yok dendi. Abs beyni sıkıntılı dediler başka bir yerde beyinde sıkıntı yok dediler. 2 tamircide kaldı araba sonuç olarak hiçbir şey değismedi şimdi valflere baktırıcam. 1 haftada nasıl cözemezler anlamiyorum

Tekerde bulunan sensörün hız okuduğu bilezik çürüyor zamanla oralara bir bakın.

Tekerde bulunan sensörün hız okuduğu bilezik çürüyor zamanla oralara bir bakın.
Abs beyni sıkıntılı dendi o değişecekmiş. 40k fiyat çektiler. Degisrircez artik ama sizin dediğiniz zimbirtiya da baktirayim

Abs beyni sıkıntılı dendi o değişecekmiş. 40k fiyat çektiler. Degisrircez artik ama sizin dediğiniz zimbirtiya da baktirayim

Hocam ABS beyni kolay bozulan bir parça değildir. En fazla fren hidroliği değişiminde sistemde hava kalmış olabilir.

Şahsen teker arkasındaki sensörlere ve bileziklere bakılmalı.

ABS beyninde sorun varsa dahi çıkma parça bakın. 40 bin liraya motor yapılır.

Hocam ABS beyni kolay bozulan bir parça değildir. En fazla fren hidroliği değişiminde sistemde hava kalmış olabilir.

Şahsen teker arkasındaki sensörlere ve bileziklere bakılmalı.

ABS beyninde sorun varsa dahi çıkma parça bakın. 40 bin liraya motor yapılır.
40bin lira çıkmaya istiyorlar zaten hocam. Bileziklere baktiricam bugun

Astra j araçların parçası bol bulunur çıkma ABS beyni fiyatı 5 ile 10 bin lira arasındadır. Dikkatli olun.

Hocam abs beyni hangi arızaları veriyor? Yoksa direkt beyne mi bağlanılamıyor? Vectramda yaşadım bu sorunu sağ arka teker kasis vb bir şeyde zıplayınca abs ve tc ışıklarını yakıyordu ama kontağı kapatıp açınca söndürüyordu. Yağ bakımında ustaya söyledim abs beyni sorunludur dedi geçiştirdi detaylı da bakmadı. Sonra opcomdan arızaları okudum ışık yandığı zaman tek arıza vardı: "sağ arka teker devir sensörü yanlış sinyal". Gittim ustaya abs beyninde sorun olduğunu düşünmüyorum sürekli sağ arka teker arızası veriyor dedim. Sağ arka tekerin sensörünün kablosu sabitlendiği Yerden çıkmıştı kablo da biraz deforme olunca temassızlık yapıyordu. Kabloyu yerine taktı arıza düzeldi mesela böyle basit de olabilir

Geri