Astra 1.4t abs ve esp arızası ( ÇÖZÜLDÜ)

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan guray16
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Hocam abs beyni hangi arızaları veriyor? Yoksa direkt beyne mi bağlanılamıyor? Vectramda yaşadım bu sorunu sağ arka teker kasis vb bir şeyde zıplayınca abs ve tc ışıklarını yakıyordu ama kontağı kapatıp açınca söndürüyordu. Yağ bakımında ustaya söyledim abs beyni sorunludur dedi geçiştirdi detaylı da bakmadı. Sonra opcomdan arızaları okudum ışık yandığı zaman tek arıza vardı: "sağ arka teker devir sensörü yanlış sinyal". Gittim ustaya abs beyninde sorun olduğunu düşünmüyorum sürekli sağ arka teker arızası veriyor dedim. Sağ arka tekerin sensörünün kablosu sabitlendiği Yerden çıkmıştı kablo da biraz deforme olunca temassızlık yapıyordu. Kabloyu yerine taktı arıza düzeldi mesela böyle basit de olabilir
Ustam her sey kontrol edildi sensorlerden valflere hicbirinde sikinti yok. Abs beynini degistirdik ve duzeldi 19k tuttu

Ustam her sey kontrol edildi sensorlerden valflere hicbirinde sikinti yok. Abs beynini degistirdik ve duzeldi 19k tuttu

Allah kaza bela arıza vermesin.. 19 bin lira yine fazla bir rakam. Çıkma beyin 5-10 bin lira arasında. Gerisi işçilik mi hocam?

sorun bu olabilir

• Beğen
Tepkiler: turbo_j
sorununuzun giderilmesine sevindim hayırlı olsun.

Geri