Astra 1.6 CTDi Otomatik Yakıt Tüketimi

psk.selman

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, dizel otomatik araçların yakıt tüketimi ile ilgili konu başlığı bulamadım. Böyle bir konu açayım dedim, eğer böyle bir konu var ise başlık kapatılabilir.

Aracım 2016 model dizel otomatik astra J. Alalı henüz 2700 km oldu 64bin kmde. Şehir içi 8 lt yakıt tüketimim var. Uzun yolda ise 5.1 ile 6 lt arasında değerler yakaladım. Yakıt fiyatlarından ötürü eski aracım olan 2.0 Lpgli Honda Accord aracımdan daha fazla bir yakıt tüketimi var. Ancak rampa performansı insanı mutlu ediyor.

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, dizel otomatik araçların yakıt tüketimi ile ilgili konu başlığı bulamadım. Böyle bir konu açayım dedim, eğer böyle bir konu var ise başlık kapatılabilir.

Aracım 2016 model dizel otomatik astra J. Alalı henüz 2700 km oldu 64bin kmde. Şehir içi 8 lt yakıt tüketimim var. Uzun yolda ise 5.1 ile 6 lt arasında değerler yakaladım. Yakıt fiyatlarından ötürü eski aracım olan 2.0 Lpgli Honda Accord aracımdan daha fazla bir yakıt tüketimi var. Ancak rampa performansı insanı mutlu ediyor.
Yakıt tüketimi ile ilgili konu çok fakat, motor, şanzıman farklı olunca aynı marka model araçların tüketimleri arasında çok fark olabiliyor. O yüzden bu tip konularda (sizin yaptığınız gibi 1.6 cdti 136hp otomatiğe özel konu açarak) her modeli, motor şanzıman kombinasyonuna göre değerlendirmek daha mantıklı geliyor bana. Diğer türlü 1.6 cdti 110hp ya da manuel 136hp araçların fabrika tüketim değerleri daha düşük olduğundan karışıklık olabiliyor... Kullanıcılar verilerini paylaştıkça bu konu bizim araçların tüketimi hakkında fikir verecek düzeye gelecektir. Almaya biraz niyetli olanlar da vazgeçecektir muhtemelen😁 lpg takılmamış 1.4t'lerden sonra en çok yakıt tüketen astra j bizimki...

Bu arada aracın şehir içi fabrika verisi Şehir içi 6,4lt/100km
Şehir dışı 4,3lt/100km

Tekin1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam
Bende aynı dertten muzdaripim
150 TL ye 265 km
Neredeyse 9 lt
Egr temizlendi bakımları yapıldı
Her yaptığım işlemde yakıt yükseliyor
Bu ara enjektörlere taktım kafayı bakalım faydası olacakmı

LYA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kadsamuy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her zaman fabrika verisine 1 -1.5 lt eklemek gerekiyor.
Benim aracında fabrika verisi 4.4 gosteren 5.5-5.8 arası.
Bazı arkadaşlar fabrika verisine ulaşabiliyor ama çok nazlı gidiyor onlarda😄