astra 1.6 dd yakıt tüketimi

izmirlicem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen gece geziyorum yol düz vites 5 te 1000 devirde 45-50 km hızda yol bilgisayarı anlık tüketim 2.5-3 ama aynı hızda 50 km hızda 4 e attığım zaman devir 1500-1700lere fln çıkıyo anlık yakıt tüketimi artıyo çok düşük devirde araba zorlanır fazla yakar diodum normalmi sizce hangi devirde kullanmalıyım?

devir ne kadar düşükse o kadar az yakar.Düz yolda 5te 55 ile gidilebilir ama önünüze hafif bir rampa geldiğinde işler değişir. hemen düşürmeniz gerekir.Arabayı zorlamamak açısından.

ben 50 kmh ulaştımmı vitesi 4e alırım.hiç şaşmaz.Gayette iyi tüketim değerlerim var :)

Az yakmanın yollarından biri de budur arkadaşlar. Yüksek vites düşük devir. Ama benim önceki aracımda uzun süre bu şekilde kullandığımdan EGR değişmek zorunda kaldım o zaman işçilik dahil 200 tl para vermiştim. Kayseri düz memleket 5. viteste 30'la bile gidilir :D

Anlık tüketmden ziyade 100 kmdeki tüketim daha doğru değerleri verir ona bakılırsa gazdam ayağınızı çektiğinizde de 0.0lt yazar :D aynı zmanda aracı yüksek devirlerde kullanmak ne kadar sağlıksızsa düşük devirlerde kullanmanında o kadar sağlıksız olduğunu düşünüyorum

bencede cok dusuk devirde kullanılmamalıdır arac... ben şahsen 2000 devirden aşagı düşmemeye calısıyorum...

Geri