astra 2006 ile 2008 farkı

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Duyda inanma.Hiç söylediğin arabalarla gerçekten yarış yaptınmı arkadaşım.Bence yolda geçtiğin arabalar seninle kapışmamıştır.:kop:

1 ) dizel focustan daha seri daha atak, aç değerlere bak, focus 240 N.m, bravo 290 N.m

2) benimle kapışmaya çalışan seat 1.6 motordu benzinliydi. tabi ki 1.6 dizel olarak geçeceğim onu, benim yeteneğim değil motorun yapısı. o benzinli ben dizel, hacimler aynı, neredeyse iki kat tork farkı var. içindeki çocuk gençti kanı kaynadı heralde.

3) kapışma isteği cam filmi camını açıp bakmasından belli, ıspatlamak zorunda değilim size

4) bunlara ağzınızla gülmüşsünüz, smiley olsa ben başka bişeyle gülecem ama smiley yok işte.

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazanların yalancısıyım ama bravo nun yüksek hızlarda stabilitesinin az oldugu ama konforunun iyi oldugu...
aracın sagından solundan plastik sesleri geldiği...
kuvvetli motor degerlerine sahip olmasına ragmen ara hızlanmalarının iyi olmadıgı...

na dair bayagı yorum ve yazı okudum...

ben gene de fiat tan araba almam...
(kişisel kararımdır saygı beklerim alana da hayırlı olsun der geçerim)

valla ben en fazla 160 yaptım o da çok uzun değildi. o hızda da stabilite zayıflığı falan hissetmedim. araçta zaten esp var. 220 ile giderken nasıldır bilemiyorum, zaten o hızlarla işim olmaz. plastik sesi ben duymuyorum. sadece ön yolcu tavanı açılır güneşlik ön tarafından bi zırıltı geliyor biraz bastırınca geçiyor, tam oturmamış tavan zemini o kısımda yerine heralde. ara hızlanmalara gelince. mükemmel hızlanıyorum. 80'le giderken bazen canım çekiyor çabucak 140'ı geçiyorum.

ama diyorum arkadaşlar hep işte astra 1.6 dizel yapsaydı ve kullanışlı gözleri olsaydı direkt cosmo olanını alırdım ama napayım işte. evlenince biraz da kullaınşlı birşey aradık astrada hiç göz yok valla, bayide adam bile valla büyük eksiklik aslında dedi ben bişe demiyim bunun üstüne.

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işte bu aracın da esp den çok destek aldığını yani bir uyumsuzluk oldugunu da yazıyordu...
yoksa ben de şişmiştim ilk çıktığında ama işte önyargı bu olsa gerek

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hmm o konuyu ilk defa duyuyorum. benim bildiğim ise çok yüksek hızlarda fren yapınca çizgisini koruyamaması. yavaşlarken sağ sol yapması hafiften yani. belki senin duyduğun da bu olaiblir mi?

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o dediğin de var tabi... hatta şöyle ki opelci bir komşum var... o da şişmiş bravo ya... test sürüşünde bu dediklerimin hepsi ile karşılaşmış... ki bu adam profesyonel bile değil ama farkedebilmiş... onu duyunca zatene hepten sogudum... yoksa 1.6 dizel olarak volvo s40 ya da bravo düşünüyordum...

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tüm yorumları okudum. ilginç olmuş konu. öncelikle burağın 1.6 dizel bravosu mu 1.3 astraya basar yoksa astamı? gibi olmuş konu. elma-armut karşılaştırması demiş arkadaşlar, motorlar aynı olmalı denmiş. olmaz öyle şey. 2 araba vardır ikiside c segmentindedir yada b neyse. motoru aynı olacak, ikisindede gözlük koyma yeri olacak, kol dayama olacak ondan sonra karşılaştırılabilir gibi bir yere gider olay ki öyle şey olmaz. yokuş olayına gelince. yokuşta çıkamayıp duracak değil herhalde! kastedilen şey diğerinin çok daha rahat çıktığı. bunu denemeye gerek de yok. motor farkı ortada. aynı sınıfta ise olay bitmiştir. kaçınız inceledi o bravonun teknik verilerini? içinde ne var, aksesuar olarak ne var, güvenlik test sonuçları nedir vs vs. bence pek incelemeden taraftar gibi astra her türlü daha iyi gibi yorumlar yapılmış. valla ben tarafsız olarak inceledim o arabayı. neresine bakarsanız bakın, her türlü astradan "daha iyi" o araba. bu benim yorumum değil, firmaların verileri ortada.opelin acilen motor seçeneği ve konfor çeşidi sağlaması lazım.

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tüm yorumları okudum. ilginç olmuş konu. öncelikle burağın 1.6 dizel bravosu mu 1.3 astraya basar yoksa astamı? gibi olmuş konu. elma-armut karşılaştırması demiş arkadaşlar, motorlar aynı olmalı denmiş. olmaz öyle şey. 2 araba vardır ikiside c segmentindedir yada b neyse. motoru aynı olacak, ikisindede gözlük koyma yeri olacak, kol dayama olacak ondan sonra karşılaştırılabilir gibi bir yere gider olay ki öyle şey olmaz. yokuş olayına gelince. yokuşta çıkamayıp duracak değil herhalde! kastedilen şey diğerinin çok daha rahat çıktığı. bunu denemeye gerek de yok. motor farkı ortada. aynı sınıfta ise olay bitmiştir. kaçınız inceledi o bravonun teknik verilerini? içinde ne var, aksesuar olarak ne var, güvenlik test sonuçları nedir vs vs. bence pek incelemeden taraftar gibi astra her türlü daha iyi gibi yorumlar yapılmış. valla ben tarafsız olarak inceledim o arabayı. neresine bakarsanız bakın, her türlü astradan "daha iyi" o araba. bu benim yorumum değil, firmaların verileri ortada.opelin acilen motor seçeneği ve konfor çeşidi sağlaması lazım.
konuyu ben açtım ama ben de dayanamadım artık ne edeyim konun ile ilgili bir bilgi yok ki... hatta değişmemiş diye bilgi var... meydan boş kalmasın açtı kaçtı demesinler diye yazdım...
denemeden bilmek zor tabi ama hepimiz de bir denemede araca puan verecek kabiliyette olmadıgımız için tecrübelere ve de bu işi meslek edinenlere bir kısım güveneceğiz artık...

astra için sorunlu ama saglam guvenli konforlu deniyor
auris için sorunsuz ama astra gibi değil deniyor
bravo için görüntü var ses yok deniliyor
bütün bunları bizden daha iyi bu otomobili uretenler bilir
kim istemez ki mukemmel bi arac uretsin ekmek peynir gibi satsın
ama var ki bir kısıtlama yapamıyorlar
artık parasaldır ya da satış ve servis politikasıdır bilemem

S

selocan77

Bilgi Girilmemiş
Valla ben olaya daha uzun vadeli bakıyorum.Daha önce 2 kez fiat arabalarını kullandım.Bravoyu bilmem ama öncekiler baya bi dayanıksızdı.Yakıt tüketimleride felaketti.Burak'ın Bravosu kaç model bilmiyorum ama inşallah bu verileri 1 kaç yıl sonrada verebilir.Şimdiye kadar fiatın bi araba yaptığını görmedim.

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla ben olaya daha uzun vadeli bakıyorum.Daha önce 2 kez fiat arabalarını kullandım.Bravoyu bilmem ama öncekiler baya bi dayanıksızdı.Yakıt tüketimleride felaketti.Burak'ın Bravosu kaç model bilmiyorum ama inşallah bu verileri 1 kaç yıl sonrada verebilir.Şimdiye kadar fiatın bi araba yaptığını görmedim.

ben de ilk defa fiat bu sefer yapmış diyorum :)

yalnız şu konuya dikkat çekeyim. bravo sahibi olabilirim ama astranın yol tutuşu kesinlikle çok daha iyi. daha doğrusu h kasa astranın. bravo biraz yüksek yerden. az daha aşağı olsa kasa yol tutuş mükemmel olur ki bravonun sport versiyonu hakkaten mükemmelmiş. ama normal versiyonlarda astra kesinlikle yol tutuşunda en iyisi, focustan da iyi.

bu arada bakalım yeni kasa astra hangi dizel motor seçenekleriyle gelecek.

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

fiat dememiştim ben zaten. 2 model dizel astra ve bravoyu kıyasladım. fiatın bundan önceki bravosu da müthiş bir arabaydı. 155 bg motoru vardı mesela. hala o kadar güzel dizayn edilmiş kokpit görmedim ben. tek kusuru 2 kapı olması idi. o da göreceli bir özellik tabi.