Astra classic otomatik kapı kilitleme sorunu

ilkerxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.

Daha önce bu sitede kendimi tanıtmıştım. Uzun zamandır siteye takılmıyordum. 2004 opel astra classic 1.6 comfort arabamız kardeşimin yapmış olduğu kaza sonucu pert olmuştu. 1 buçuk ayda kaskodan parasını aldık ve 3 gün önce yeni bir astra classic 1.6 comfort beyaz renk yani kısaca bire bir aynısından aldık çok temiz bir araç. Ankarada oturuyorum emek 8 deki galerinin birinden aldım. Dayımda motor öğretmeni arabalardan iyi anlar sağına soluna baktı onay verdi bizde aldık.
Yanlız aldığımda kumandası çalışmıyordu hiç bir şekilde kapıları açıp kapatmıyordu. Pilini değiştirdim tık yok. Sonra oto kuafördeki görevliye anlattım durumu oda işi biliyomuş anahtarı kontağa taktı marş konumuna getirdi düğmelerine valan bastı çalışmaya başladı yani anahtarın pilini değiştirince araca böyle tanıtıyomuymuşun neymiş anahtarı bi nevi programladı. Sevindirik oldum tabi kafamda 50 - 100 ytl gider diye düşünüyordum.
Şuan anahtarla ilgili başka bir sorun daha var evdeyim babam otomatik kitleme çelışıyomu dedi bende merak ettim denedim çalışmıyor. Kapılar kitliyken kapıları açtım hiç bir şeye basmadan bekledim kapıları açmassak kendi kitliyor ya 30 sn demi 1 dk damı ne o işlem olmadı çalımadı 5 dk bekledim yok kendi kitlemiyor kumandadan kitledim. Önceki kullandığım astrada ve ondan önceki astrada çalışıyordu.
Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Acaba tekrar programlamak valanmı gerekiyor bununda ayrı bir tekniğimi var veya sorun varsa sorun ne olabilir.

Son düzenleme:

KentucKy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bide merak ettim bu kendiliğinden kitlenme hangi araçlarda var ben cmonda görmedim.cmoncular biliyormu böyle bir özelliği?biz dışardayken kapılar belli bi süre sonra otomatik kitlenecek?

ilkerxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O her alarmda var hani kapıyı yanlışlıkla açarsan müdahale etmessen bekleyince geri kitliyorya o olay nedense çalışmıyor. Bir çok arabanın orjinalindede var bu yani opelde var.

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet bilen biri varsa yardımcı olsun...
tam hatırlamıyorum ama bi seferin de aracın içinde otururken yaklaşık 10 dk geçince kitlemişdi...ama bi daha olmadı...

IceBreaker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabada da alarm var mı? ve daha önceki sahibinde kapıları otomatik kitliyormuydu ?
bende sadece merkezi kilit var alarm yok.ben kapıları kilitlemediğim sürece kapılar kilitlenmiyor.anlayacağın belli süre sonra kapılar otomatik kitlenmiyor.bu alarmın özelliği olabilir

ilkerxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum alarm yok bende aracı daha yeni aldım önceki sahibine soramadım sorma şansım yok. Ama benim hatırladığım bundan önceki astramızda aynısıydı onda kitliyordu sanki yanlışmı hatırlıyorum yoksa babamda kitliyordu diyor. Kafam karıştı iyice. Bir arıza var heralde yada kitlemiyormu nebiliyim ya offff

KentucKy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabada da alarm var mı? ve daha önceki sahibinde kapıları otomatik kitliyormuydu ?
bende sadece merkezi kilit var alarm yok.ben kapıları kilitlemediğim sürece kapılar kilitlenmiyor.anlayacağın belli süre sonra kapılar otomatik kitlenmiyor.bu alarmın özelliği olabilir

bendede merkezi kilit var alarm yok böyle bir olay kitapta okumadımda zaten.aslında biyanda kötü anahtar içinde kalınca kitlerse açılması problem,bilhassa yıkamacılarda anahtar takılı durur genelde kitlerse yanarsınız:)

Dostum alarm yok bende aracı daha yeni aldım önceki sahibine soramadım sorma şansım yok. Ama benim hatırladığım bundan önceki astramızda aynısıydı onda kitliyordu sanki yanlışmı hatırlıyorum yoksa babamda kitliyordu diyor. Kafam karıştı iyice. Bir arıza var heralde yada kitlemiyormu nebiliyim ya offff

dostum alarm yok diyosun ama ilk mesajında kumandadan kitledim diyosun.anahtarın yanında ayrıca bide kumanda varsa bu alarm oluyor işte.

ezgene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle alarmın özelligi...o da her alarda yok.benimkinde var mesela.yanlışlıkla açtın diyelim tekrar kilitlemeyi unutursan otomatik kilitliyor ve alarm devreye giriyor.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu bir sorun değil senin bahsettiğin olay tamamen alarmla bağlantılı yada extra bi müdahale ile

ilkerxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar tekrar söylüyorum alarm yok kumanda arabanın kendi orjinal kumandası. Bildiğimiz anahtarının üzerindeki kumanda. Alarmı nerden cıkardınız. Ben 2000 yılından bu yana astra kullanıyorum bu üçüncü astram.
Astra classic comfort araçları olan arkadaşlar otomatik kitlemeyi denerlerse sevinirim. Acaba benmi yanlış hatırlıyorum.