Astra Çok fena Yağ yakma Sorunu Lütfen Yardım !!

mahmutbayat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle selamun aleykum arkadaşlar Bende Opel Astra 2005 Enjoy Twinport H araç var yanlız bu araba çok ciddi derecede yağ yakma sıkıntısıyla karşı karşıyayım Mesela yagını değiştirdiğimde 1000 km gittikten sonra hiç yag kalmadı aracta tekrardan yagını koydum dun yola cıkacaktım yagına baktım yagı full du 200 km yol yaptıktan sonra araçta yag işareti yandı aracın yagına baktıgımda 1 diş bile yag kalmamıstı bu yag yakma sorunu acaba neden olabilir ? :( 200 km de yagı boşaltması baya bi anormal bi durum değilmi sizcede
Not: Aracım 179.000 km de

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Araçta LPG var mı? Araçta kaçak var mı? Araç giderken sürekli duman atıyor mu? Araç yedek su kabında yağlanma var mı?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şimdi araç rolanti de belli bir süre çalıştır ve ara gazı ver o zaman duman atıyor ise subaplar sizlere ömür demektir. Kapak açılık yapılması gerek.

Gökay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1000 km de 4 lt yağ yakması çok fazla...Mutlaka bi yerden kaçıyordur...yağı koyduktan sonra aracı sabit bırakın bir yerde ve sabahına altını kontrol edin akma kaçak varmı. kaçak yoksa geçmiş olsun komple motor revizyona girecek...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1000 km 4 lt yağ eksilten araba zaten yakıt değil yağ ile yürüyordur. alırken motor ustasına göstermediniz mi ?

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
yazdığınıza göre araç twinport. bu motorlar üretilirken bildiğim kadarıyla magnezyum alaşım sübap kullanılmıştı. sübaplara 3 İhlas 1 Fatiha okuyun.

turanyuzbasi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor iyice kendini bırakmadan servisin yolunu tutun,büyük ihtimalle sübaplarla beraber segmanlar da işlevini yitirmiş durumda.

mahmutbayat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:::::;;;;::

Arkadaslar ustanin yanina gittik usta dedi calistir araci calistirdim yag cubugunu cekti dediki bu araba yagi üfüruyo dedi bunun motor sibop kapagi degisecek dedi 450 tl ye motor sibop kapagini aldik usta degistirdi dedi tamm sorun yok bin ve devam et dedi sabah gittim araci calistirdim kaputu acip tekrardan yag cubugunu cektim baktim gene havayi icine dogru cekiyo ve yagi ufuruyo ice dogru kafayi yiyecem ne yapmak lazim ama araci aldigimda motor ustasi eline bi alet aldii motorun ustune koydu dedim motor durumu nasil adam bana dedi motorda hic bi sorun yok dedi acaba bu kacak nedendir

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Neden bir kompresiyon ölçtürmediniz? yani sırf kafadan yağ yakıyor diye sübap contaları değişiyorda motoru test etmiyor?