Astra F Kullanıcıları Buraya

Arkadaşlar geçen pazar başımdan geçenleri anlatayım size..5 arkadaş İzmit'e araba bakmak için yola cıktık....Dönüş yolunda bir ara sokakta kasise denk geldim..Aslında pek kasis denemez tepecik yapmışlar sanırım sadece kamyonlar geçebilir üzerinden ..Bende geçeyim derken tabi altı vurdu arabanın..hatta arkadaşlar''kasisi ayaklarımızda hissettik'' dediler.. Neyse ertesi sabah akü almak için sanayiiye gittim yanımda da arakadaşım vardı..''Yahu'' dedi,''bune ayağımın altı kabarmış döşemeyi ıslattınmı'' dedii..Bende ''farkında değilim'' dediim..Kaportacının birine gösterdim ''altını vurmuşsun'' dedii ve düzeltmek için önce ''bakmak lazım'' dedii sonra bakmadan 70 tl istedi..Bende başka sanayiiye götürdüm ve 25 tl ye hallettirdim..
Yapılan işlem sağ ön koltuk söküldü altındaki döşeme kaldırıldı..Bu arada plastik aksamlarda söküldü...3 cm içeri göçmüş arabanın altı..Şimdi eskisi gibi oldu ama izalasyon diye yapılan döşemenin altındaki zift gibi şey kırıldı haliyle..
Yalnız döşeme sökülürken bişey farkettim..Kapı dibindeki uzun plastik aksam söküldüğünde altında kalan kısımda kapının dibinde boş soketler gördüm..acaba bu ayna ile alakalı olabilirmi?Elektrikli ayna hazırlığı gibi yanii..

Biraz uzun oldu ama maksat muhabbet olsun..Paylaşım olsun.. :)

Arkadaşlar geçen pazar başımdan geçenleri anlatayım size..5 arkadaş İzmit'e araba bakmak için yola cıktık....Dönüş yolunda bir ara sokakta kasise denk geldim..Aslında pek kasis denemez tepecik yapmışlar sanırım sadece kamyonlar geçebilir üzerinden ..Bende geçeyim derken tabi altı vurdu arabanın..hatta arkadaşlar''kasisi ayaklarımızda hissettik'' dediler.. Neyse ertesi sabah akü almak için sanayiiye gittim yanımda da arakadaşım vardı..''Yahu'' dedi,''bune ayağımın altı kabarmış döşemeyi ıslattınmı'' dedii..Bende ''farkında değilim'' dediim..Kaportacının birine gösterdim ''altını vurmuşsun'' dedii ve düzeltmek için önce ''bakmak lazım'' dedii sonra bakmadan 70 tl istedi..Bende başka sanayiiye götürdüm ve 25 tl ye hallettirdim..
Yapılan işlem sağ ön koltuk söküldü altındaki döşeme kaldırıldı..Bu arada plastik aksamlarda söküldü...3 cm içeri göçmüş arabanın altı..Şimdi eskisi gibi oldu ama izalasyon diye yapılan döşemenin altındaki zift gibi şey kırıldı haliyle..
Yalnız döşeme sökülürken bişey farkettim..Kapı dibindeki uzun plastik aksam söküldüğünde altında kalan kısımda kapının dibinde boş soketler gördüm..acaba bu ayna ile alakalı olabilirmi?Elektrikli ayna hazırlığı gibi yanii..

Biraz uzun oldu ama maksat muhabbet olsun..Paylaşım olsun.. :)

o kadarla geçmiş olsun
tepecikler başa bela zaten
kasis koy ama trafik akışına uygun olsun
yok burası Türkiye

Benzin pompası 45+10 işçilik
Fan rezistansı+ işçilik 50
Otomatik vites yapı 3 lt+ işçilik 60tl
Far ayarı 10 tl :S
Sanayide yarım gün= paha biçilemez :D

4 amortisör delphi
polen filtresi
triger seti
ön sağ ve sol rotbaşları
yeni vites ve el freni körüğü
590lira + işçilik 150lira = 740 liret :)

bu hafta içinde de lastikleri sıfırlayıp rot balans'a sokucam sonrasında da going tipi kanat düşünüyorum :)

Son düzenleme:
Merhaba garaj..
Yarın ''SU'' yumun bi kaç fotosunu koyarım.
Esas çok güzel fotoğraflar gelicek haftaya kısmetse..

bugün sol dikiz ayna camı yerinden çıktı,lekeli ve eskiydi zaten
sanayide kestirdim yapıştırttım.
orjinal değil ama şimdilik idare eder 10 lira

bugün sol dikiz ayna camı yerinden çıktı,lekeli ve eskiydi zaten
sanayide kestirdim yapıştırttım.
orjinal değil ama şimdilik idare eder 10 lira

İyide bizim aynalar düz ayna değilki çizgili kısımdan sonrası dış bükey ayna kör noktayı yok ediyor. Düz ayna kestirdiyseniz çok dikkat edin kör noktaya

Geri