Astra F Kullanıcıları Buraya

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mesele yürümek değil :D benzin olmuş 3.74 nereye yürüyorsun :D gaza basmaya korkuyorum. Bugün rivaya giderken tepenin birini aşınca bastım debriyaja 10km boyunca gaza basmadan gittim. Virajlarda bile frene basmadım araba yavaşlamasınki tepeleri gaza basmadan aşabileyim diye :D

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mesele yürümek değil :D benzin olmuş 3.74 nereye yürüyorsun :D gaza basmaya korkuyorum. Bugün rivaya giderken tepenin birini aşınca bastım debriyaja 10km boyunca gaza basmadan gittim. Virajlarda bile frene basmadım araba yavaşlamasınki tepeleri gaza basmadan aşabileyim diye :D
O zaman helal olsun sana :D Ben bırak gazdan çekmeyi çoğu zaman gaz pedalını döşemeye yapıstırıyorum.:)Ama maşallah 8 valflerde ne varsa 30 kuruşu geçmiyo..Bakıma gitmeden 330 yakıyodu simdi 300 e düstü :D

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beyler birşey sorucam..Daha önce dikkat etmedim ama farları ve ya parkları açmadığınız halde kalorifer tuşlarının ışıkları yanıyormu sizde yoksa benim arabadamı gariplik var..

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beyler birşey sorucam..Daha önce dikkat etmedim ama farları ve ya parkları açmadığınız halde kalorifer tuşlarının ışıkları yanıyormu sizde yoksa benim arabadamı gariplik var..

Yanıyor:D Araba çalışırken far düğmesi bilgi ekranı ve havalandırma düğmelerinin ışıkları yanıyor. Farları yakınca kadran yanıyor ve bilgi ekranının ışığı araba farları yaktık diye gece olduğunu sandığından göz almaması için biraz kararıyor. Renkli ekranlı h kasalarda farları yakınca ekranın arka planı beyazdan siyaha dönüyor bizimkide yazıları karartıyor işte :D

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
F ciler günaydın, trier setinizi kaç km de değiştiriyosunuz? değiştirirken devirdaimide değiştireniniz varmı?

kovaci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fsaneciler merhaba, benim sizlere bir sorum olacak;
Fsane 1997 1.6 16 Valf NB AC arabamı yaklaşık 1 ay önce aldım, aldığım kişi son 2 yıl boyunca neredeyse arabaya hiç binmemiş, şöyleki 145.00 de yağ değitirmiş 2008 Haziran ayında şuan araç 147,50 de. Ve haliyle biraz masrafı oldu bana ve hala da yaptırmaya devam ediyorum (Triger set+devir daim, ön amortisörler, lastikler vs.)

Ancak sorum şu konuda aracın devir göstergesi çabuk yükseliyor, araç az bir yüklenmeyle hemen 3bine yapışıyor ve en son denemek için otabanda bastığım da 5.vites 140 km de iken devir 4bine çıkıyor ve düşmüyor ve motordan gelen ses yükseliyor, bazen de 3 vites de gaz pedalını döşemeye yapıştırdığımda araba da titreme başlıyor ve araba hızlanamıyor. Ancak 4.vitese geçildiğinde biraz rahatlıyor.

Benim bu konuda ki düşüncem motor subap ayaları ile enjeksiyon ayarlarından kaynaklanan bir sorun olduğunu düşünüyorum ve şuan kullanmıyorum ilk fırsatta da tamirciye gideceğim, bu konuda bilgisi olan veya daha önce başına gelen bir arkadaşımız var sa yardımcı olmasından memnuniyet duyarım.

kovaci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
F ciler günaydın, trier setinizi kaç km de değiştiriyosunuz? değiştirirken devirdaimide değiştireniniz varmı?

ben geçen ay aracı aldığımda değiştirdim, yaklaşık 6 ayrı ustaya sordum hepside devir daiminde birlikte değişmesi gerektiğini söyledi, değiştirme içinde 60.000 km ortalama gösterge olduğunu söylediler.
GM setlerin fiyatları aşağıdaki gibi
Triger set: 2 rulman 1 gergi aparatı 1 kayıs 185.00 TL
Devir daim : 140 TL

Dikkat et Orjinal taktırmak istiyorsun adamlar tamam abi diyorlar triger orjinal devir daimi yan sanayi takıyorlar yan sanayi fiyatı 50 TL

ORCA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar,hepinize keyifli formlar...
benim bir sorunum var bileniniz varsa yardım bekliyorum:
arka sileceğin su hortumu içine kaçtı nasıl çıkarabilirim ?

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Fsaneciler merhaba, benim sizlere bir sorum olacak;
Fsane 1997 1.6 16 Valf NB AC arabamı yaklaşık 1 ay önce aldım, aldığım kişi son 2 yıl boyunca neredeyse arabaya hiç binmemiş, şöyleki 145.00 de yağ değitirmiş 2008 Haziran ayında şuan araç 147,50 de. Ve haliyle biraz masrafı oldu bana ve hala da yaptırmaya devam ediyorum (Triger set+devir daim, ön amortisörler, lastikler vs.)

Ancak sorum şu konuda aracın devir göstergesi çabuk yükseliyor, araç az bir yüklenmeyle hemen 3bine yapışıyor ve en son denemek için otabanda bastığım da 5.vites 140 km de iken devir 4bine çıkıyor ve düşmüyor ve motordan gelen ses yükseliyor, bazen de 3 vites de gaz pedalını döşemeye yapıştırdığımda araba da titreme başlıyor ve araba hızlanamıyor. Ancak 4.vitese geçildiğinde biraz rahatlıyor.

Benim bu konuda ki düşüncem motor subap ayaları ile enjeksiyon ayarlarından kaynaklanan bir sorun olduğunu düşünüyorum ve şuan kullanmıyorum ilk fırsatta da tamirciye gideceğim, bu konuda bilgisi olan veya daha önce başına gelen bir arkadaşımız var sa yardımcı olmasından memnuniyet duyarım.
kardes istersen bnim ustama git ben hiç duymadım böel problem gitmek istersen ustamın telini pm atabilirim kendisi bu konuda profesyonel bi insandır