Astra F Kullanıcıları Buraya

Fsaneciler merhaba, benim sizlere bir sorum olacak;
Fsane 1997 1.6 16 Valf NB AC arabamı yaklaşık 1 ay önce aldım, aldığım kişi son 2 yıl boyunca neredeyse arabaya hiç binmemiş, şöyleki 145.00 de yağ değitirmiş 2008 Haziran ayında şuan araç 147,50 de. Ve haliyle biraz masrafı oldu bana ve hala da yaptırmaya devam ediyorum (Triger set+devir daim, ön amortisörler, lastikler vs.)

Ancak sorum şu konuda aracın devir göstergesi çabuk yükseliyor, araç az bir yüklenmeyle hemen 3bine yapışıyor ve en son denemek için otabanda bastığım da 5.vites 140 km de iken devir 4bine çıkıyor ve düşmüyor ve motordan gelen ses yükseliyor, bazen de 3 vites de gaz pedalını döşemeye yapıştırdığımda araba da titreme başlıyor ve araba hızlanamıyor. Ancak 4.vitese geçildiğinde biraz rahatlıyor.

Benim bu konuda ki düşüncem motor subap ayaları ile enjeksiyon ayarlarından kaynaklanan bir sorun olduğunu düşünüyorum ve şuan kullanmıyorum ilk fırsatta da tamirciye gideceğim, bu konuda bilgisi olan veya daha önce başına gelen bir arkadaşımız var sa yardımcı olmasından memnuniyet duyarım.

aynı yağla denemiyosundur umarım,
gerçi bisürü şey değiştirmişsin ama yağ yağ filtresi değiştirmeden binme derim
benzin filtreni de değiştirmeni öneririm
sübap ayarı bizim araçlarda yok, trigerini değiştirirken yanlış takmadılarsa zaman ayarında sorun olmaz.

ateşleme ve enjeksiyon sisteminden kaynaklı olabilir sorunun

merhaba arkadaşlar,hepinize keyifli formlar...
benim bir sorunum var bileniniz varsa yardım bekliyorum:
arka sileceğin su hortumu içine kaçtı nasıl çıkarabilirim ?
benimki de kopuk tutturuyorum ama zırt pırt çıkıyor, sanıyorum spoileri söküp ulaşabiliriz, ben komple uzatmayı deneyeceğim yakında :D

kardes istersen bnim ustama git ben hiç duymadım böel problem gitmek istersen ustamın telini pm atabilirim kendisi bu konuda profesyonel bi insandır

Hacım tel bekliyorum, zaten kendime bir usta arıyorum, opel benim ilk arabam o nedenle bir çok şeye yeniyiz, öğreneceğiz.

benimki de kopuk tutturuyorum ama zırt pırt çıkıyor, sanıyorum spoileri söküp ulaşabiliriz, ben komple uzatmayı deneyeceğim yakında :D[/QUOTE]

dostum benimki de sürekli çıkıyordu ama bu sefer komple içine kaçtı çok canım sıkıldı anlatamam...
birde nasıl ulaşacağımı bilmediğimden hepten ayar oldum...

bugünde egzozla uğraştım akşam akşam :mad:
normalden biraz aşağıda duruyordu geri geri gelirken kaldırıma sürttü 0.5cm lik bir farkla egzozun kaynağı kırıldı aşağı sarktı :) gittim sanayide yaptırdım illaki bir aksilik çıkartacak

Hakan abi senin depoda bişey var valla benim bakımdan sonra düzeldi ben 100 ytl le sehirici 280km yapıorm senin 1 depoyla 300 yapman ılgınc

1 depoyla 300 km
hahhahahahaha
ayvayı yemişiz

abooo 300 mü seninki baya yakıyomuş yauu ben 400civarı yapıyorum full şehir içi yada birimizde hata var :D

cumartesi günü depo boşdu 100liralık benzin aldım ne zaman bitecek bakalım henüz 60kmde ama 300km rahat yapar şuanki duruma göre

Son düzenleme:
Abilerim Ecotec ler çokmu yakıyo sanki :S bizim araba 8 valf 16 valf gibi çekmiyorda, doğal olarak gaza iyice abanmak gerekiyor,ama gel görki yakıt 30 kuruş.30 tl 100 km.Depoyu fullemek heralde suan 180-200TL arası değişiyor, 1 DEPOYLA ORTALAMA 500 KM yapıyor :D Maşallah diyim..

bi halt var
bi bilgisayra sokalım mayısta bakalım
ne çıkacak
en fazla 10 km çalıştığını da untmayın.
çok kısa mesafe yani

Geri