Astra F Kullanıcıları Buraya

açıkçası bizim araçların 3.0 motoru kaldıracak yapıda olduğunu sanmıyorum (en azından std 1.6ların ) düz yol perfmansı inanılmaz olur 1065 kg sonuçta :D ancak frenler yetersiz yol tutuş malesef çok da başarılı değil ( süspansiyonlar sert olduğu için iyi ancak anca 1.6 ya ) 3.0 motor koymak için aracın yürüyen aksamını komple değiştirmek lazım o zmn mükemmel bir şey çıkar ortaya tabi masrafıda ona göre olur :rolleyes:

Önder fark ettim de F kasanın yol tutuşundan bir tek sen memnun değilsin. :D

3.0 bizim ülkede hayal olur ama adamlar neler yapıyor biraz imkan var birazda yurtdışında herşey serbest olunca denemedikleri şey kalmıyor.

Önder fark ettim de F kasanın yol tutuşundan bir tek sen memnun değilsin. :D
:D aslında zamanının otomobillerine göre yada gnümüzün clio accent tarzı otolarına göre baya iyi ancak yeni focus astra tarzı araçlara göre biraz vasat kalıyor ( astra f 92 de yollara çıktı bunlar 2010 :) ) yeni c-d segment araçlar teknolojininde etkisiyle daha stabil

iyi değil derken yeni araçlara göre iyi değil yoksa zamanının araçları arasında oldukça iyi
ama şunu da belirteyim direksiyon biraz hissis ve aşırı büyük , araç virajlarda yoldan çıkmıyor ama biraz yana yatıyor , frenleri çok yeterli bulmuyorum gl lerde abs olmadığı için tehlikeli durumlarda riskli olabilir :) ( zamanında bir dergide gls nin abs li olmasına rağmen 100km-0 a 47m de durduğunu hatırlıyorum günümüz araçları 37-38m civarına indirdi bu mesafeyi )

normal sürüş için son derece yeterli yol tutuş ama extreme durumlarda biraz vasat kalıyor

fakat konforu önemsemiyorsak
aracı 5cm alçaltıp koni amortisörler , arka koltukları atıp roll cage , kule gergisi öne arkaya :D
o zmn lotus elise gibi olur ama konfor kalmaz

Son düzenleme:
ABS siz F in ABS liye göre daha erken durduğunu gösteren bir video vardı ki ABS fren mesafesini uzatan bir sistemdir. Bu konuyu üniversitedeki fizik hocama da açıklamak zorunda kalmıştım. :D Bilmiyorum astrayla fren konusunda hiç sıkıntı çekmedim. Otobanda yüksek hızlarda bir sürü yeni nesil arabayla yan yana ani frenler yapmak zorunda kaldım. Tabi yeni nesil arabalarda bir kere teknoloji farkı var ve arabayı sen yoldan çıkarmak istesen araba kendisi çıkmıyor gidip J kasa astrayla peşpeşe viraja girecek halimiz yok ama önceki kasa civic lerin zorlandığı virajlardan sağlam çıktığımı bilirim :D b sınıfı dandirik arabaları saymıyorum zaten :D

Son düzenleme:
yani :) kendi zamanının en iyilerinden ona laf yok zaten ama gönül isterki virajda zorlanan alfa 159 a selektör atabilsin :D
ayrıca abs fren mesafesini kısaltma gibi bir etkisi yok ancak youtube taki bir videoda (astra f lerle çekilmişti bikaç arkadaş çekmişler resmi video değildi) absli araç kuru zeminde daha kısa mesafede duruyordu abs siz araç ise ıslak zeminde daha kısa zeminde duruyordu
abs konusunda mesafeden çok tekerleğin kitlenmesi durumunda direksiyon hakimiyeti sorun oluyor
ayrıca fren mesafesinde lastiklerin durumu aşırı önemli birkaç ay öncesine kadar michelinler zorlasam bile kızaklamıyordu kolay kolay şimdi sert frenajda hemen kazıyoruz asfaltı ve patinaja çok çabuk düşüyor (diş kalınlığı iyi olmasına rağmen ) 40binkm yi aştı lastikler ve kesinlikle sene başındaki frenaj ve yol tutuşu sağlayamıyorlar

Geri