Astra F Kullanıcıları Buraya

1 patinajla geçiyor zaten :D:D 2 de toplar
şaka bir yana eğer hissedilir bir yavaşlık varsa kesin bir sorun vardır araçta 1. viteste baya istekli oluyor normalde

Sonuna kadar katılıyorum Önder ;) patiyi bitirmek için 2ye aldığımda daha halen sarmaya devam etti 3e aldığımdada pati ile başladı sonra yolu tuttuydu :) Bu testi yaptığımda araç 60binlik bakımdan yeni çıkmıştı ;) Kaldıki 1.6 olarak astraların en seri kasası zaten ;) O yüzden F kasalara iyi bakın hem performans olarak hem yakıt olarak birçok 1.6 motorlarla aynı ve hatta daha iyi bile denilebilir :) Daha 1 ay olmadı ayrılalı burnumda tütmeye başladı :( İnş. ilerde yine bir F kasa almayı düşünüyorum hatta ve hatta kasırgayı yine alabilirsem çok daha güzel olucak ;)

Burak jetta tsi yazıyor hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim ;)

Saol Önder teşekkür ederim aslında asta j 1.4T sportta karar kılmıştık son kez alıcı olarak gidince aracın arka camı çok küçük geldi :( bahsettiğin gibide biraz boğucu arka tarafı :( bide ona bagajda eklenince açıkcası soğuduk :) Normalde bizim astranın bagajı zaten bize yetmiyordu o bagaj hiç yetmezdi ;) ölede olunca jettaya döndük :D Ruhsat plaka işi bitti bugün bayide aracı boya korumaya alıcak bugün veya yarın teslim edicekler ;)

Evet, arkadaşlar, va rmı böyle bir olaya tanık olan. Kontağı kapatırken arıza ışığı göz kırpanlar, yanacakmış gibi parıldayanlar :) yardımcı olursanız sevinirim...

belki sadece devrede kalan elektrik yüküyle falan alakalıdır, son bi kuvvet parlayıp sönüyodur :D
benimki yandı mı stop edene kadar sönmüyo :)

bugün yine denedim. Benzindeydi araba çalıştırdım bi 5dk filan sonra stop ederken frene bastım yapmadı. (zaten alışkanlık olmuş bende stop edrken genelde frene basıyorum. biraz da araba tüpte ters çalışma yaptığı için zaman zaman bunu önlemek adına bazı elektirik aksamlarını açarak stop ediyorum. o zaman ters çalışma yapmıyor. bu arada da ayağım frende sto etmeye alışmışım.)
sanırım dediğiniz gibi kontağı kapatırken meydana gelen elektiriksel bi durumdan dolayı yanar gibi oluyor. Hatta bugün normal stop ettiğimde yine yaptı ve yanında el freni lambası var sanırım çok hafif bi şekilde o da parıldadı gibi.

elektriği kestiğinde biyerlerde elektrik yükü kalıp, kontağı kapadığında - ye yani şasiye doğru boşalıyor o da lambayı az bişey yakıyor olabilir.

Sağ olasın adaş, dediğin gibi büyük ihtimalle elektirikle ilgili bir durum gibi gözüküyor. Umarım sıkıntı yaratmaz. Elektirik yükünü başka bir yerlere aktardığımda (kalorifer, farlar, arka cam rezistansı vb.) tüpte sıkıntısız stop ediyo (ters çalışma yapmıyor), bir de bu lambanın yanar gibi olması olayı olmuyor.

ters çalışma olayını tam bilmiyorum da kapattıktan sonra motor az daha dönüyor sanırım öyle mi?

dinamo da döndüğünden elektrik fazlası geliyodur büyük ihtimalle.

arkadaslar benim fren şişiyodu bi kaç gun once bugun sanayiye gittim aksam uzeri işi uzun dediler yarın sabah goturmek için eve donuyodum frenler kitledi arabayı kaldım yolda araba yerinden kalmıyodu. debriyajda biraz sertti sanayide sordugumda halat degişecek dedi eleman. arabanın frenler kitlenince biraz kaldırmaya calıstım bastım baya bi debriyaj pedalı asagı indi kaldı oyle. arabayı calısrırıyorum debriyaja basmadan vitesler geciyo araba hareket etmiyo. sizece halat mı koptu yoksa baskı balatamı yandı. bana ikinci secenek gibi geliyor ama ..:S

Geri