Astra F Kullanıcıları Buraya

Dün akşam arabanın tamiri bitti.burda denizlide çıkma motor beşiğini 350tl buldum.arabanın altı sökülmüşken fren disklerini 90tl fren balatasını 45tl salıncak burcu çifti 30tl aldım.100tl işçilik 10tl tornacıya verdim toplamda 635tl mal oldu.arabam şuan eskisinden daha iyi oldu.hurdacıda malzeme çok bi ara sol dış ayna sol far bide sağ sinyal bakacam.temiz bulursam alacam.elindeki malzemelerin hepsi gm orjinal parçalar

bakımı düzgün biyerde yaptırmışsındır inşallah??
benzinde nasıl durum yine düşük mü?

Benzinde denemedim ama gazda eskiye göre araba biraz daha zorlanıyor bakımdan önce 180e kadar zorlanmayan araba 140 dan sonra motor sesi biraz fazla geliyor ve arabamın 2. vitesi biraz kemikli zor geçiyor sabahları hele daha zor geçiyor nasıl yumuşatabiliriz? bakım özel opel servisinde yapıldı

Bugün dersim geç olduğu için aldım arabayı sanayiye koştum. Evden çıkarken bagajı otopark kapısına vurdum ama o önemli değil pasta cilayla çözüldü :D
4 litre GM motor yağı hava ve yağ filtresi 3 litre antifiriz 60 lira tuttu. Çok yaktığı için EGR illetini tekrar aktif edelim dedim usta eskisinin iş görmediğini yenisini takmak gerektiğini söyledi. 180 liraya egr yi aldım. Sol sinyal camı düşmüştü sol sinyal değişti. 4 jant kapağınıda çıkarmıştım arkadaşlardan çok tepki topladı 4 tane opel logolu jant kapağı taktım. Arka hoparlörler ölmüş vaziyetteydi baktım 17 cm. Daldım depoya 17 cm tweeterlı iki hoparlör kaptım birde onları değiştirdim.
Toplamda;
Filtreler yağ ve antifiriz; 60Tl
EGR; 180TL
Sinyal; 15TL
Jant kapakları; 15TL
İki adet 150w tweeterlı 17cm hoparlör Bedava :D
İşçilik henüz vermedim babam halleder onu :D

[Benzinde denemedim ama gazda eskiye göre araba biraz daha zorlanıyor bakımdan önce 180e kadar zorlanmayan araba 140 dan sonra motor sesi biraz fazla geliyor ve arabamın 2. vitesi biraz kemikli zor geçiyor sabahları hele daha zor geçiyor nasıl yumuşatabiliriz? bakım özel opel servisinde yapıldı
vitesin kemikli oluşu da ilginç
bi de benzinde dene nasıl bakalım, aynıysa vites geçişi falan sorunlu da diyosun baskı balataya bi baktırman gerekebilir.

bu aralar hiç biseyi yok valla:D

Benim araba gümrük cıkışlı Almanyadan geldi ankaradaki ilk kışı ankara nın soğuğunu yiyince araba afalladı :D

yaw arabadan düz yolda bile garc gurc sesler geliyor sağdan ya sağ kapı ya yolcu koltuğundan yada amortisörlerden :D

124 bin oldu bin km sonra yağ değişimi var mobil 10w60 koyarız muhtemelen birde bujiler en son geçen sene ocakta değişmişti değişmeye gerek yok diye düşünüyorum ama bilemem yinede.

Geri