Astra F Kullanıcıları Buraya

Dün akşam yağmurda arabanın ön altını vurdum.allahtan motor ve şanzumanda birşey yok.sol salıncak tablasının bağlandığı beşik yamulmuş bayağı.araba hafif sağa çekiyor.beşiğin yenisinin fiyatı 1.440tl çok pahalı geldi.çıkmasını bulduk 500tl yarın sabah takılacak.allah kimseye kaza bela vermesin bundada vardır bir hayır
Çok geçmiş olsun. Allah daha büyüklerinden korusun.

ben de bu sabah sol çamurlukla kapı çıtasını garaj duvarına kazıttım :(

arabanın önünü arkasını kapatan komşular sağolsun. :mad:
uyku sersemi manevra yaparken geçirdik çamurluğu duvara.
kapı çıtası ezildi, çamurlukta epeyce çizildi...

Herkese selamlar. Çok uzun zamandır hayal ettiğim ancak bilgi, yetenek ve usta eksikliğinden dolayı sadece hayal olarak kalan bir uygulamayı, değerli ve yetenekli ustalarım sayesinde hayata geçirdik. Şu anda bordo kızımda tüm işlevleriyle beraber çalışan bir Cruise Control üm var. Dün gece havaalanına gittim. Deneme şanzım oldu. Hafızadaki hıza getirme, koldan hız artırma ve eksiltme, koldan resetleme, frenle devre dışı bırakma özelliklierinin tümü çalışıyor. Buradan emeği geçen değerli ustalarıma teşekkürlerimi sunuyorum.
Vallahi bravo. F kasaya değer ve emek vermek budur. Eminim çok yakışmıştır. Güle güle kullanın. Araç otomatikmi?

yapılabilir sayılmaz aslında :rolleyes:
öyle plug & play bişey değil. mekanik gaz teline elektronik kumanda etmek için neler yapıldı süper merakım cezboldu. yapan üstad da üye olsa da konuyu birazcık açsa keşke..
ankaraya yolum düşerse gelir arabana bakarım Barış, haberin olsun :)

ne demek dostum beklerim. Her zaman. Özelden cep telefonumu yazıyorum. Görüşelim. Mutlaka beklerim. Üstad siteye üye değil. Dediğim gibi ben teknik kısmını çok bilmiyorum. Ancak bizim eski görev yerimdeki yazıyı iyi bilirim. "Çok zor başarılır, imkansız zaman alır".

Maliyeti ve yapım şeklini bizimle paylaşabilir misiniz?

teknik bilgisine çok sahip değilim. Çıkmacılardan 3-4 parça almak gerekiyor. Curiesu control motoru, cc lu sinyal kolu, gaz teli için ufak tefek bir iki malzeme, ve tesisata ait soketler. Toplamda işçilik dahil 500 - 550 lira civarında tutuyor. Şu anda Ankara da bunu yapabilen bir usta var bildiğim. Çünkü diğer ustalar bunun olabilirliğine inanmıyor bile. İnsan inanmadığı şeyi başaramaz. Zaten daha önce Ankara da astra F ci bir arkadaşımız çok uzun uğraşlar sonucu aynı ustamla uygulamışlardı. Benimki TR deki 3. CC lu Astra F oldu.

ne demek dostum beklerim. Her zaman. Özelden cep telefonumu yazıyorum. Görüşelim. Mutlaka beklerim. Üstad siteye üye değil. Dediğim gibi ben teknik kısmını çok bilmiyorum. Ancak bizim eski görev yerimdeki yazıyı iyi bilirim. "Çok zor başarılır, imkansız zaman alır".
aldım benim noyu da yazıyorum. istanbul tarafa yolun düşerse ben de beklerim bi çay içmeye.

ürün geliştirmede çalıştığım için başka yerde olmayan bişeyi yapmanın zevkini iyi biliyorum. yapanı görünce de merakım tavan yapıyo.

Dün bi polo buldum 2008 model 49binde adam yazmıs degisenide boyasıda yok hatasız adamı aradım bugun için araca bakacaktım vw yetkili serviste tanıdık var onu arayıp plakayı verdim arabanın ön tampon arka tampon sol kapı boyalı çıktı adamı arayıp ağzıma geleni söyleyecektim vazgeçtim gelde 2.el araba al 10 daha fazla verecen sıfrını alıp binecen senin arabanda boya varsa oraya yaz hatasız yazmanın mantığı ne ben şimdi bun u öğrendim o adam 25 milyar derken 22 e düşssede almam.

Geri