Astra F Kullanıcıları Buraya

Arkadaşlar baskı plaka değiştikten sonra,motor arıza lambası yanmıştı...Baskı balatayı değiştirdiğim serefsiz lambanın,bir kablonun cıkmasından dolayı yandıgını hallettiklerini söledi...Bugün gezerken ara sıra lamba kendi kendine yanıp söndü..Tech 2 cihazına soktum arabayı oksijen sensörü sorunu cıktı...83 ytl dediler fiyatına...O elemanları yakalayamadım kapanmıştı yerlerii..Ümüğüne çökücem p.tesi...Yalnız yarın nasip olursa geredeye gitme ihtimalim var..sensörsüz gidip gelsem bişey olurmu sizce?
Mutlu geçmiş olsun.oksijen sensörü bulunduğun yerin denzden yüksekliğine göre hava ayarını yapan bir parça.Belki gerede ye gittiğinde tekleme yapabilir aracın yükselti farkından dolayı.başka da bir sorun çıkmaz:good:

gsi doch a yer açın bakalım burası 1,4 - 1,6 egsozu kokuyor :D
şaka bi yana burda sizleri görmek güzel herhangi bi aktivitede görüşmek ümidiyle :)
Danıel kardeş hoşgeldin.bir gsi yi aramızda görmekten zevk duyarız.hele sfi motor ise tadından yenmez o şimdi:Dbu arada profiliniz bölümünden girip imza signatürü bölümünden adını ve soyadını yaz da üyeliğinin iptali gibi bir durum söz konusu olmasın.F kasa kulübüne hoşgeldin:)

akünün 60 amper olması daha iyi ; soğukta falan daha geç şarjı biter ,motor daha kolay çalışır; saaat ve tarih bilgi ekranını yanındaki iki tuşu kullanarak yeniden ayarlarsan sorun düzelir sıfırlanması normaldir; teybinde tüm ayarlarının sıfırlanması normaldir; çünkü teybe iki kablodan ayrı ayrı ceyran verilir ve bunların biri direk aküden enerji alır çünkü hafıza içindir, teybinde bütün ayarlarını bass ,tiz , istasyon ayarları v.s. yeniden yaparsan sorun kalmaz...

Teşekkür ederim...

Saat-tarih ayarını zaten yapmıştım... Teybin 2 kablosundan birinin hafıza için olduğunu bilmiyordum... Asıl merak ettiğim buydu... "Acaba bir bağlantı hatası oldu da teyp aküden sürekli elektrik mi çekti?" dedim... Tekrar teşekkürler...

Bir başka merak ettiğim şey de bir akünün ortalama kullanım süresi ne kadardır?...

Teşekkür ederim...

Saat-tarih ayarını zaten yapmıştım... Teybin 2 kablosundan birinin hafıza için olduğunu bilmiyordum... Asıl merak ettiğim buydu... "Acaba bir bağlantı hatası oldu da teyp aküden sürekli elektrik mi çekti?" dedim... Tekrar teşekkürler...

Bir başka merak ettiğim şey de bir akünün ortalama kullanım süresi ne kadardır?...

bu araçtaki donanıma ve kullanım tarzına göre değişir; normalde 3.5 yıl ile 7 yıl arasındadır.....

Bugün arabaya bindim, kontağı çevirdim çalışmadı... Bir kaç kere daha denedim olmadı...

Sanki çok anlıyormuşum gibi kaputu açtım baktım ama gözle görünür bir şey yok... Servisi aradım yarın birini göndeririz dediler...

Babam bir tamirci bulmaya gitti... Ben önce bujilerden şüphelendim fakat kontağı çevirirken göstergedeki ışıkların tamamen gitmesinden akünün bitik olması daha ağır bastı... Babama telefon ettim "ya bujilerden ya da aküden..." dedim... Babam tamirciyi bulup yanında akü ölçüm aletiyle getirdi... Baktık akü bomboş... Eskisini verip yeni akü aldık... EAS marka 60 amper akü... Önceki akü 45 amperdi... Tamirciye "amper farkından bir şey olur mu?" diye sordum "olmaz" dedi... Tamirci geri gitti akünün garanti belgesini falan hazırladı geri geldi aküyü taktı...

Yalnız kafama bazı şeyler takıldı... Arabanın saat-tarih göstergesi sıfırlandı... Bu normal dedim çünkü saat-tarih ekranı arabaya entegre ve gücünü aküden alıyor dedim... Fakat Pioneer CD çalarında ayarları sıfırlanmıştı, radyo hafızası falan hep gitmişti... Ben CD çaları kontağa bağlatmıştım... Yani kontak kapalıyken çalışmıyordu... Böyle olması normal mi?...
akü gidince hafızalar da gidiyor malesef,
camın da artık otomatik kapanmayacaktır, hani kısa süre basınca sonuna kadar gider ya, o da iptal olmuştur büyük ihtimal,
cam kapalıyken kapatma yönüne 5sn basılı tutman gerekiyo hem sağ hem sol için ;)
şaka bi yana burda sizleri görmek güzel herhangi bi aktivitede görüşmek ümidiyle :)
:D:D:D
buyruun baş köşeye :D
hoşgeldin,aracın fotolarını görmek isteriz f kasa delileri olarak :D

:D:D:D
buyruun baş köşeye :D
hoşgeldin,aracın fotolarını görmek isteriz f kasa delileri olarak :D[/quote]

:p :p Hakan fazla acık etme :pon: biz biliyoz ne olduğumuzu .. :D bırak oğlan da izimizde :yahoo:

Hoşgeldin aramıza abide imza bölümününüzü oluşturursanız daha iyi olur:) ayrıca F kulübüne hoşgeldiniz burda herkes F delisi;) ayrıca SFİ'lara gerçekten hastası olan birisiyim allah kaza bela vermesin;)

bırakın şu astra f leri ya :) satın model yükseltin artık:D gsi cılar gtc alsın bertone alsın ne biliyim :D astra sedan alın one yaa:D 20 yaşında arabalara biniyosunuz:D:D:D:D :D

bırakın şu astra f leri ya :) satın model yükseltin artık:D gsi cılar gtc alsın bertone alsın ne biliyim :D astra sedan alın one yaa:D 20 yaşında arabalara biniyosunuz:D:D:D:D :D

pek sevgili arkadaşım ben kendi payıma bu arabaya zor sahip oldum senin dediğin tamamen duygusal ben kendi payıma duygularını köreltmiş bi adamım..

Haklısın be hacı doğru yaw :) iyi o zman türünün son örneği Kasırga satılık;) alamya yeter artık;) kardeşimle yaşıtya:eek: :eek: :eek:

Geri