Astra F Kullanıcıları Buraya

12 verdiler arabaya bende 12500 e vercem bakalım nolcak.

hadi hayırlısı.

bizde bu gidişle arabayı değiştiremiyeceğimizi anladık ve lpg taktırsakmı diye kara kara düşünmeye başladık. Lpg taktırdıktan sonra en az iki sene binmek lazım ama ben iki sene binmeye daha tahammül edebilir miyim bilmiyorum bi arabayı 10 sene kullanmak sıkıcı bi durum. Ama bi yandan da benzin masrafı çok koymaya başladı :D . Şöyle gaz pedalına rahat rahat benzin ibresine bakmadan basmak istiyorum :D Hangi marka taktırsak acaba.

Lpg bende düsünmedim değil aslında ama her nedense bir türlü ısınamadım lpg fikrine bazen dusunuyorum lpg cıkalı kac sene oldu arabalara cok uyumlu bırsey olsa 0 KM orjinalinden lpgli araclar uretılırdı diye birde bazen opellerle lpg cok sorun cıkartıyor yorumları oluyor aynen bende satmazsam lpg taktırsam bu seferde en az 2-3 sene daha binmek lazım.

Lpg li üretilen araçlar var zaten. Ama Türkiyede pek yok. Aslında asıl düşüncemiz 20-25 civarlarına dizel bir araba alıp bir iki sene kullanıp ekonomik durumu düzeltip dizel sıfır bi araba almaktı. Ama şu sıralar bazı sağlık harcamaları dolayısıyla ekonomik durum bozulucak gibi hatta bu durum astrayı satmaya kadar gidebilir. E birde bu tip sağlık işlerinde araba sürekli lazım oluyor hastaneydi ilaçtı film di filan. Normalde hafta içi dizel doblo kullanırken şimdi birde astrayıda kullanmaya başladık. Benimde ehliyet almış olmamın biraz katkısı oldu benzin masrafına tabi :D . Bu durumda en mantıklı seçenek her ne kadar lpg ye tam olarak bende ısınamadıysamda bu gibi gözüküyor.

Tamam Alican sen niyetlisin bu işe sanki sen bi önden taktırda bende belki düşünürüm cengizde taktırmıştı lpg memnunduda baya f kasalar lpgleniyor D:

Başka çare yok gibi :D bakalım son durumlar belli olsun ufak bir araştırma yapalım düşünüyoruz.

Tamam Alican sen niyetlisin bu işe sanki sen bi önden taktırda bende belki düşünürüm cengizde taktırmıştı lpg memnunduda baya f kasalar lpgleniyor D:

walla memnun kaldım bi sorunu var oda hava akışmetresi kirlenmiş araba ilk kez lpg olayı oldugundan o temizlenecek :) acıkcası bende sıfır alma planları yapıyordum astra g lerden falan baktım olmuyacak gibi :D en iyisi bunu binilecek hale getirip binmek :D şimdi memnunum yaa iyi karar verdigime inanıyorum :D kasırga&burak ta hatırlar:D arabayı alır almaz satma kararları vermiştim :d şimdi aslan düşünmüyorum

Ya diyorum ki arabayı sakin sakin kullanıcam . Çıkıyorum yola açıyorum camı kısık bi müzik :D arkadan bi egzoz sesi aynadan bi otarafa bi bu tarafa geçen bi 306 :D genç bi arkadaş. Arkadaşım soldan geçip gitsene arkama yapışıp niye rahatsız ediyosun dedim aldırış etmedim. Baktım olucak gibi değil iyi dedim sen kaşındın. yan şeride geçtim önce baktım gti mı diye :D değilmiş. :D türlü türlü şebeklikler hareketler yaptı makaslar attı ama 18" jant takıp film çekip bide egzoz la f kasaya kafa tutamıcak olduğunu anladı büktü boynunu ben izin verdikten sonra yoluna devam etti. Sonra mı? ben benzin ibresiyle göz göze geldim ben ona baktım o bana baktı ve çat diye kırmızı bölgeye düştü. Yapma dedim dayan başarıcaksın kalkıcaksın tekrar en azından çeyrek depo çizgisine geliceksin dedim ama nafile :D . Onu öyle görmeye içim elvermedi ve yemin ettim 3000dd yi geçmiycem bundan sonra :D (en azından lpg takana kadar :D )

bu arada babam bugün bi cila almış gittiği bi fuarda adamlar arabayı iki parçaya ayırmışlar yarısı cilalı yarısı cilasız. Zift döküyorlar arabanın üstüne cilasız yerdeki doğal olarak çıkmıyor. Cilalı bölümdeki hemen çıkıveriyor daha sonra cilalı bölümdeki kalan ziftin üzerine benzin döküp ateşe veriyorlar. Sonra söndürüp kuru bir bezle siliyorlar boyada yine birşey yok :D Babamda hemen almış :D 20lira 3 kereye yeticek kadarmış cila. 6 ayda bir yapın demişler. Ayrıca 1 litre suya iki damla damlatıp çalkaladıktan sonra plastik aksamı lastikleri filanda parlatıyormuş. Camlara içerden sürünce buğu yapmasını engelliyormuş. Aliminyüm krom filan da temizliyor mermer seramik de parlatıyor. İlginç birşey :D Yapmadığı şey yok gibi :D

Geri