Astra F Kullanıcıları Buraya

Benim imzadaki çakma steinmetz sanırım :D bizim mutfak dolabının bi tel ızgarası var ondan mütjiş panjur olur resmini çekip atayım.

F ci abilerim sizlere bişey sorucam..
Bu akşam arabayla dükkana geçtim dükkana bıraktım arabayı.Herneyse akşam arabayı çalıştırdım sıkıntı yok,klimayı açtım camın buhusunu alsın diye biraz zaman geçti,araba rolantide çalışırken teklemeye başladı..Neyse biraz gaz verdim stop edicek gibi oldu sonra pır pır pır (şahinler kışın çalışmaz ya o şekilde) stop etti.1 saattir uraşıyoruz benzın bitti dedik ama oda olmadı..Daha önce böyle bişey başına gelen varmı ? Benım tahmınım deponun sürekli dibini kullandığımızdan enjeksiyonlar falan tıkandı :S yarın sabah tamirci bakıcak ama yinede merak ettim..Bütün neşemi kaçırdı.

Berkay gecmiş olsun.
Rölanti ile ilgili problemde olabilir. Rölanti ayarlayıcısına da bi baktır derim

:) Arkadaşlar geçen gün arabanın altını sürttüm demiştim...Bu sabah yetkili serviste bir abim var ona götürdüm..Dedim abi durum böyle böyle..Kullandı lifte kaldırdı birde baktım karter koruyucu içeri göçmüş...Allah korudu iyiki arabayı alır almaz taktırmışım...Aklınızda olsun bişey olmaz demeyin mutlaka yoksa karter koruyucu taktırın derim ben...Gelen tuhaf sesler demirlerin birbirine çarpmasıyla oluşuyormuşş..Şimdi araba saat gbi..

Bu arada Berkay ne kadar seninle alakalı bilmiyorum ama dün akşam kontağı cevirdim arabada tık yok...Sabah serviste ona da baktırdım akü sizlere ömür..Ben aldığımdan beri üzerinde olan akü...2008 den bu yana 2 senedir araba üzerinde ee benden önceside varsa normal...Eskisini test için bıraktım birgünlüğüne yerine geçici bişey koyduk..Bakalım gerçekten akü gümlemişmii..

:) Arkadaşlar geçen gün arabanın altını sürttüm demiştim...Bu sabah yetkili serviste bir abim var ona götürdüm..Dedim abi durum böyle böyle..Kullandı lifte kaldırdı birde baktım karter koruyucu içeri göçmüş...Allah korudu iyiki arabayı alır almaz taktırmışım...Aklınızda olsun bişey olmaz demeyin mutlaka yoksa karter koruyucu taktırın derim ben...Gelen tuhaf sesler demirlerin birbirine çarpmasıyla oluşuyormuşş..Şimdi araba saat gbi..

Bu arada Berkay ne kadar seninle alakalı bilmiyorum ama dün akşam kontağı cevirdim arabada tık yok...Sabah serviste ona da baktırdım akü sizlere ömür..Ben aldığımdan beri üzerinde olan akü...2008 den bu yana 2 senedir araba üzerinde ee benden önceside varsa normal...Eskisini test için bıraktım birgünlüğüne yerine geçici bişey koyduk..Bakalım gerçekten akü gümlemişmii..
Abi araba çalıştı ilkten akü cansızdı bizim sonra devir düşmeye başladı gaz verdim gaz yemedi..Sanki gaza bastıkca bişey sıkışıp motora gidiyo gibiydi..O ara babamı çağırdım bakmadı,20 sn sonra stop etti..Marş basıyor,enjeksiyonlarda elektrik var ama nerde sıkıntı bılmıyorum..Benzin lambası yandı 2 3 tur attım bitmesi imkansız ama bakalım sabah ola hayrola..Bi tamirciye göstericez.

Berkay rolantide stop etme sorunu varsa yakıt filtreside olabilir. Biz aldığımızdan beri hiç değiştirmemişiz :D araba rolantide stop etmeye başladı gaz yemiyordu çok yakıyordu filtreyi bir çıkardık içinden çamur aktı. Değiştirdik şimdi saat gibi maşşallah :D

Berkay rolantide stop etme sorunu varsa yakıt filtreside olabilir. Biz aldığımızdan beri hiç değiştirmemişiz :D araba rolantide stop etmeye başladı gaz yemiyordu çok yakıyordu filtreyi bir çıkardık içinden çamur aktı. Değiştirdik şimdi saat gibi maşşallah :D
Yakıt filtresi dediğin ne alican ? Arabanın ilk defa bakımını geciktirdik zaten içime kurt düşürme.sadece yağını değiştirdik,Hava filtresi bile çok eskimiş durumda şuan..

Geri