Astra g 3500 devir geçmiyor yardım

Toprak17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar eski opelciyim ancak foruma yeni üye oldum.aracımı tech 2ye bağlattım egzantrik devir sensörü arızası cıktı fakat usta beyin dedi.arac 3500 deviri geçmiyor çekişten de düştü araç 150.000 km de lpg yok ne yapmam gerekiyor acil yardım

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar eski opelciyim ancak foruma yeni üye oldum.aracımı tech 2ye bağlattım egzantrik devir sensörü arızası cıktı fakat usta beyin dedi.arac 3500 deviri geçmiyor çekişten de düştü araç 150.000 km de lpg yok ne yapmam gerekiyor acil yardım
Araç muhtemelen kendini korumaya alıyor, cihazla birlikte ustanın tecrübesi de önemli, zira bazen sadece cihazı dinlemek gereksiz işçilik ve parçaya mal olduğu halde sorun çözülmüyor

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Dün youtube'da aynı arızayı izlemiştim, o araç da aynı tepkiyi vermiş ama arızanın kaynağı farklı, o arıza vuruntu sensörü idi

Tepki aynı: korumaya almak.

Mümkünse başka bir ustaya daha gösterin, bilen tecrübeli bi opelciye.

Toprak17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracla 30 km civari yol yaptim tekrar kontak ac kapa da arıza lambası sönüyor ve normale dönüyor ama tekrar yakıyor.fakat yanma süresi ve durumu belli olmuyor bu arada bin km önce sadece 1 kez yanıp sönmüştü o zaman önemsemedim şimdi yanma durumu sıklaştı ve sürüş keyfini etkilemeye başladi

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bakın burda mesela aynı şekilde motor korumaya alıyor kendini. Ama arızalar farklı

https://youtu.be/88B7c86lulA

Toprak17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen izledim videoyu bire bir aynı sorun sadece aklıma takılan benim ki tech 2 'de neden vuruntu sensörü arızası yerine egzantrik devir sensörü veriyor.ayrıca egzantrik devir sensörü arızasının en belirgin yani 4500 devir sonrasına musade etmiyor benim ki 3500 devir sonrasını çevirmiyor yani vuruntu sensörü olma ihtimali daha kuvvetli

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
3500 de kesmesin korumaya alması demek ama neden korumaya aldığı konusu her araçta aynı olmak zorunda degil sonuçta

O araç vuruntu sensöründen korumaya almış, sizinki belki eksantrikten korumaya alıyor

Başka ustaya daha gösterin, mevzu anlaşılır

Toprak17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustaya gittim arıza kodunu sildi 1 saat şehir ici dışı alt devir üst devir kullandım herhangi birşey olmadi.ariza lambası dahi yanmadı.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ustaya gittim arıza kodunu sildi 1 saat şehir ici dışı alt devir üst devir kullandım herhangi birşey olmadi.ariza lambası dahi yanmadı.
Problem varsa yeniden yakacaktir zaten